PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolcu airbag çatlağı

serkanceber
18/07/2014, 17:16
selam dostlar. yaklaşık 3 hafta önec fiata yolcu airbag çatlağı yüzünden başvurmuştum bugun aradılar yapamayız die sallamaya çalışıyorlar bende telde kavga ettim sizi mahkemeye vereceğim dedim tüketici hakem heyetine gideceğim falan dedim..
şimdi daha önce bu olaydan mağdur olumlu sonuç alan arkadaşlardan yardım istiyorum ne yapmam lazım ? mahkemeye yada hakem heyetine başvurup kazanan oldumu ? olduysa o arkadaşlarda bana örnek gönderebilirmi sonuç kağıdıyla ilgili ?

Arrest
18/07/2014, 18:08
Benim airbagimde catlakti 444li fiati aradm ilgilendiler degisim saglandi.

Bi onceki sattigim aracimda.. 77bin km kaza boya yoktu onden servis bakimlida degildi

serkanceber
18/07/2014, 18:15
Benim airbagimde catlakti 444li fiati aradm ilgilendiler degisim saglandi.

Bi onceki sattigim aracimda.. 77bin km kaza boya yoktu onden servis bakimlida degildi

güzel kardeşim sagolasın cvp için.. peki şimdi benim ne yapmam lazım bunlar çakallık yapmaya çalışıyorlar.. yaptırdıgına dair elinde fatura belge ne bilim bi kayıt falan varmı ? sistem kayıtlarında kesın vardırda.

Arrest
18/07/2014, 18:50
Valla araci satinca vermistim. Siz fiatin 444 hattiyla gorusup red aldiysaniz mahkemeden baska alternatif kalmamis

prefix
18/07/2014, 22:37
Aynı olay benimde başımda araba 3600 de 444 % 50 sini karşılarız diyo ,çok aradım uğraştım % 50 diyolar yalnız benim aracın garntisi dolmuş durumda 3.5 yaşında

serkanceber
19/07/2014, 13:45
Aynı olay benimde başımda araba 3600 de 444 % 50 sini karşılarız diyo ,çok aradım uğraştım % 50 diyolar yalnız benim aracın garntisi dolmuş durumda 3.5 yaşında

ustam garantisi dolsun farketmez bu üçkağıtçılar yapmak zorunda seve seve...
ben hakem heyetıne gıdecegım ne gerekıyorsa yapacagım.. sende git hakkını yedırme

prefix
19/07/2014, 15:33
ustam garantisi dolsun farketmez bu üçkağıtçılar yapmak zorunda seve seve...
ben hakem heyetıne gıdecegım ne gerekıyorsa yapacagım.. sende git hakkını yedırme

Yedirmeyecegimde bundan sonraki asama tuketicu haklarina davami acmak lazim

Arrest
19/07/2014, 17:53
Benimkini 2013 de degistirmislerdi aracim 2007 model di :)

prefix
19/07/2014, 22:28
peki bu fiat niye 180 derece dönüş yaptı eskiye göre

Seronet
19/07/2014, 22:45
Neticede üretim hatası olan birşey arıza değil. Tüketici heyeti olumlu karar verecektir.

srcnozy
20/07/2014, 06:11
bende çok ugraştım merkeze foto attırdım en son aradılar yapamayız dediler bende caz yaptım flan ama hiç tınlamadılar...

serkanceber
20/07/2014, 23:48
Neticede üretim hatası olan birşey arıza değil. Tüketici heyeti olumlu karar verecektir.

evet usta haklısın üretim hatası ve ss yapacaklar... ben şimdi araştırmadayım bu hafta içi başvururum mutlaka. ama bu hakem heyeti nerede olur ? adliyelerde mi ? bilen varsa bi zahmet söylesin

serkanceber
20/07/2014, 23:50
tamamdır buldum.. salı günü halledicem inş... sonucu yazarım burdan

prefix
21/07/2014, 01:59
Benim bildiğim hükümet konağı içinde tüketici hakları diye birim var oraya başvurucaz ,bende bu hafta başvurucam

fotobelit
21/07/2014, 09:44
evet usta haklısın üretim hatası ve ss yapacaklar... ben şimdi araştırmadayım bu hafta içi başvururum mutlaka. ama bu hakem heyeti nerede olur ? adliyelerde mi ? bilen varsa bi zahmet söylesin

Bağlı oldugunuz kaymakamlıga gidin..

brkn
21/07/2014, 12:19
selam dostlar. yaklaşık 3 hafta önec fiata yolcu airbag çatlağı yüzünden başvurmuştum bugun aradılar yapamayız die sallamaya çalışıyorlar bende telde kavga ettim sizi mahkemeye vereceğim dedim tüketici hakem heyetine gideceğim falan dedim..
şimdi daha önce bu olaydan mağdur olumlu sonuç alan arkadaşlardan yardım istiyorum ne yapmam lazım ? mahkemeye yada hakem heyetine başvurup kazanan oldumu ? olduysa o arkadaşlarda bana örnek gönderebilirmi sonuç kağıdıyla ilgili ?

Aynı sorun bendede oldu.Aracı servise goturdum resimleri çekildi. 1 gün sonra tekrar aradılar ve parçanın garantiden değişeceğini soylediler. Parçam yarın geliyor.Yarın değiştiricekler.

prefix
21/07/2014, 12:40
Garanti devam ediyormu ?

brkn
21/07/2014, 13:00
evet 2011 model garantiyide uzattım :rolleyes:

vulas54
21/07/2014, 16:17
2006 model aracım ve 2. sahıbıyım 3 ay önce değiştirdıler benimkini.
ilk önce servise gıt meramnını anlat onlar fotolayıp genel merkeze yolluyorlar gerekli cevap size verılıyor eğerki değiştirmiyorlarsa mutlaka ama mutlaka sizden kaynaklı bir sorun vardır. bugune kadar olumsuz sonuçlananı ilk kez duyuyorum

serkanceber
21/07/2014, 20:33
2006 model aracım ve 2. sahıbıyım 3 ay önce değiştirdıler benimkini.
ilk önce servise gıt meramnını anlat onlar fotolayıp genel merkeze yolluyorlar gerekli cevap size verılıyor eğerki değiştirmiyorlarsa mutlaka ama mutlaka sizden kaynaklı bir sorun vardır. bugune kadar olumsuz sonuçlananı ilk kez duyuyorum

alakası yok kullanıcı nasıl o hale getirsin orayı ? yapmak istemıyorlar balk gibi. ama yarın gıdıyorum hakem heyetıne ozaman görüşecegız fiatla..

