PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön takımdan gelen ses

brklgr
15/07/2014, 01:23
Iyi geceler arkadaşlar.bugün aracımın ön sol tekerlek tarafından kesik kesik ses duydum en başında rüzgar sesi gibi geldi.sonra arabadan geldiğini anladım.araçta çok hafif bi sallama var dikkat edince anlaşılıyor.sanki tekerlek sekiz çiziyomuş gibi sizce nedendir.direk rot balansçı bi tanıdığım var yanına gittim ama çok yoğundu çarşamba gidicem tekrar ama bi yandanda içime kurt düştü :)

Arrest
15/07/2014, 01:30
Z rot falandir cok buyuk bisey olacagini sanmam

brklgr
15/07/2014, 01:38
İnşallah çok masraf çıkmaz Bayram üstü :)

korguntuyenc
15/07/2014, 03:34
Sikinti cikmaz dostum icini rahat tut bizim araclardan arada bi on takimlarindan geliyor oyle sesler belki rot balansta 5 dakikada halledeceklerdir bi gun daha sık disini

katip onur
16/07/2014, 15:54
Bizim Punto'ların seslerine pek kulak asmamak gerek :) Benim arabanında sol ön tarafından bir ses geliyor, Z rot, salıncak vs. değiştirdik ses kesilmedi o yüzden inceldiği yerden kopsun dedim :)

brklgr
16/07/2014, 23:56
Bizim Punto'ların seslerine pek kulak asmamak gerek :) Benim arabanında sol ön tarafından bir ses geliyor, Z rot, salıncak vs. değiştirdik ses kesilmedi o yüzden inceldiği yerden kopsun dedim :)

Sonunda bende sizin gibi diycem galiba :)ama son olarak bilyalardan bahsettiler bide şansımı öyle deniycem bakalım kesilicekmi :)

ligdevi
17/07/2014, 00:12
Bence alt takımı komple elden geçirtin amortisör takozları dahil, ben 2,5 yıl önce öyle yaptım rotlar ve z rotları-amortisörler ve takozları-alt tablalar-körükler ne varsa elden geçti, bozuk parçalar orjinaliyle değişti ve hala tık yok, ayrıca yollar burada epey bozuk her yer yama ve logar kapağı çıkıntıları ve çukurları var artı setleri hiç saymıyorum bile, birkaç kerede köye gittiğimde altını yere vurdum ona rağmen bişey yok, yaklaşık 45bin km civarı yol yaptım burada :)

katip onur
17/07/2014, 08:55
Bence alt takımı komple elden geçirtin amortisör takozları dahil, ben 2,5 yıl önce öyle yaptım rotlar ve z rotları-amortisörler ve takozları-alt tablalar-körükler ne varsa elden geçti, bozuk parçalar orjinaliyle değişti ve hala tık yok, ayrıca yollar burada epey bozuk her yer yama ve logar kapağı çıkıntıları ve çukurları var artı setleri hiç saymıyorum bile, birkaç kerede köye gittiğimde altını yere vurdum ona rağmen bişey yok, yaklaşık 45bin km civarı yol yaptım burada :)

Sağlam usta bulmak lazım sanırım :) Arabayı veriyoruz sanayide o dükkan senin bu dükkan benim arabalarımız dolanıyo ustaların altında. O bakıyo amortisör takozu diyo değişiyo olmuyo, bu bakıyo salıncak diyo değişiyo olmuyo, öbürü z rot diyo değişiyo olmuyo :) En sonunda şoför koltuğundan itibaren ön tarafta ne varsa motor kaput teker jant bilya disk sibbooop kapağı değiştirecem :D

ligdevi
17/07/2014, 13:53
Sağlam usta bulmak lazım sanırım :) Arabayı veriyoruz sanayide o dükkan senin bu dükkan benim arabalarımız dolanıyo ustaların altında. O bakıyo amortisör takozu diyo değişiyo olmuyo, bu bakıyo salıncak diyo değişiyo olmuyo, öbürü z rot diyo değişiyo olmuyo :) En sonunda şoför koltuğundan itibaren ön tarafta ne varsa motor kaput teker jant bilya disk sibbooop kapağı değiştirecem :D
Ustanla beraber iyi bir ön düzenciye gitmek gerekiyo sana 5 tl karşılığında ön takımda ne var ne yok listesini veriyo ustanla beraber parçacıdan orjinallerini alıyosun ustana taktırıyosun, ben hep ustanın yanındaydım

ligdevi
17/07/2014, 13:58
daha da ses varsa kaput altında veya çamurluklara bağlı yerlerde gevşemiş vida falan vardır, onlarda ses yapar, elinle çamurluk yanlarına vurup sesin geldiği yerleri bulmak lazım :D

katip onur
18/07/2014, 18:34
Bugün sorunu çözdük :) darısı sorunu çözemeyenlerin başına. Problem motor takozundaymış, değiştirince ses gitti ;)