PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gösterge paneli çalışmadı...?

utku952
13/10/2007, 12:11
Dün gece gezmeye gideyim derken arabayı çalıştırdıımda ne devir saati nede diğer göstergeler çalışmıyordu. hatta mazot göstergesi dipteydi ışık yanıp sönüyordu. çok şaşırdım yola cıktıımda km yi dde saymadıgını gördum...
brden bi 20 sene önceki arabalarda oldugu gibi vitesleri arabanın sesine göre attım. ilk kez karşılaşıyorum ne yapmam gerekir? beyinle mi ilgili yoksa sigortamı anlayamadım ama şu an düzgün çalışıyor göstergeler :ninja000:

tempesty
13/10/2007, 13:08
Dün gece gezmeye gideyim derken arabayı çalıştırdıımda ne devir saati nede diğer göstergeler çalışmıyordu. hatta mazot göstergesi dipteydi ışık yanıp sönüyordu. çok şaşırdım yola cıktıımda km yi dde saymadıgını gördum...
brden bi 20 sene önceki arabalarda oldugu gibi vitesleri arabanın sesine göre attım. ilk kez karşılaşıyorum ne yapmam gerekir? beyinle mi ilgili yoksa sigortamı anlayamadım ama şu an düzgün çalışıyor göstergeler :ninja000:

Tamamen aynı durum benim başıma geldi 3 gün önce..Servise gittim bilgisayara bağlayıp düzelttiler bir daha yapmadı şimdiye kadar.

((Bu sabah nöbetten çıktım arabamı çalıştırdım,ışıklar sönmedi abs ışığı kapı açık ve el freni ışığı yanıyor ve benzin göstergesi çalışmıyor kırmızı ışık yanıp sönüyor,kapattım açtım kapattım tekrar açtım bi değişiklik yok müzikseti bile çalışmıyor,neyse servise doğru yola çıktım arabada bir sorun yok fakat hız göstergesi ve devir göstergeside çalışmıyor,kendimi Fiat KAVAKLIDERE servisine attım sonunda..Bilgisayara bağladılar 2 saat uğraştılar araştırdılar denediler en sonunda halloldu sanırım yazılımı değiştirdiler bilemiyorum 9 da gittim 11 de çıktım,Müslüm abi yoktu ama yinede çalışanlar güzel ilgilendiler sağolsunlar.)))

spolat77
13/10/2007, 19:26
bu sorun araçların çogunda var bende ayda 2-3 defa oluyor bir türlü servise gidip baktıramadım yazılım atılıyormuş sanırım

JASMINE
13/10/2007, 19:52
ilk başlarda bu şekilde yapıyor fakat daha ilerleyen zamanlarda hiçbir şekilde marş basmıyor. bende 4 kez yolda kaldım ve yol yardımını çağırmak zorunda kaldım. ve ardından bir sürü servis gidiş gelişleri. o nedenle vakit kaybetmeden bir servise götür bence. 20 gün önce 4 gün sonra 5 gün serviste kaldı. kontak gövdesi, akü değişti. tekrar program yüklendi. şimdilik normal gibi fakat dediğim gibi ihmal etme...

utku952
13/10/2007, 23:24
bilgiler için cok teşkkürler bu arada bu dediğiniz değişimler garanti kapsamında oluyormu? masraf ne kadar olur acaba?

h k
14/10/2007, 01:23
bu sorun için masraf olmaz , garanti kapsaminda gerekenler yapilir.

MACHINE
15/10/2007, 12:25
Bu olay daha önce tartışılmıştı.Büyük ihtimalle cep tlf.nun orta konsolda durmasından kaynaklanıyor olabilir.Aynı şey bendede oldu şimdilik yok.Yoğun manyetik dalgalardan etkileniyor araçlarımız.https://forum.grandepuntotr.com/images/icons/icon12.gif

Ziyaretçi047
15/10/2007, 17:50
bende de oldu panik yapmayın. yeni versiyonu yükletin.

tempesty
15/10/2007, 19:47
Bu olay daha önce tartışılmıştı.Büyük ihtimalle cep tlf.nun orta konsolda durmasından kaynaklanıyor olabilir.Aynı şey bendede oldu şimdilik yok.Yoğun manyetik dalgalardan etkileniyor araçlarımız.https://forum.grandepuntotr.com/images/icons/icon12.gif

Oğuzhan benim cep telefonu yaklaşık 1 yıldır orta konsolda duruyor ve arabayı genelde hep aynı yere park ediyorum ama ilk defa başıma böyle bişey geldi.

MACHINE
16/10/2007, 21:25
Oğuzhan benim cep telefonu yaklaşık 1 yıldır orta konsolda duruyor ve arabayı genelde hep aynı yere park ediyorum ama ilk defa başıma böyle bişey geldi. Bora bey elbette doğrudur.İşin doğrusu banada aynı şey olduğunda cep tlf.nu uzun bir süre küllüğün orada kalmıştı.Sonrada tüm göstergeler eve gidene kadar çıldırmıştı.40 km böyle kullandım.Sonrada stop edip yeniden çalıştırınca düzeldi.1 senedir problem yok.Tekrarlamadığı içinde servise hiç kurcalatmadım.İnşallah sizinkide bir daha tekrarlamaz.https://forum.grandepuntotr.com/images/icons/icon12.gif

tempesty
16/10/2007, 21:33
Bora bey elbette doğrudur.İşin doğrusu banada aynı şey olduğunda cep tlf.nu uzun bir süre küllüğün orada kalmıştı.Sonrada tüm göstergeler eve gidene kadar çıldırmıştı.40 km böyle kullandım.Sonrada stop edip yeniden çalıştırınca düzeldi.1 senedir problem yok.Tekrarlamadığı içinde servise hiç kurcalatmadım.İnşallah sizinkide bir daha tekrarlamaz.https://forum.grandepuntotr.com/images/icons/icon12.gif