vulas54
22/07/2014, 14:22
hakkınızı sonuna kadar arayın bencede enteresan bır durum

cihancio
22/07/2014, 18:44
Serkanceber kardeşim aynı sorun bende de var. 2010 punto evo ve ikinci sahibiyim garantisi de yok. Önce Fiat'ı arayıp sorunumu dile getirdim randevu verdiler bugün servise(Adana Birmot) gittim. Sağolsunlar ilgilendiler de. Aracı alırken haberim yoktu vee araç aynı hatadan 2012 yılında yine göğüs değişmiş! yani 2 sene sonra yine aynı sorun. Servistekiler Resimler filan çekildi genel müdürlüğe göndericeklerini söylediler. Bayramdan sonra dönüş yapılacak bakalım bende sonucu bekliyorum. Olumsuz bir sonuç alırsam bende diğer yollara başvuracağım.

serkanceber
22/07/2014, 19:41
Serkanceber kardeşim aynı sorun bende de var. 2010 punto evo ve ikinci sahibiyim garantisi de yok. Önce Fiat'ı arayıp sorunumu dile getirdim randevu verdiler bugün servise(Adana Birmot) gittim. Sağolsunlar ilgilendiler de. Aracı alırken haberim yoktu vee araç aynı hatadan 2012 yılında yine göğüs değişmiş! yani 2 sene sonra yine aynı sorun. Servistekiler Resimler filan çekildi genel müdürlüğe göndericeklerini söylediler. Bayramdan sonra dönüş yapılacak bakalım bende sonucu bekliyorum. Olumsuz bir sonuç alırsam bende diğer yollara başvuracağım.

yuh ayıptır yaaa. hem 2010 model hemde aynı sorunu bırdaha yapmışş yazık dıyorum böyle fırmalar yasaklanmalı.. ben yarın nasıp olursa heyete gıdecegım ne gerekıyorsa yapacagım buradanda yazarım arkadaslara yardımcı olmak ıcın. umarım senın sorununuda hallederler. ama bana yapamayız dedıler olumsuz sonuçlandı onlara gore. lan sız kımsınız sızın sonucunuza bakıyoruz. valla ne gerekıyorsa yapacagım affetmem..

fluminense
23/07/2014, 03:30
Benim araç 2010 model, müşteri hizmetlerini aradım,airbag çatlağıyla ilgili sorunu dile getirdim..Beni evime 1.5 km olan yetkili servise değil de 200 km olan yetkili servise yönlendirdi.Tabi oraya gidemedim bir dünya masraf,iş güçte var..sizce ben nasıl bir yol izlemeliyim?
Bıktım bu fiat servislerinden...

prolaktin
23/07/2014, 08:47
hep aynı sıkıntı kardeş

prefix
23/07/2014, 14:23
Ben bugun heyete verdim sikayetimi dilekceyi tuketici gov tr den doldurdum haber gelince burdan sonucu yazicam
Isteyen olursa sikayet dilekcemide burda ekleyebilirim
Tuketici haklarinda calisan adam maldi biraz basta dilekceyi bile almak istemedi zorladim garanti bitmissse bizlik degil falan dedi islemin faturasini istedi yaptrmadim dedim bi sekilde isleme aldirttim , sonuc bakalim nolucak fiattan asiri sogudum yalniz

serkanceber
23/07/2014, 14:46
Ben bugun heyete verdim sikayetimi dilekceyi tuketici gov tr den doldurdum haber gelince burdan sonucu yazicam
Isteyen olursa sikayet dilekcemide burda ekleyebilirim
Tuketici haklarinda calisan adam maldi biraz basta dilekceyi bile almak istemedi zorladim garanti bitmissse bizlik degil falan dedi islemin faturasini istedi yaptrmadim dedim bi sekilde isleme aldirttim , sonuc bakalim nolucak fiattan asiri sogudum yalniz

hayırlısı olsun öncelıkle. yalnız şunu anlamadım garantisi bittiyse nasıl bizlilk degıl diyo ya.. ulan ben bunların varya... eğer böyle yapıyorlarsa vay ozaman halimize biz kimden yardım isteyecegız... kardes aslında dilekcenıde örnek amaclı burdan koyarsan bızede yardımcı olursun. bende yarın gıdecegım bugun gıdemedım iş güç yüzünden

prefix
23/07/2014, 15:55
Eve geceyim aticam dilekceyi

italyan__atesi16
23/07/2014, 16:09
aynı sıkıntı bende vardı. 2006 model aracım garantisi falanda yktu. 110binden sonra bakımlarını yetkli serviste bile yaptırmadım.gectiğimiz ocak ayında aynı sıkıntı bendede meydana geldi.aracım 180bin km olmustu ustelik. servise gittim . foto cektiler . fiata gonderdiler. 20 gun gibi bi surede tamamen ucretsiz olarak ön gogus değişti.

serkanceber
23/07/2014, 17:00
aynı sıkıntı bende vardı. 2006 model aracım garantisi falanda yktu. 110binden sonra bakımlarını yetkli serviste bile yaptırmadım.gectiğimiz ocak ayında aynı sıkıntı bendede meydana geldi.aracım 180bin km olmustu ustelik. servise gittim . foto cektiler . fiata gonderdiler. 20 gun gibi bi surede tamamen ucretsiz olarak ön gogus değişti.

ne güzel e ozaman neden bana olumsuz yapamayız dediler ? ayrıca sizde degıstıgıne dair bir örnek varmı acaba ? belge fatura vs..

