PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kavramalı baskı set ve rulman değişimi

forcaster35
26/07/2014, 01:39
2007 1.3 multijet 91000km arabamın vitesleri biraz kemikli. zor geçiyor gibi bazende kolay geçiyor 2 usta biri özel diğeri bayi baskı balata set değişmesi gerek dediler başka bir özel sevis ayırma yapmıyor falan filan uzun yola çıkma dediler sonra sanayide oto elektirikçisi bir akrabamla beraber başka bir ustaya gösterdik hiçbir sorun yok dedi.
baskı balatanın bittiğini nasıl anlayacağım kime inanacağın trabzon şehir içinde kullanıyorum rampada dur kalk çok yapıyoruz

cemdogu
26/07/2014, 01:52
bittiğini anlamak basit, çekişten düşüş, kalkışta silkeleme, uzun trafikte kötü koku, debriyajın yükselmesi.....

atlatma
26/07/2014, 02:02
Selam
Multiecuscan ile bakıldığında çok güvenilmez bir yüzde ile durumu belirttiğini hatırlıyorum. Yani bilgisayara bağlandığında bir değer görüyorsunuz ama buna ne kadar güvenilir bilmiyorum.
Benim ustam babamın manuel vites 2000 model brava nın debriyajını düz bir zeminde 5. vitese takıp el freni son dişin son dişine kadar çekiliyken ayağını debriyajdan çekerek test etti. eğer balatan bitmişse araba stop etmiyor.ama stop ediyorsa debriyajının sağlam olduğuna işaret.
Fakat demişsin ya bayır dur kalk çıkıyoruz. o beni biraz endişelendirdi. yarım debriyaj kullanım mutlaka yormuştur diye düşünüyorum.
Saygılar

forcaster35
26/07/2014, 02:13
yorumlar için teşekkür ederim

atlatma
26/07/2014, 02:29
Bende teşekkür ederim. Birazcık yardımcı olduysak ne mutlu bize.