PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boya sorunu 2012 Evo Opak Beyaz

atlatma
14/07/2014, 02:29
2012 model aracım da aşağıda fotograflara görünen sorun oluşmuştur.
Konu servise iletilmiş gel denmiştir. Karabük'ten Ankara'ya servise gelinmiş fotograf çekilmiş ve merkeze iletilecek cevap gelince haberdar edecegiz denmiştir. Cevap beklenmeden servis aranmış olup cevap olarak KULLANICI HATASI denmiş ve şuçun bende olduğu yardımcı olamayacakları belirtilmiştir.
Aracımı aldım arka kapılar gıcırdadı, Stoplar buğu yaptı, boyası sorun yaşadı en son airbag kontaktörü arıza yaptı. Ben ne yapacağımı şaşırdım bulunduğum şehirde servis yok en yakıın servis Kastamonu ve Çaycumada her ikiside 100 km uzaklıkta. Ama biz büyük şehirde boğulalım dedik Ankaraya gittik. Ondada hatamı ettik bilemedim.

henky
14/07/2014, 06:23
Aynı durum bende de var bunların nedeni boyaya gelen taşlar diye pek önemsemedim ben kaput ve bagajda var bende.fabrikasyon olsa sonradan taktırdığım spoiler ve marjbiyelde olmazdı ki onlarda da var.taşlık yollarda gezince oluyor bunlar.beyaz araçda da çok çabuk göze çarpıyor ufak rutuş boya ile işi çözebilirsiniz ben öyle yapıyorum

mrfee
14/07/2014, 13:31
valla bende de var ama sizin ki kadar fazla değil. bende ilk gördüğümde sinir olmuştum.
ve her geçen gün bu boya döküntülerinin sayısı artıyor. yalnız sizin durum biraz ilginç

khanunl
14/07/2014, 14:16
2012 model aracım da aşağıda fotograflara görünen sorun oluşmuştur.
Konu servise iletilmiş gel denmiştir. Karabük'ten Ankara'ya servise gelinmiş fotograf çekilmiş ve merkeze iletilecek cevap gelince haberdar edecegiz denmiştir. Cevap beklenmeden servis aranmış olup cevap olarak KULLANICI HATASI denmiş ve şuçun bende olduğu yardımcı olamayacakları belirtilmiştir.
Aracımı aldım arka kapılar gıcırdadı, Stoplar buğu yaptı, boyası sorun yaşadı en son airbag kontaktörü arıza yaptı. Ben ne yapacağımı şaşırdım bulunduğum şehirde servis yok en yakıın servis Kastamonu ve Çaycumada her ikiside 100 km uzaklıkta. Ama biz büyük şehirde boğulalım dedik Ankaraya gittik. Ondada hatamı ettik bilemedim.

Merhaba.Aracınızın boya hasarı mıcır hasarı gibi gözüküyor.Yaşadığınız yerde asfalt malzemesi üzeri mıcır çalışması yapılmasından kaynaklanır.Gerçi Anadoluda birçok yerde de böyle asfaltlama yapılıyor.Bu ucuz yöntem sizin aracınız değil hangi araç olursa olsun aynı hasar etkisi yapıyor.Bu tür yollarda yavaş gitmek yada alternatif temiz yol varsa orayı kullanmak gerekiyor.Aracınızın bu hasar onarımını yaptırsanız bile şartlar değişmedikçe aynı sıkıntıyı tekrar yaşayacaksınız.Aracın orjinal paçalıkları var çok hoş gözükmüyor ama aracınızı bu hasarlardan kesinlikle korur.Allah kolaylık versin.

henky
14/07/2014, 19:43
Nacizane tavsiyem hasarlı kısmı bölgeyi boyatıp linkdeki gibi paçalık taktırmanız

PUNTO YAZILI PAÇALIK (https://otoaksesuari.net/index.php?route=product/product&product_id=253)

Buda orjinal parça kodu

Paçalık Takımı (50901857). 81tl

atlatma
14/07/2014, 19:58
Selam
Bulunduğum şehirde yada yaptığım seyahatlerde ne mıcırlı yola girdim nede asfalt çalışması yapılan yola. Çok dikkatli bir sürücüyümdür ama bunun sebebinin mıcır olmadığını söyleyebilirim. Servis çektiği fotograflara istinaden yola sıvı bir kimyasal dökülmüş sende üstünden geçmişsin gibi bir cevap verdi ama eğer üstünden geçtiğim kimyasal bir sııvıysa vede bu sıvı boyamı saça kadar kemirdiyse lastiğimde jantımda yada davlumbazımda neden sorun yok dedim cevap veremediler.
Ben aracımı satmaya kalksam alıcı böyle almaz kendim yaptırsam boya yapıılmış der işkillenir. Ne yapacağımı şaşırdım. Vuruk göçük yok kesinlikle. Buna bakan özel boyacılar bile hayret etti.