serkanceber
23/07/2014, 17:04
Eve geceyim aticam dilekceyi

sağolasın..

prefix
23/07/2014, 19:57
FİAT PUNTO 1,3 MULTİJET DYNAMİC HUSUSİ OTO SAHİBİYİM.ARACIM 2011
MODEL ,GARANTİSİ 2013 KASIM AYINDA DOLMUŞTUR.ARACIMIN SAĞ GÖĞÜS
KISMINDA 1 AY ÖNCE YAKLAŞIK 15 CM ÇATLAK OLUŞMUŞTUR. ARACIMDA
KAZA,DARBE YOKTUR. OLUŞAN ÇATLAK BİR ÇOK FİAT PUNTO
KULLANICISININ BAŞINA GELMİŞ OLAN KRONİK BİR SORUNDUR. BU ARACIN
GÖĞÜS KISMI FİAT PUNTO MODELİNİN GİZLİ AYIPLI DURUMUDUR. ARACI
SERVİSLE GÖRÜŞTÜĞÜMDE %50 SİNİ KARŞILAYACAKLARINI BELİRTTİLER.
BUDA 1250 TL TUTMAKTADIR. ARACI HENÜZ YAPTIRMADIM,ANCAK BENİM
KULLANIM HATAM OLMADIĞINDAN FİAT'IN KRONİK BİR ARIZASI
OLDUĞUNDAN ÜCRETSİZ DEĞİŞİMİNİ TALEP ETMEKTEYİM.BU DURUM FİATMARKASININ GİZLİ AYIBIDIR. TARAFINIZCA DEĞERLENDİRİLMESİ RİCA
OLUNUR.TEŞEKKÜRLER.

ücretsiz onarım talep ettim bedelede 2500 tl girdim.tuketici gov tr den e devlet şifresiyle başvurdum

cihancio
24/07/2014, 00:17
yuh ayıptır yaaa. hem 2010 model hemde aynı sorunu bırdaha yapmışş yazık dıyorum böyle fırmalar yasaklanmalı.. ben yarın nasıp olursa heyete gıdecegım ne gerekıyorsa yapacagım buradanda yazarım arkadaslara yardımcı olmak ıcın. umarım senın sorununuda hallederler. ama bana yapamayız dedıler olumsuz sonuçlandı onlara gore. lan sız kımsınız sızın sonucunuza bakıyoruz. valla ne gerekıyorsa yapacagım affetmem..

Umarım halledilir bayramdan sonrayı bekliyorum artık. Buradan sizin ve prefix isimli arkadaşın sürecini takip ediyorum. Bende olumlu ya da olumsuz bilgilendireceğim. Bu arada fiat servisine bunun kronik bir arıza olup olmadığını sordum. 3 senede bir defa filan gördüm dedi böyle bir hatayı. Hatta ordaki arkadaş "Koskoca Fiat markası böyle bir hatalı üretim olsa siz söylemeden kendileri araçları geri çağırır ücretsiz değişirler" dedi. Bugün de esnaf olan bir arkadaşın yanına gelen müşterinin aracı "2011 model punto evo" idi araba hakkında konuşmaya başladık hemen göğüse baktım ve benimkiye aynı yerde aynı şekilde bir çatlak gördüm. Araç sahibine durumu anlattım o da ben gösterene kadar farketmemiş. Onun da bu işin peşine düşmesini istedim.
Demem o ki arkadaşlar hala kullanıcı kaynaklı bir hata olduğunu iddia edemezler. Basbaya dandik malzeme kullanılmış üretim hatası!

prefix
24/07/2014, 01:45
Umarım halledilir bayramdan sonrayı bekliyorum artık. Buradan sizin ve prefix isimli arkadaşın sürecini takip ediyorum. Bende olumlu ya da olumsuz bilgilendireceğim. Bu arada fiat servisine bunun kronik bir arıza olup olmadığını sordum. 3 senede bir defa filan gördüm dedi böyle bir hatayı. Hatta ordaki arkadaş "Koskoca Fiat markası böyle bir hatalı üretim olsa siz söylemeden kendileri araçları geri çağırır ücretsiz değişirler" dedi. Bugün de esnaf olan bir arkadaşın yanına gelen müşterinin aracı "2011 model punto evo" idi araba hakkında konuşmaya başladık hemen göğüse baktım ve benimkiye aynı yerde aynı şekilde bir çatlak gördüm. Araç sahibine durumu anlattım o da ben gösterene kadar farketmemiş. Onun da bu işin peşine düşmesini istedim.
Demem o ki arkadaşlar hala kullanıcı kaynaklı bir hata olduğunu iddia edemezler. Basbaya dandik malzeme kullanılmış üretim hatası!

Kesinlikle kalitesiz malzeme katiliyorum , ve yuzlerce kullanicinin basina gelmistir .Elazig gibi nufusu az bi sehirde benim arkadaslarimdan sadece birinde punto evo vardi, onunda gogsu catlakti

serkanceber
24/07/2014, 08:56
OLDUĞUNDAN ÜCRETSİZ DEĞİŞİMİNİ TALEP ETMEKTEYİM.BU DURUM FİATMARKASININ GİZLİ AYIBIDIR. TARAFINIZCA DEĞERLENDİRİLMESİ RİCA
OLUNUR.TEŞEKKÜRLER.

