PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dualogic vitesle alakalı bi sorunum var!!!

birkan
13/10/2007, 17:09
öncelikle herkese tekrar selamlar..

arabayı dediğim gibi alalı çok olmuyo..

bi kaç problemle karşılaştım.. belkide problem bile değildir ama işte acemilik diyelim...

forumda araştırdım malesef tatmin edici bişeyler bulamadım..

sorunum şu ki; bi kaç defa boştan vitese geçirirken hata veriyo ve hiçbişekilde arabayı yürütemiyorum..
şöyle bi hata veriyo : "check transmission, see hand book"

kontağı kapayıp açınca düzeliyo.. daha ilk haftadan da servise gitmeyelim :(

haa bi de kapıları açtığımda zızzzzz diye bi ses başlıyo ön taraftan gelen.. o neyin nesidir arkadaşlar?

herkese iyi bayramlar.. sözü daha da uzatmadan kaçıyorum :)

Muhendis06
13/10/2007, 18:00
Dualogic kullanmadim. Bostan vitese geçirirken ayaginizin fren pedalinda olmasi, aracin duruyor olmasi gibi kisitlara dikkat ettiginize emin olmalisiniz. El kitabinda bu aciklamalar mevcut olmali. Otomatik sanzimanli araclarda bu kisitlarin konulmasi, sistemi istenmeyen kullanici hatalarindan korumak icin uygulanir. Boylece mekanik aksama zarar vermemis olursunuz. Kullaniminizi gozden gecirdikten sonra hala sorun devam ediyorsa detayli anlatabilirsiniz... Iyi surusler :)

Fiocchi
13/10/2007, 18:15
x

tempesty
13/10/2007, 18:55
Birkan bizde de 2. araba olarak otomatik vites astra var..dediğin sorunlar bazen o araçtada oluyor..Frene basmadan yada tam olarak basamadan vites zorlayınca hata veriyo hatta şanzımana da zarar veriyo,arabayı yokuş aşağı yada yokuş yukarı dururken P pozisyonundan R pozisyonuna alırken dikkat etmeni öneririm..dediğin ses ise yine astrada ; kontakda anahtar bırakılınca geliyo.

ugurozer
14/10/2007, 11:20
arkadaslar bende dualogic kullaniyorum zzzzz sesi sofor kapisi acildiginda geliyor sanzimanda veya turboda yaglama yapılıyor olabilir, kontak acildigindada ayri bir zzzzz sesi geliyor :) ayrica arkadasin bahsettigi sorun ayri birsey cunki frene basilmadiginde press brake gibi bir mesaj geliyor acikca frene bas oyle vitese dokun diyor yani :) Arkadasim zzzzz sesine kafanı takma ancak sanziman icin servise git bence. Gecmis olsun.

Simdi gordum mesaji yazan arkadasta turbo bir araba yokmus o halde sanzimanla ilgili bir yaglama olabilir bizdeki sofor kapısı acilmasi ile gelen zzzzz sesi.

heartfever
14/10/2007, 11:26
frene basmadan vites geçişi yaptığında o uyarıyı verir. kullanıcı hatası yani. ayrıca kapı açıldığında gelen ses bende de var. sanırım otomatik aydınlatmanın reziztans sesi falan olabilir veya herhangi birşey devreye giriyordur mutlaka. çok kafaya takma olumsuz bişey değil yani.

birkan
14/10/2007, 12:20
saolun arkadaşlar..

birotteau
14/10/2007, 21:12
Merhabalar,
Birkan, öncelikle gecmis olsun. Benim GP'm de de Dualogic sanziman var,ben de baslarda birtakim sorunlar yasamistim, ancak benim sorunlarim geri vitese gecis ile alakaliydi ve cok sukur serviste giderildi. Aracini bostan vitese alirken veya tam tersi durumda ayaginin kesinlikle frende olduguna eminsen servise gidip gostermeni tavsiye ederim. Bu arada bazi arkadaslarimdan ogrendigim, ayni anda frene ve gaza basildiginda da benzer uyarilar veriyormus, buna da dikkat etmelisin.
Bu arada sol kapıyı actiginizda gelen "zzzz" sesi bildigim kadariyla yakit pompasinin sesidir. Ailemizde Polo da var ve ayni sesi o da yapiyor.
Herkese iyi bayramlar
Selamlar
ahmet

doritoch
15/10/2007, 20:13
Slm ben de dualogic kullanıyorum,boşdayken frene basmadan vites değiştirince press brake pedal yazar,sizin problem başka muhakkak servissss....
zzz sesi tamamen normal bende de oluyor.Sorun hallolunca bilgilendirirseniz sevinirim...

birkan
21/10/2007, 10:53
servise götürdüm.. 2 gün içinde yaptılar.. vites aktarımlarında sorun varmış, bi parça değişti.. sorun giderildi.. ilgilenen herkese teşekkürler,saygılar..