PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lamba ariza isiği

YaYa
29/07/2014, 09:45
Arkadaslar son 1 haftadir 2007 gpuntomda bazen lamba ariza isigi yaniyor 1-2 dk sonra sonuyor bu boyle devam ediyor bazende hic yanmiyor, farlarda stoplarda sinyal yada bagaj lambasinda sikinti yok arabamda sis farida yok sizce sorun ne olabilir??

Bu arada herkesin bayrami mubarek olsun..

king7
29/07/2014, 13:30
plakalık ısıgındadır :)

Ziyaretçi78
29/07/2014, 15:10

× 9999

H.KURU Saygılarımla

Arrest
29/07/2014, 15:24
Stop soketlerinden de olabilir zamanla oksitleniyor

merzel
29/07/2014, 17:11
Bende de oksitlenme yapmis. 15 gunde bir ayni hatayi aliyordum. Benimki sase yapmis, ara kablo ile düzeldi...

arenas
29/07/2014, 18:56
Benimde yıkamadan sonra ya da yolda sağlam bi yağmura yakalanırsam ,plaka lambaları patlıyo.

iPhone 'dan Gönderildi...

cemdogu
29/07/2014, 19:06
yav o plakalık kısmına çok fazla su giriyor.haberiniz olsun.orayı bir şekilde yalıtmak şart.yoksa paso oksitlenir su alır bozulur.

merzel
29/07/2014, 22:06
Bugun konusmada gecerken duydum. Benim sol arka sinyalde de oksitlenme vardi, sase yapmis. Soyledigim gibi 15 gunde bir sol arka sinyal sorun cikartiyordu. Tanidik bir elektrikci sinyal lambasina kablo dolayarak sinyal kablosunu siyirip ara kablo cekti. Yani soket kismini devre disi birakti. Bunun zararli oldugunu, eger su falan alirsa aracin komple elektrik sisteminin cokecegini soylediler. Bu ne kadar dogrudur?

cemdogu
29/07/2014, 22:37
Bugun konusmada gecerken duydum. Benim sol arka sinyalde de oksitlenme vardi, sase yapmis. Soyledigim gibi 15 gunde bir sol arka sinyal sorun cikartiyordu. Tanidik bir elektrikci sinyal lambasina kablo dolayarak sinyal kablosunu siyirip ara kablo cekti. Yani soket kismini devre disi birakti. Bunun zararli oldugunu, eger su falan alirsa aracin komple elektrik sisteminin cokecegini soylediler. Bu ne kadar dogrudur?
mümkün değil pek.Aküden direk enerji aldıysa mümkün.Ama başka bi tesisattan güç aldıysa, kontağını sinyal kolundan aldıysa sigortalara bağlıdır tüm sistem.Mesela tavan lambasına bağlanan her eklenti sigortayla güven altındadır.Kısa devre gibi bi durumda sigorta tablasından sigorta atar değiştirirsiniz düzelir.Tabii aküden direk arka sinyale hat çekmek te hiçbi elektirikçinin aklına gelmez :))

merzel
29/07/2014, 22:41
Yok akuden almadi. Direk sinyal kablosundan aldi, sinyal icin soketi iptal etti. Bu sekilde kullanayim mi? Yoksa bir elektrikciye gidip komple tesisati degistireyim mi?

YaYa
30/07/2014, 00:16

Plaka isiklarimda sapasaglam yaniyorlar zaten ariza lambasi yanmaya basladiktan sonra ilk isim butun lambalari kontrol etmek oldu ve hicbirinde bir sorun goremedim, diger arkadaslarinda dedigi gibi belki bir yerde bi kisa devre var arada sirada bu tarz bir hata veriyor.
Mesela bugun yaklasik 30-40km yol yaptik bayram munasebetiyle ancak hic yanmadi ariza lambasi cok ilginc.