ücretsiz onarım talep ettim bedelede 2500 tl girdim.tuketici gov tr den e devlet şifresiyle başvurdum

harikasın on numara olmuş.. inş lehimize sonuçlanır bende bugun gidiyorum heyete başvurmaya

serkanceber
24/07/2014, 08:57

yaa palavra okumayı bıraksın tokatçılar. neymıs ayıplı olsa fıat kendısı cagırırmıs hahahaha o yüzdenmı bizleri oyalıyorlar ?

met55
24/07/2014, 10:29
Aynı sorun benim aracımdada vardı. Fiat müşteri hizmetlerine mail ve twit attım. Facebook mesajı gönderdim. Aradılar. Servise yönlendirdiler. Fotoğrafı çekip gönderdiler. Sonrasında arayıp değişimi sağladılar. Araç 2006 Model.

merzel
24/07/2014, 10:45
Face ve twitter hesaplari hangileridir?

prefix
24/07/2014, 11:13
Fiat turkiye facebook heaabini topa tuttum butun fotolarin altına yazdim catlak gogusun fotosunu attim beni engellediler ama 1_2 gun kaldi burda basina gelen herkes gogus catlagini anlatan bi metin foto altina yorum yazsa kopyala yapistrla bir cok fotoya yazarsa bence hatalarini kabul wderlee beni facede engellediler :)

aaaccc
24/07/2014, 12:12
Merhabalar, benim aracımda da göğüs şişliği belirgin bir şekilde oluştu. Ne zaman çatlıcak diye bekliyoum artık. Fiat a az önce mail attım. Bakalım ne zaman dönüş yapacaklar.

Yazdığım mail ise şu şekilde: FİAT PUNTO 1,3 MULTİJET ACTIVE HUSUSİ OTO SAHİBİYİM.ARACIM 2008
MODELDİR. ARACIMIN SAĞ GÖĞÜS YOLCU HAVA YASTIĞI
KISMINDA BELİRGİN BİR ŞEKİLDE ŞİŞLİK OLUŞMUŞTUR. ARACIMDA
KAZA,DARBE YOKTUR. OLUŞAN ŞİŞLİK BİR ÇOK FİAT PUNTO
KULLANICISININ BAŞINA GELMİŞ OLAN KRONİK BİR SORUNDUR. BU ŞİŞLİK DAHA SONRA YERİNİ HAVA YASTIĞI ÇIKIŞININ ÇATLAMASINA SEBEBİYET VERMEKTEDİR. KULLANIM HATAM OLMADIĞINDAN ÜCRETSİZ DEĞİŞİMİNİ TALEP ETMEKTEYİM. DAHA ÖNCE BU DEĞİŞİMİN ÜCRETSİZ YAPILDIĞI ÖRNEKLERDE VARDIR. SAYGILARIMLA.

serkanceber
24/07/2014, 14:29
Aynı sorun benim aracımdada vardı. Fiat müşteri hizmetlerine mail ve twit attım. Facebook mesajı gönderdim. Aradılar. Servise yönlendirdiler. Fotoğrafı çekip gönderdiler. Sonrasında arayıp değişimi sağladılar. Araç 2006 Model.

değiştiğine dair elinde bir belgen varmı dostum ?

kalite kontrol
02/08/2014, 22:48
değiştiğine dair elinde bir belgen varmı dostum ?

serkan göğüs catlağını ne yaptın bizede anlatırsan memnun olurum aynı hata benim aracımdada var.bu konuyu burada paylasırsak tüm arkadaslarımız bilgilenirler. birlikten güç doğar beraberce hakem heyetine gidelim olmazsa

kalite kontrol
02/08/2014, 22:50

burada araclarınıza yapılan işlemleri anlatırsanız bizede yardımcı olmuş olursunuz aynı catlak benim aracımdada var mesajlarınızı bekliyorum bizlerin ne yapacagınıda anlatırsanız seviniriz kolay gelsin

Benhur
02/08/2014, 23:30
çatlağın resimelrini buraya atabilrimisiniz acaba ?

KG777
03/08/2014, 01:58
Arkadaslar gogus catlagini fiat artik ucretsiz degistiriyor. Ben degistirdim. Yapmaniz gereken fiat merkeze mail atmaniz. Mailde aracinizdaki sikintiyi aracinizdan sogudugunuzu ve deger kaybindan bahsedin. Onlar donus yapiyor. Sekil 1a ben degistirdim ve tek ornek degilim toplu olarak sikayette bulunmustuk ve hepimizin araclarinin gogsu degistirildi. Hakkinizi arayin...

KinG777

mywzz
04/08/2014, 02:40
fiat 3 kurusluk araba yaptıgıyla kalmadıgı gıbı 5 kurusluk caz yapıyor yedırmeyın hakıınızı

kalite kontrol
04/08/2014, 12:48
çatlağın resimelrini buraya atabilrimisiniz acaba ?

tabiki atabilirim resimleri en kısa sürede buraya atacagım.

italyan__atesi16
04/08/2014, 13:32
gectigimiz aralık ayında servise gittim. garantiden yapmalarını istedim sonucta bu kullanıcı hatası olamaz malzeme kaynaklı bi durum diye olayı izah ettim. fotograflarını cektiler ruhsat fotokopisiyle birlikte istegimi fiat merkeze bildirdiler. 15 gun içinde olumlu sonuc geldi ucretsiz değişim diye. turkiyede stoklarda torpido olmadıgı için italyadan siparişle geldi. oda 15 gun falan surdu gelmesi. 2 gunde montajını yapıp teslim ettiler.

hayalci79
04/08/2014, 16:32
Benim Punto Evo'da da yolcu tarafındaki göğüste hafif bir şişme söz konusu. Servis elemanı bir şey olmaz, normal demişti ama içime sinmedi. Uygun bir vakitte, garanti bitmeden servise gideyim diyorum.

kalite kontrol
04/08/2014, 20:27
gectigimiz aralık ayında servise gittim. garantiden yapmalarını istedim sonucta bu kullanıcı hatası olamaz malzeme kaynaklı bi durum diye olayı izah ettim. fotograflarını cektiler ruhsat fotokopisiyle birlikte istegimi fiat merkeze bildirdiler. 15 gun içinde olumlu sonuc geldi ucretsiz değişim diye. turkiyede stoklarda torpido olmadıgı için italyadan siparişle geldi. oda 15 gun falan surdu gelmesi. 2 gunde montajını yapıp teslim ettiler.

tamamda sesin araban garantiliymiş değişmiş yabiz ne yapacaz 2008 model araba garanti yok nasıl değişecek bilmiyorum benim fotolarda bunlar

kalite kontrol
04/08/2014, 20:30
foto bu

kalite kontrol
04/08/2014, 20:34
resmi yükleyemedim neden oldu acaba

prefix
04/08/2014, 23:12
fiat merkezin mail adresi ne çağrı merkezinde görüşmediğimz kalmadı

italyan__atesi16
05/08/2014, 00:06
tamamda sesin araban garantiliymiş değişmiş yabiz ne yapacaz 2008 model araba garanti yok nasıl değişecek bilmiyorum benim fotolarda bunlar

garantili değildi ki 2006 model 180bindeydi:D

KG777
05/08/2014, 13:39
Benim aracımda 2008 model idi. Değiştirdiler...