Evet yani 16 aydır hiç olmayan bişey birdenbire olunca insan şaşırıyor..Telefondan kaynaklanması mümkün değil çünkü öyle olsa telefon uzun zamandır orda duruyor daha önce yapardı diye düşündüm..Teşekkür ederim inşallah tekrarlamaz yada olursa eğer bende sizin gibi biraz bekliyim hemen gitmiyim belki düzelir :):smartass:

GaladrieL
17/10/2007, 11:15
bende de oldu panik yapmayın. yeni versiyonu yükletin.

bende öle bişi olursa warya, panik ne kelime ortalığı ayağa kaldırırım herhalde :no000000:

JASMINE
17/10/2007, 11:59
Yapılan tüm işlemler tabiki garantiden yapıldı. Fakat önemli olan bu sorunun sıkça tekrarlanmasıydı. geçtiğimiz 2-3 ay içerisinde arabayla ilgili çok sorun yaşadım ve umarım hiç bir arkadaşın başına gelmez. servisler sağolsun herşeyi kullanıcı hatası olarak gördükleri için sesinizi çıkartmadıkça ilgililenmiyorlar.

mkaksoyer
19/10/2007, 15:43
ben de 2 kez oldujtan sonra nihayet bugün yazılım yenilenmesi yapıldı ama daha deneyemedim. (bu arada nedense hep aynı bara gittiğimde oluyor bu olay o kısmını çözemedim :) ) pratik olarak
1- aracı çalıştırmadan iç düğme veya anahtardan aracı kitlemeyin sapıtabiliyor.
2- motoru çalıştırmadan emniyet kemeri bağlamayın gene sapıtıyor.

Ziyaretçi047
19/10/2007, 20:04
bende öle bişi olursa warya, panik ne kelime ortalığı ayağa kaldırırım herhalde :no000000:

bu site olmasaydı ben de panik yapardım sanırım ama benim tepkim çok farklı oldu. bende olmadı diye sevinirken demek ki sıra bendeymiş dedim :)

stuncar
20/10/2007, 16:32
benim araçta bir kez oldu kilometre,yakıt,hararet,devir göstergelerinin ibreleri hiç yükselmedi hatta en aşagıya indi normalden fazla indi tüm ışıklar yandı ve airbag arızası verdi teyp çalışmadı klimada hepsi hata veriyor(marş basıyor) kontağı üç kez açıp kapattım düzeldi bi kaç gün sonra servise gittim cihaza bağladılar elektrik ile ilgili sorun olmuş dediler sol cam indirip kaldırma dügmesi çalışmıyordu tesisatı kontrol edildi vede sonunda arızayı bulduk bu olaydan bir hafta önce ön hoparlörleri değiştirmiştik tabiki biz o heyecan ile yeni hoparlörleri civata ile tutturmuştuk civatanın biri tesisatın tam içine girmiş vede buradan şase yapıyormuş 300ytlik hoparlör nerdeyse milyarlık arızaya sebeb olacaktı.

mkaksoyer
22/10/2007, 09:55
bir tüyo daha vereyim. anahtar takılı değilken teybi açmaya çalışın . 2-3 defada cevap veriyor ve sistem açılıyor.

utku952
22/10/2007, 21:41
:)teşekkurler pratik çözüm vala

oguzturk
31/12/2007, 09:44
Selamlar, bu sabah aynı hata benimde başıma geldi. Kontagı cevirdigimde benzin göstergesi sarı ışık yanıyor ve hiç bir gösterge çalışmıyordu. Ayrıca teyp çalışmıyordu ve bilgisayar ekranında Airbag arızası oldugu ve kitapçığı check etmem gerektigini belirten bir mesaj vardı. Sistem, dışardaki ısıyı dahi göstermiyordu. Sorjnu çözebilmek ve servisin açılmasını beklemek için arabayı çalıştırıp 10-15 dk rolantide bekledim. Daha sonra bir iki kez kontak acıp kapattıgımda 3 yada 4. denemede arac normale döndü.

Ancak tereddütte kaldım. Bu arıza tekrar eder mi? Servis'e götürmek gerekir mi? Daha 2 hafta önce klima arızam sebebiyle ön konsol sökülerek parça değişimi / arıza giderilmesi yapılmıstı. Onunla baglantılı bir durum söz konusun olabilir mi? Tşk.

Hsynkrgz08
11/07/2018, 07:16
Buna benzer bi sıkıntı şimdi ben yaşıyorum sürekli sigorta yanıyor aracım garantili değil servise gitmeye tereddüt ediyorum ne kadar bi fiyat çıkar kaçağı bulunması bi fikri olan varmi

cmuratcakmak
19/07/2020, 18:57
bu arıza bugün benimde başıma geldi.45 km bu şekilde geldim,sonra stop edip tekrar çalıştırdığımda normale döndü .Elektrikçiye soracağım.Benim aracım 2006 1.3 multjet g.punto