PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç içi bagaj tuşu bagajı açmıyor

ozkancavus5916
25/07/2014, 10:05
Arkadaslar merhaba arac icindeki bagaj tusu bu sabah calismadi 5/6kere denedim acilmadi arac kumandasindan actim neden icerden acilmmadigi konusunda yardimci olabilirmisiniz

vek66
25/07/2014, 11:03
İki sefer benimde başıma geldi bu hadise ve her ikisinde de tatildeyken oldu. Tatile gittiğim yerlerde aşırı nemli yerlerdi. Ben bu nem durumuna bağladım

halils2
25/07/2014, 11:25
Arkadaslar merhaba arac icindeki bagaj tusu bu sabah calismadi 5/6kere denedim acilmadi arac kumandasindan actim neden icerden acilmmadigi konusunda yardimci olabilirmisiniz

Ya düğmede ya bodyde ya da kabloda sıkıntı var. Bakmak lazım.

serkandikici
25/07/2014, 11:37
Eğer akü kutup başını söktüyseniz o da neden olmuş olabilir.

KG777
25/07/2014, 11:38
Kumandadan açıyorsa, tuşun olduğu yer sökülüp güzelce temizlenmesi lazım. Diğer tuşlar çalışıyorsa kablodan değildir. Body ye birşey diyemem denemek lazım.

Sökmek için önce teybi sökün sonra arkada 3 yada 4 tane vidası vardı, onları sökerseniz inceleme fırsatınız olur.

Geçmiş olsun.

ozkancavus5916
25/07/2014, 19:33
Yarin kismetse sokucem

ozkancavus5916
02/12/2014, 10:36
arkadaslar bagaj açma sorununu nihayet çözdük . sorun bagaj açma tusunun kartında devrede arada boşluk oluşması . daha önce çorluda 2 tane elektronikçi arkadasa götürdüm 2-3 saat ugrastı yapamadılar .yenisanayide sanayispor sahasının karsısında önder diye bir elektrikçi arkadas var kendisininde grande punto aracı var . kendisi sarj dinoması mars dinoması işleri yapıyor . aracımı önder arkadasımı dükkanına götürdüm sorunu söyledim . 45 dk içinde sorunu çözdü suan gayet güzel çalışıyor . yapamasaydı komple tuş takımı seti almak zorundaydım .bu parçada 220 tl . sagolsun sorunumu çözdü . sis farlarının tesisatını begenmemiştim bagımsız çalışıyorlardı . araç çalısada çalışmasada sis farı yanıyordu . sisfarı tesisatını arka sislere bagladı . gündüz ledlerim ikaz veriyordu serviste iptal etmişlerdi . gündüz ledlerimde baktı sagolsun yeni tesisat çekti . şimdi ikaz falan vermiyor ayrıetten gündüzledlerini swichli yaptık kaputtan muayneye girerken sorun çıkarmasın diye swichten kapatıcam

klavikula
02/12/2014, 13:49
arkadaslar bagaj açma sorununu nihayet çözdük . sorun bagaj açma tusunun kartında devrede arada boşluk oluşması . daha önce çorluda 2 tane elektronikçi arkadasa götürdüm 2-3 saat ugrastı yapamadılar .yenisanayide sanayispor sahasının karsısında önder diye bir elektrikçi arkadas var kendisininde grande punto aracı var . kendisi sarj dinoması mars dinoması işleri yapıyor . aracımı önder arkadasımı dükkanına götürdüm sorunu söyledim . 45 dk içinde sorunu çözdü suan gayet güzel çalışıyor . yapamasaydı komple tuş takımı seti almak zorundaydım .bu parçada 220 tl . sagolsun sorunumu çözdü . sis farlarının tesisatını begenmemiştim bagımsız çalışıyorlardı . araç çalısada çalışmasada sis farı yanıyordu . sisfarı tesisatını arka sislere bagladı . gündüz ledlerim ikaz veriyordu serviste iptal etmişlerdi . gündüz ledlerimde baktı sagolsun yeni tesisat çekti . şimdi ikaz falan vermiyor ayrıetten gündüzledlerini swichli yaptık kaputtan muayneye girerken sorun çıkarmasın diye swichten kapatıcam

sıkıntıyı halledince geri dönüş yapmanız çok güzel . Aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar faydalanabiliyor . teşekkür ederim.

comanchee
03/12/2014, 16:54
bende 2011 evo dynamic sahibiyim.anahtar hariç içerde bu bagaj açma tuşu nerde acaba?

ozkancavus5916
03/12/2014, 17:09
dinamiklerde yok . active paketlerde city direksiyonun hemen yanındaki dügme

halils2
03/12/2014, 18:12
bende 2011 evo dynamic sahibiyim.anahtar hariç içerde bu bagaj açma tuşu nerde acaba?

Evolarda , bagaj fiat amblemi butonlu olduğundan içeri tuş koyulmamıştı, yanılmıyorsam 1 seri de sadece anahtar üzerinden açılıp kapanıyordu. Sizde eğer teybin üstünde bagaj işaretli düğme yoksa, bagaj fiat amplemi basmalı düğmelidir, değilse hiç bir şey yoktur :(

deneme33
19/09/2017, 16:18
2012 punto aracım bagaj üzerindeki düğmesinden açılmıyor ama kumandadan açılıyor. Bende bagaj kartonunu söktüm düğmeye ve kilit mekanizmasına baktım hepsi sağlam hatta butondanmıdır diye kabloları söktüm kısa devre yaptım yine açılmadı bu konuda fikri yada bilgisi olan var mı acil yardım.