Hocam çağrı merkezi zaten yönlendiriyor?

grandeizmit
05/08/2014, 14:14
mustafa bey nasıl yaptınız direk çağrı merkezi mi yoksa servisden mi bitirdiniz işi?

KG777
05/08/2014, 14:45
mustafa bey nasıl yaptınız direk çağrı merkezi mi yoksa servisden mi bitirdiniz işi?

Hocam servise gittim fiat bu tarz şeyleri değiştirmiyor dediler. 3200TL fiyat çıkardılar.

Daha sonra bir arkadaşın göğüs çatlağını Fiat ın değiştirdiğini ve kendisinin değiştirttiğini söyledi. Bende hemen girişimlere başladım. Fiat çağrı merkezini aradım, ağzıma ne geliyorsa söyledim. "Lanet olsun Fiat a" konusu gibi :)

kayıt açtılar size dönüş yapacağız dediler, ertesi gün arayıp sizi misafir edebilirmiyiz müsaitseniz dediler. Neden diye sorduğumda serviste aracınızın fotosu çekilecek bize yollayacaklar dedi. Ve serviside siz seçiyorsunuz ona göre en iyisi neresiyse onu seçin. 3-4 gün için de tekrar merkezden arayadılar ücretsiz değişimin onaylandığını söylediler. tekrar servis sordular, sizin söylediğiniz servise bilgi aktarıyorlar. Orada değişiyor. Hemen gittim servise siparişi geçtiler, 1 hafta içinde geldi, 1 günde de taktılar.

Süreç bundan ibaret...

Umarım sizlerinde araçlarınızın bu tip saçma hataları giderilir...

KG777
05/08/2014, 14:47
Elimde belge olsun istiyorsanız, taratıp koyabilirim buraya...

grandeizmit
05/08/2014, 14:48
Aracın ilk sahibi misiniz? Servis bakım durumu kmsi nedir?

grandeizmit
05/08/2014, 14:49
Ben direksiyon airbag sargısı için epey görüştüm ama bir sonuç alamadım. Fiat servisleri 50 TL derdine düşmüşler uyuz oldum uğraşmıyacam dedim.

KG777
05/08/2014, 14:50
Aracın ilk sahibi misiniz? Servis bakım durumu kmsi nedir?

Aracım 2008 model tahmini 40-45bin arasındaydı km si. İkinci sahibiyim. Garanti uzatması yapılmıştı ama garanti bitmişti. full servis bakımlıydı.

Ama benim aracımı baz almayınız çünkü 150binde servis bakımsız araçlarını bile değiştirdi. duyduğum 5-6 kişi var.

KG777
05/08/2014, 14:51
Ben direksiyon airbag sargısı için epey görüştüm ama bir sonuç alamadım. Fiat servisleri 50 TL derdine düşmüşler uyuz oldum uğraşmıyacam dedim.

airbag sargısı için birşey diyemeceğim malesef hocam...

grandeizmit
05/08/2014, 14:53
o zaman hemen arıyorum fiat müşteri hizmetlerini
aslında görüşmeleri kayıt altına alsam yayınlasam suç olur mu ki?

KG777
05/08/2014, 14:55
o zaman hemen arıyorum fiat müşteri hizmetlerini
aslında görüşmeleri kayıt altına alsam yayınlasam suç olur mu ki?

Kayıt altına alın ama yayınlamayın bence :)

grandeizmit
05/08/2014, 14:56
Aracı önce servise götürmem gerektiğini söylediler akşama randevu alabilirsem götürüp göstereceğim.

KG777
05/08/2014, 15:13
İlk adımı yapmışsınız gerisi gelir inşallah. :)

fluminense
05/08/2014, 23:14
Ben de bugün çatlak sorunuyla yetkili servise gittim.Foto çekip şikayetim ile ilgili bir mail oluşturup genel merkeze attılar.
Yalnız müşteri temsilcisi arkadaşın puntosunda da aynı sorun varmış ve kendisi değişim sağlayamamış..bunu demesi umudumu kırdı biraz.

borayazar
05/08/2014, 23:37
Herkese merhabalar aynı sorun bendede oluştu aracım 2007 model sikayetvar com once bu sorunla ilgili yazı yazdım.Fiat müşteri hizmetlerinden aradılar sonra ankara kartaşa gittim fotolar çekildi merkeze gönderildi.Sonra kartaş aynı gün geri dönüp fiatla görüştüklerini ve cevabın olumsuz oldugunu söylediler.Bunlar neye kime göre parça değişimi yapıyolar anlamış değilim aracın ilk sahibiyim aracım daha 63000 km de.En kısa zamanda tüketici mahkemesine başvurucam sizlerden ricam garantisi bitmiş araçların ve bunu ücretsiz yaptırmış arkadaşların yardımları örnek teşkil etmesi açısından plaka hangi servis vs bilgileri.. şimdiden teşekkür ederim ..

