PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acill yardım arkadaşlar

Berkantonlu
13/07/2014, 13:24
Selamlar dostlar az önce tuzla tarafında 10 dk süreyle sağanak ve cokk yoğun yağmur yağdı. Az öncede araca bindiğimde marş yaptığımda motor ışığı gösterdi. Kaputu açıp baktım beyin meyin ne varaa su yemiş. Sildim trkrar denedim çalışıyor fakat gaz yemiyor rolanti bozuk ve birsüre sonra boğularak stop ediyor. Sorun ne olabilir başına gelen varmıdır. Teşekkrler

Berkantonlu
13/07/2014, 13:54
??

cdogu
13/07/2014, 18:18
30 dkda cevap biraz zor hocam :) sakin olalım

Motor bolumunu baya saglam kurulaman gerekebilir. Beyin islanmis olsa aracinin hic calismicagini dusunuyorum. Basincli hava gibi bir edevatla dibe giren suyu iyice kurutman gerekebilir

aaaahanda
13/07/2014, 18:48
Valla benim başıma gelse akünün kutup başını söker, siler kurular, içi dışı tamamıyla kuruyuncaya kadar takmazdım. Sonuçta elektronik cihaz elektrik besleme devam ederse bozulma riski var. Ancak akünün kutup başının sökülmesinin araç için bir sakıncası var mı bilmiyorum (birşeylerinin tekrar programlanması gerektiği, teybinin şifre istemesi vb.)

Sent from my iPad using

tayfux
13/07/2014, 19:09
hocam sigorta bölümünü hemen ısıtıp oradaki suları bir şekilde buharlaştırmalısın..beyin tarafını da...sana tavsiyem bir ustaya gidip hepsini çıkartıp kurulamandır..daha sonra beynin ve sigortaların takıldığı yerleri de kurula..yalnız benim anlamadığım o su nereden geldii?