PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş Basmıyor

baydar75
17/07/2014, 21:24
En son akşam çalışan punto evo multijet aracım sabah çalışmadı. Kontağı çevirdiğimde gösterge panosundaki göstergeler titriyor, gösterge ışıkları yanıp sönüyor. Marşa bastığımda da tık yapıyor ve almıyor. Merkezi kilitte çalışmıyor.
takviye kablosuyla çalıştırmayı denedik fakat yine almadı. sadece gösterge panosu normale dönüyor. takviye kablosunu çıkardığımızda eski haline dönüyor.
Aküde sorun olduğunu düşünüyorum ama kablo bağlıyken neden çalışmadı anlamadık. bir ustayı aradık ve kablonun ince olduğu için çalıştırmadığını söyledi. yarın kalın kabloyla deneyeceğiz.
bu konuda bilgisi olan arkadaşların yorum ve yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

GPEMREE
17/07/2014, 21:41
Muhtemelen akunuz bitmiş.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Arrest
18/07/2014, 01:11
Baba aküyü çalmislar :-) akü bitmis kacak olabilir tesisatta.. Ya vurdurun yada aku alin gelin takin tercih sizin.. Varta akuyu oneririm..

grandeizmit
18/07/2014, 12:06
Akü bağlantı kablolarınızı kontrol edin yada sato haklı bir vurdurun aracı kendine gelsin.

baydar75
19/07/2014, 00:20
aküymüş arkadaşlar. kalın kabloyla takviye yapınca çalıştı. tamamen bitmiş. ölçtük ve varta marka 60 amper aküyü takınca kendine geldi. takviye takılıyken akü değişmesi gerekiyormuş. öyle yapınca kod falan da gerekmedi.
herkese teşekkürler.

akbabamesut
03/01/2015, 21:00
benim aracımda bu sorun var ibreler titriyor çalışmıyor tırt tırt diye ses geliyor şimdi eve geldim taksi ile avm otoparkında deli etti beni şeytan diyor al sopayı camını felan indir sıfır bosch akü taktım önce böyle bir sorun vardı şimdi yine yaptı nefret ettim bu araçtan alalı 2 ay olmadı satmayı düşünüyorum şuan nefret ettim

akbabamesut
03/01/2015, 21:00
acill yardım istyorum arkadaşlar

ibooovn
05/01/2015, 17:55
takviye kablosuyla çalışmaz bir çok tecrübeye sahipim..yurtdışında öğrenciyken aküm bitti tamda türkiyeye dönmeden bir gün önce 7 km yolu 2-3 ssaatte karda çektik 5 kere halat kopararak...araba içten bile donmuştu -15 20 derecelerde hava..arabayı çalıştıramadık..bütün gece iple çekip çalıştırmaya denedik olmadı..tık yok..marş motoru gitti sandım..otobüsle gitmek zorunda kaldım..1 hafta sonra ustaları gezdim yürüyerek..adam dedi akü mü bitti? çalışmaz benzin pompasına yeterli elektrik gitmediği için..başka akü tak çalışırken seninkini koy gez dolsun düzelir dedi..arkadaşın aküyü taktık 1 kerede çalıştı araba...sonra stop etmeden benimkini taktık yarım saat falan dolaştım düzeldi...sonraki arabamdada oldu eğer hiç marşı çevirmesse takviyeyle olmuyor..ondada aynı işlemi yaptım..başka akü takıp çalıştır sonra stop etmeden seninkini tak ama kısa devre yaptırma bi yeri kabloları değdirip..

ibooovn
05/01/2015, 17:59
söylediğim problem eğer akün bitmişse işe yarar..he puntoyada geçen wd40 sıktım 1 hafta yurtdısına gittim yine geldim...peder arabayı çalıştıramamış tık tık ediyormus..akü kutup başı kendi kendine wd40 tan gevşemiş hafif sıkmış araba çalışmış...kutup başlarınıda bir kontrol et..

kenan emlik
07/01/2015, 13:51
marşımızın otomotıgı bıtmıs olabılır