KG777
06/08/2014, 08:54
Herkese merhabalar aynı sorun bendede oluştu aracım 2007 model sikayetvar com once bu sorunla ilgili yazı yazdım.Fiat müşteri hizmetlerinden aradılar sonra ankara kartaşa gittim fotolar çekildi merkeze gönderildi.Sonra kartaş aynı gün geri dönüp fiatla görüştüklerini ve cevabın olumsuz oldugunu söylediler.Bunlar neye kime göre parça değişimi yapıyolar anlamış değilim aracın ilk sahibiyim aracım daha 63000 km de.En kısa zamanda tüketici mahkemesine başvurucam sizlerden ricam garantisi bitmiş araçların ve bunu ücretsiz yaptırmış arkadaşların yardımları örnek teşkil etmesi açısından plaka hangi servis vs bilgileri.. şimdiden teşekkür ederim ..

Değiştirmek zorundalar, örnekleri var. İşine gelene olumlu işine gelmeyene olumsuz cevap mı veriyor yani?

Değiştiğine dair belgeyi koyuyorum hocam.

35CZT20
06/08/2014, 09:25
aracınızın garantisi var mıydı peki ?

KG777
06/08/2014, 09:30
aracınızın garantisi var mıydı peki ?

Yoktu hocam. Birçok arkadaşın da garantisi yoktu. Değiştirildi.

KG777
06/08/2014, 09:38
https://i.hizliresim.com/kZEqoW.jpg

35CZT20
06/08/2014, 09:40
çok teşekkür ederim, bu gün İzmir Birmot'u arayıp bende talepte buluncam, umarım başarılı olurum :D

borayazar
06/08/2014, 11:56
Çok teşekkürler bugün tekrar görüşücem eger olumlu olmassa yarın tüketici mahkemesine başvurucam.

baki alpaslan
06/08/2014, 13:15
benim aracınmda da aynı problem yaşandı ve fiat merkezle görüşüp ücretsiz değiştirdiler arkadaşlar.yaklaşık 7-8 ay önce.2007 model.servis bakımlı değildi.fiat'ın 444 lü numarasıyla görüştüm halloldu.şimdiden geçmiş olsun.servis moral bozsa da fiat genel merkez konuyla ilgileniyor.direk kendiniz arayın ve görüşün.

tunaygunes
06/08/2014, 20:26
Aynı sorun benim arabada da var. İzmir Birmot tan fotoları çekip gönderdik. Fiat merkezden gelen cevap ancak % 50 sini karşılarız şeklinde idi. Aracım 2011 model 37000 km de , garanti biteli 2 ay oldu. Üç yaşındaki arabanın torpido üstü nasıl yarılır anlamış değilim . Toplu olarak tüketici mahkemesine gitmek çözüm olabilir.

prefix
06/08/2014, 23:21
[QUOTE=tunaygunes;925796]Aynı sorun benim arabada da var. İzmir Birmot tan fotoları çekip gönderdik. Fiat merkezden gelen cevap ancak % 50 sini karşılarız şeklinde idi. Aracım 2011 model 37000 km de , garanti biteli 2 ay oldu. Üç yaşındaki arabanın torpido üstü nasıl yarılır anlamış değilim . Toplu olarak tüketici mahkemesine gitmek çözüm olabilir.[/QUOTeunya

tunay bey benimde birebir aynı aracım 36000 2011 garantisi dolmuş % 50 verdiler tuketici hakları mahkemesine verdim daha sonuç çıkmadı 23 temmuzda verdim

prefix
06/08/2014, 23:23
Arabaya göğüs yapmamış adamalr ya çatlak nasıl olabilir bu kadar kişi nasıl mağdur olur fiat aracları geri çağırmaz bide bi kısmını değişip bi kısmınıda %50 veriyo
arkadaslar faceden fiat turkiyeyede saldırabilinir ben çok saldırdım beni engellediler

KG777
07/08/2014, 09:26
:wallbash::realmad::bash:Fiat ın yanlış politikası bence.

2011 model araçları olan arkadaşlara hakikaten üzüldüm.

2008 model aracımı ücretsiz değiştirdiler. Şaka mı yapıyorlar?

arothel
10/08/2014, 19:46
Aracım 2006 model ayni catlaktan muzdaribim. şu an izmirdeyim. izmir Birmota giden arkadaşlara % 50 demişler. Izmir içinde başka bi yetkili servis var mı? Farklı bi servise göstersem sonuç değişir mi? Ya da bu durum genel merkezle ilgiliyse neden farklı cevaplar veriyorlar ben de anlamış değilim.

prefix
14/08/2014, 14:12
Bugun fiat metinler Elazig dan arandim fiatin karsilamak istemedigini belirttiler, bayi olarak biz magduriyetinizi giderik kalan % 50 yi karşılamak istiyoruz dediler.tuketici haklari sikayetinizi geri cekerseniz dediler ;) Azmin zaferi diger arkadaslarimda insallah yaptirirlar

KG777
14/08/2014, 15:14
Azimli sçan duvarı delermiş...

Helal olsun hocam...

prefix
14/08/2014, 17:00
Ayben ;)

cihancio
15/08/2014, 00:17
Prefix hocam naptın %50'de mi karar kıldın? Bana da bayramdan sonra dönüş yapılacağını söylemişlerdi. Dün aradılar olumsuz olduğunu söylediler. Yarın mail ve telefonla ulaşağım tekrar. Ardından şikayetvar sitesi en son tüketici mahkemesi olacak gibi gözüküyor benimde. Bu arada aracın benden önceki sahibinde 2012'de ön göğüs değişmiş. Bugün duydum bi arkadaştan değişen parçanın "parça garantisi" diye bir şeyi var mı? Yazıktır ya bu halde arabayı satmakta mesele. Haybeden enayi gibi ne diye para verip yaptırayım zaten araç kendi sınıfındakilere göre daha uygun diye tercih ediliyor. Gerçekten üzülerek söylüyorum sevdiğim arabamdan soğutuyolar insanı..