atlatma
14/07/2014, 20:00
Vede bana verdikleri bu cevabı 3-5 megapiksellik kamerayla çekilen 4 yada 5 fotografa bakarak verdiler. Gelin siz düşünün gerisini

cdogu
14/07/2014, 20:35
kapıdakiler taştan. Bunu çok net söyleyebilirim çünkü akan çamurlar dahi o yöne bir kısım cismin geldiğini gösterir nitelikte.

ama marşpiyeldekiler gerçekten acayip. katman farkı fotoda neredeyse hiç yok sanki sağlam bir zımparayla sökülmüş gibi.

kapı tarafındakiler mutlaka rötuş ile düzeltilebilir sayısı oldukça az ama marşpiyelleri boyatıp üzerine lastiklere paçalık takmanızı tavsiye ederim. Benim Nissan Qashqai aracımın kapısının köşesinde de sert kapı açıp kapatmaktan boya atması oldu. Bazı araçlarda böyle olabiliyor.

ykaya1983
14/07/2014, 23:42
Bence bu normal değil.2010 model aracımda böyle bir problem yok.Üstelik burada mıcırlı yolun alası var.Hatta aracımın sol tarafında taşlardan dolayı bir sürü göçük var ama göçük olan yerlerde bile boya atma yok.Siyah renk olsa neyse diyeceğim de gerçi bundan önceki siyah aracımda bile bu kadar yoktu.Beyaz renkte bu şekilde atma olmaması lazım.Bence de aracın boya sorunu var.

teacherofenglish
15/07/2014, 02:08
bence de normal gözükmüyor. Bu arada garajınızdan baktım aracınızın sol tarafında hiç sorun gözükmüyor.Bu resimler sağ ön kapı ve altı tarafı herhalde.Benim de aracım 2012 model ve opak beyaz sizinki gibi.Ancak birkaç yerinde(kaput ve tanponlar) küçük nokta vuruk izleri hariç birşeyi yok Allah'a şükür. Her servise gidişimde elemanlar boya koruma yaptır deyip duruyordu. Ben de extra maliyet diye yaptırmadım ama artık ciddi ciddi düşünüyorum.Çünkü her geçen gün nokta vuruklar artıyor araçta.yıkadıktan sonra farkediyorsun yeni yerleri.

atlatma
16/07/2014, 19:24
Arkadaşlar mıcırlı taşlı yola girsem arabanıın altına taş vurma sesini duyamazsınız. Bu duruma servisin getirdiği durum sen sıvı bişeyin üstünden geçmişsin oda sıçramış üstüne ve boyayı bozmuş oldu.Servis böyle diyince fiatta aynını söyledi kullanıcı taş sıçraması değil kesinlikle sadece boyada sorun var yaş deyme izi yok gözle görseniz inanamazsınız bu nasıl oldu diye.

khanunl
16/07/2014, 19:41
Daha önceki yazımda mıcır izi demiştim.Resim net ve daha büyük çekilse daha iyi anlaşılacak.Servisin dediği gibi kimyasal üzerinden özellikle yola dökülmüş hidrolik üzerinden geçmiş olabilirsiniz ! Biliyorsunuz hidrolik boyayı söküyor !

atlatma
16/07/2014, 20:08
Dostum
verilen cevap adamın kendini tatmin edecek
nasıl bir kimyasal ki arabanın üstünden geçeceği ve lastiğin sıçratacağı kadar olsun olsun ama ben o sıvının üstünden geçmem. Ayrıca boyayı kaldıracak kadar sıçrayan bu sıvı hiç mi başka bişeye zarar vermesin. Ne davmumbaza ne lastiğe nede jantın verniğine ne tamponun boyasına zarar gelmemiş durumda.

khanunl
16/07/2014, 20:25
Hidrolik üzerinden gidecek olursak lastiğe zarar veremiyor biliyorsunuz malzeme kauçuk.Davlumbaz ham plastik zarar görmez.Hasarınız gidiş yönünün tersinde yani marşpiyer yönünde gerçekleşmiş.janta gelebilecek yogunlukta değilmiş demekki.Biranda gerçekleşmiş gözüküyor.Benim aracımın sağ arka kapı kenarın da da böyle boya çürümesi oldu.Servis yerine bir boyacıya gittim boyacının bana söylediği buralara hidrolik sıçratmışlar oldu.Sonradan jeton düştü bende,servise 15 gün önce fren balatası bakımı ve hidrolik yağı komple değişim için gitmiştim ama yapılacak birsey yok Allah cezalarını versin demekten baska.