KG777
15/08/2014, 08:58
Bu tarz değişimler, değişen parça garantisine girmiyor malesef.
Ben değiştirdikten sonra sordum, Fiatın size bir jesti olduğu için garanti vermiyor dediler.

kalite kontrol
15/08/2014, 11:46
Bugun fiat metinler Elazig dan arandim fiatin karsilamak istemedigini belirttiler, bayi olarak biz magduriyetinizi giderik kalan % 50 yi karşılamak istiyoruz dediler.tuketici haklari sikayetinizi geri cekerseniz dediler ;) Azmin zaferi diger arkadaslarimda insallah yaptirirlar

yani geriye kalan yüzde 50 sini siz ödeyeceksiniz bu ne iş 1500 tl kolay kazanılmıyo maalesef

KG777
15/08/2014, 12:03
arkadaşlar ben mi yanlış anlıyorum siz mi yanlış anlıyorsunuz?

tüketici haklarına başvuru yapmış arkadaşımız fiatın %50 karşılarız talebine karşı.

Fiat ta aramış başvurunuzu geri çekin tamamını yapalım demiş?

Ben böyle anladım?

Tekrar okuyacağım :D

selcuk06
15/08/2014, 13:33
arkadaşlar ben mi yanlış anlıyorum siz mi yanlış anlıyorsunuz?

tüketici haklarına başvuru yapmış arkadaşımız fiatın %50 karşılarız talebine karşı.

Fiat ta aramış başvurunuzu geri çekin tamamını yapalım demiş?

Ben böyle anladım?

Tekrar okuyacağım :D

Benim anladığımda Fiat % 50 yi karşılıyor. %50 ile memmun olmayan prefix tüketici mahkemesine gidiyor. Serviste müşteri şikayetini çekmesi halinde fiat'ın ödemediği % 50 yi sizin yerinize ödeyelim diyor.

Böylece yarısını fiat'a diğer yarısınıda servise ödetiyor.

Ben böyle anladım herhalde doğrudur 😄😄

kalite kontrol
15/08/2014, 15:08
anladım tatamı ödeniyorsa kimin ödediğinin anlamı yok cebimizden para cıkmasın ben ona bakarım sonuçta bu kullanıcı hatası değil üretim hatasıdır. bende fiat genel merkezi aradım şikayetimi bildirdim en yakın fiat yetkili servisimize gidiniz hata sizden kaynaklanmıyorsa servis bize foto ve malumaet verir değişim ücretsiz gerceklestirilir dendi ilk fırsat yetkili servise gideceğim.

ensmaden
15/08/2014, 19:43
arkadaşlar merhaba benimde aracımda böyle bir problem var daha yeni oldu canımı çok sıktı,444 22 55 i aradım servise götürün baksınlar dediler, bu hafta müsait değilim artık haftaya götürmeye çalışacağım. Değişmezlerse servisin ortasına kilitleyip bırakacağım arabayı, zaten kullanmıyorum şirket arabası var yapıncaya kadar kalsın orda. gördükçe moralim bozuluyor, Aynı şekilde babamda da 2012 Doblo var onunki de şişmiş çatlamak üzere, böyle kalitesiz bir şey olabilirmi ya.
Bu vesile ile şunuda burada sorayım resimdeki jantın göbeğindeki kapağı nerede bulabilirim. :)

ensmaden
15/08/2014, 19:45
arkadaşlar merhaba benimde aracımda böyle bir problem var daha yeni oldu canımı çok sıktı,444 22 55 i aradım servise götürün baksınlar dediler, bu hafta müsait değilim artık haftaya götürmeye çalışacağım. Değişmezlerse servisin ortasına kilitleyip bırakacağım arabayı, zaten kullanmıyorum şirket arabası var yapıncaya kadar kalsın orda. gördükçe moralim bozuluyor, Aynı şekilde babamda da 2012 Doblo var onunki de şişmiş çatlamak üzere, böyle kalitesiz bir şey olabilirmi ya.
Bu vesile ile şunuda burada sorayım resimdeki jantın göbeğindeki kapağı nerede bulabilirim. :)
https://www.google.com.tr/search?q=abarth+jant&tbm=isch&imgil=3YU56iQSqF5pIM%253A%253Bytx7bRrwtsgciM%253Bh ttp%25253A%25252F%25252Fforum.grandepuntotr.com%25 252Fuye-garaji%25252F44899-t-jet-abarth-10.html&source=iu&usg=__ewOUj3s6uqtrGt8TQ-bHRMggw9E%3D&sa=X&ei=LznuU7vWAuSD4gS-uYHQAg&sqi=2&ved=0CCAQ9QEwAg&biw=1366&bih=673#facrc=_&imgdii=_&imgrc=3YU56iQSqF5pIM%253A%3Bytx7bRrwtsgciM%3Bhttp% 253A%252F%252Fwww.motorbeam.com%252Fwp-content%252Fuploads%252F2008%252F12%252Ffiat_500_a barth_wheels.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fforum.grande puntotr.com%252Fuye-garaji%252F44899-t-jet-abarth-10.html%3B1024%3B768

prefix
16/08/2014, 23:32
Prefix hocam naptın %50'de mi karar kıldın? Bana da bayramdan sonra dönüş yapılacağını söylemişlerdi. Dün aradılar olumsuz olduğunu söylediler. Yarın mail ve telefonla ulaşağım tekrar. Ardından şikayetvar sitesi en son tüketici mahkemesi olacak gibi gözüküyor benimde. Bu arada aracın benden önceki sahibinde 2012'de ön göğüs değişmiş. Bugün duydum bi arkadaştan değişen parçanın "parça garantisi" diye bir şeyi var mı? Yazıktır ya bu halde arabayı satmakta mesele. Haybeden enayi gibi ne diye para verip yaptırayım zaten araç kendi sınıfındakilere göre daha uygun diye tercih ediliyor. Gerçekten üzülerek söylüyorum sevdiğim arabamdan soğutuyolar insanı..

Tuketici haklarina gittim kalan % 50 yi yani benden talep ettiklerinide metinler fiat elazig bayi biz karsiliycaz sikayeti geri cekin dedi yeterki.Bence tuketici haklari leyhimize karar veticek diye uzatmadilar ve dava sonuclansa emsal gostetilir diye , yalniz elaxigda tuketici haklari yavas isliyo 1 yila anca dava sonuclanir .Ama fiat bayiye tuketici haklarindan mahkeme celbi gelmesi yeterli oldu

cihancio
16/08/2014, 23:39
Tamam yanlış anlamışım. İnşallah benimki de güzel bir sonuca ulaşır. Bende mail attım, bugün telefonla döndüler. Tekrar işleme alacaklarmış dönüş yapılacak dediler. Beni mağdur ettiniz Fiat markasına olan güvenim kalmadı dedim. Eğer bu şekilde sonuçlanırsa bir daha bu markaya ne yanaşırım ne de kimseye tavsiye ederim dedim. Son çare tüketici mahkemesine gideceğimi belirttim. Umarım müşteri memnuniyeti politikanız söylediğiniz gibidir dedim.

kalite kontrol
05/09/2014, 11:36
Tuketici haklarina gittim kalan % 50 yi yani benden talep ettiklerinide metinler fiat elazig bayi biz karsiliycaz sikayeti geri cekin dedi yeterki.Bence tuketici haklari leyhimize karar veticek diye uzatmadilar ve dava sonuclansa emsal gostetilir diye , yalniz elaxigda tuketici haklari yavas isliyo 1 yila anca dava sonuclanir .Ama fiat bayiye tuketici haklarindan mahkeme celbi gelmesi yeterli oldu

arkadaslar benim airbag catlagınada fiattan olumsuz cevabı geldi şimdi ben tüketici haklarına basvurup prefix arkadasımız gibi değişimin yapılmasını istiyorum nasıl bir yol izleyeceğim nereye nasıl bir yazı yazacağım. bu konu hakkında bilgili olan arkadaslardan yardım bekliyorum kolay gelsin

kalite kontrol
05/09/2014, 18:08
arkadaşlar cevap gelmedi yokmu tüketici haklarına dava acan yardımcı olacak arkadas

Ozdede
09/01/2015, 10:53
arkadaşlar merhaba yok mu bu hakkında bir gelişme.

kalite kontrol
09/01/2015, 16:24
arkadaşlar bende tüketici hakem heyetine airbag catlağı hakkında şikayette bulunmuş ve dilekçe yazmıştım ama dilekçem değerlendirilmeden geri döndü. hakem heyetindeki memur bizde bilmiyorduk böyle oldugunu dedi. yani airbag catlagını servisin ücretsiz yapmadıgına dair bir belge ile birlikte hakem heyetine basvuru yapılacakmış sanırım. bu konu hakkında bilgili olan arkadaşlar lütfen ilgileninde nasıl hakem heyetine basvuru yaparız neler gerekli bu konuda bizi aydınlatsın lütfen teşekkürler

prefix
10/01/2015, 00:44
arkadaşlar merhaba yok mu bu hakkında bir gelişme.
OLUNUR.TEŞEKKÜRLER.

ozdede tuketici.gov.tr den şikayet formu doldur imzala elden teslim et çünkü ne kadar mal varsa o heyete koymuşlar sanki laf anlatılmıyo.Sen de benim şikayetim bu muhattabım bu benim dilekçemi işleme koyun de

prefix
10/01/2015, 00:47
Fıat kadar salak bi otomotiv firması olamaz bir firma tukurduğunu bu kadar yalar , karşıyı salak zanneder

kalite kontrol
12/01/2015, 15:18
merhaba arkadaşlar tüketici hakem heyetine airbag catlaması ile ilgili vermiş oldugum şikayet ve ücretsiz torpido değişimi dilekçemin kararı geldi.eksik evrak nedeniyle talebim reddedilmiş kararın resimlerini yolluyorum bilgili arkadaşlar şimdi ne yapacağım hakkında bilgi verirlerse yeniden dilekçe yazacağım eksiğim ne arkadaşlar lütfen yardım edin.

kalite kontrol
12/01/2015, 15:20
acaba hasar tamiri 3000 tl idi ben ilçedeki hakem heyetine basvurdugum için 2000 tl girmek zorunda kaldım rakama ilçelerdeki hakem heteine 200tl ye kadar basvuruluyordu 2000tl üzeri için ile basvurmak lazımdı. o yüzdenmi eksik evrak oldugunu söylemişlerdir biri cevaplasın lütfen teşekkürler

mrbleeeed
12/01/2015, 16:56
sadece dikelçe yazdıysanız reddedilir.
elinizde ne varsa ekleyin.

ruhsat fotokopisi,
servise bu konuda başvurduğunuza ve onların ücretsiz değiştirmediğine dair onlar tarafından imzalı belge,
bir de fotoğrafını çekin torpidonun,

bunlar olursa daha eksik ne belgesi olur bilmiyorum.

yani, sizin bu dilekçe ile haklı olduğunuzu heyete kanıtlamanız şart!
edit: ayrıca gidip oradaki memurlara anlatın durumu, ne lazım diye tek tek sorun, yardımcı oluyorlar.

kalite kontrol
12/01/2015, 17:45
sadece dikelçe yazdıysanız reddedilir.
elinizde ne varsa ekleyin.

ruhsat fotokopisi,
servise bu konuda başvurduğunuza ve onların ücretsiz değiştirmediğine dair onlar tarafından imzalı belge,
bir de fotoğrafını çekin torpidonun,

bunlar olursa daha eksik ne belgesi olur bilmiyorum.

yani, sizin bu dilekçe ile haklı olduğunuzu heyete kanıtlamanız şart!
edit: ayrıca gidip oradaki memurlara anlatın durumu, ne lazım diye tek tek sorun, yardımcı oluyorlar.

cok teşekkür ederim ibrahim bey şimdi ben servise gittim servis fotolarını cekip genel merkeze yolladı. aracınız servis bakımlı olmadıgından talebiniz reddedilmiştir diye fiat merkezden tel geldi bana. şimdi ben servise gidip bu işlemi yapmadıgınıza dair bana belgemi verin diyeceğim onu anlamadım.
yani torpito değişimi yapmadıklarına dair bana nasıl bir evrak verecekler orayı acıklarsanız cok sevinirim teşekkürler...