PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto almak istiyorum yardım

Burakbrg
13/07/2014, 02:32
Öncelikle merhaba arkadaşlar forumunuza yeni kayıt oldum bi kaç sorum olacak sizlere .ben şu an 2004 model palio kullanıcısıyım bi punto ile takasa girmeyi düşünüyorum araç 56000 km de dizel baktım bugün arabaya galeriden arabanın sol arka bilye dağılmış adam onu hallettirip satarız sana dedi.bi de canımı sıkan 2 şey var 1. Arabanın ABS arıza lambası yanıyordu ve de airbag hatası veriyordu galerici onlarda sorun yok yapılmış ama makineye bağlanmamış onları sildiririz sıkıntı olmaz dedi o abs sorunu Bilyeden dolayı gösteriyor olabilir mi? Ve de 56000 km lik bi araç için bunlar çok fazla bi arıza mı daha sonuçta fazla kullanılmamış bi araba 2011 model punto dynamic almayı düşünüyorum ama bunlar biraz canımı sıktı bi yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim :)

cemdogu
13/07/2014, 02:41
Öncelikle tanışma bölümü tanışmak için iyi biryer...

Daha önceki muayene bilgilerine ulaşıp, Km konrtolü yaptırın.Asla paradan çekinmeyin.Ekspertize verin paranızı.Kontrolleri sağlamca yaptırın, kendi ustanız da baksın.Galeriye güvenmeyin.Arka bilyadan yanabilir ama 56Km deki arabada airbag sargısı bozulmaz...

zhenny22
13/07/2014, 03:19
Bana dediğiniz şeyler baya sıkıntılı geldi sonuçta galeri pek fazla güvenmeyin bence paraya kiyip ekspertiz yaptırın içinize yatsın öyle karar verin kafanız rahat olur

turboferhat
13/07/2014, 13:35
Uzak dur... Kesinlikle ve kesinlikle...

Burakbrg
13/07/2014, 13:52
Aracın kazası var mı diye sorgulattım 2012 yılından bi çarpma çıktı onda da fiyat yazmıyor sol iki kapı boyalı ve sol ön çamurluk değişmiş zaten ekspertiz yaptırmayı düşünüyorum o ışıklar a ablam veremedim

korguntuyenc
13/07/2014, 14:06
Arac 2011 model 56000 km de mi? Fiyat ne kadar istiyor? Bunlar onemli su yuzden onemli fiyat ve fayda karsilastirmasi yaparak yardimci olmak isterim simdi aracin kazasi vardir airbag fln acmistir toplanmistir bu yas ve km deki araca 17-18 istiyodur alirsin ama adam sana kazasi var ama bi kapi degisti masrafi 300-500 tuttu ayagi cekip senden 25 istiyodur ama aract dedigim airbag vs acmistir o zaman bu fiyat cok derim airbag sargisini tamir ettirmekte kolay sargiyi degistirmekte keza bilya icinde bunlar gecerli ancak bastada soyledigim gibi sen aracin herseyini tum gercekligiyle bilirsen bunu goze alirsin aksi taktirde kazasi citirmis diyip dunya para verip sonradan nerdeyse pert olmus arac almis gibi olmak insana cok dokunuyor
Km kontrolunu mutlaka yaptir araci mumkunse yetkili servise gotur gecmisini ogren zira bu forumda yaziyordu bi arkadas 50 kusur binde bi arac aliyor aldiktan sonra bakima gotureyim diyor yetkili serviste bi onceki sene 490 bin km de servise girdigi ogreniliyor hibi bu ve buna benzer onlarca ornek var
Ayrica galeriden araba almadan once iki kere uc kere dusun mutlaka bunlarin isinde islerini cok temiz yapip hile hurda yapmayanlarda var elbet ama yapanlarda yok degil
Kolay gelsin

TanseverozgurTR
13/07/2014, 14:08
arkadaşım madem araçta sıkıntı var neden hala uğraşıyorsun o araçla bırak kalsın.
bence sen ilk önce tanışma bölümünde kendini bir tanıt ondan sonra almak istediğin , aklında olan araçtan bahset sonrası zaten herkes sana yardımcı olur ve daha iyi punto lar bulursun merak etme. saygılar

ermanadakale
13/07/2014, 14:44
o kilometre o model araç için bencede bu sıkıntılar fazla türkiye araba denizi mutlaka başka araç çıkar

yusufagcatr
14/07/2014, 10:11
Galeriyse kesinlikle uzak dur.Tavsiye...

katip onur
14/07/2014, 10:21
Galeri olduğunu okuyunca hemen aklıma gelen o arabanın km oynanmış, tambur bozuk, kaporta boyalı değişenli araba turşu :) Bendeki ön yargı tabi ama galericilerin çoğu çakal çukal tayfası oluyor. Almaya karar verirseniz de notere gidip devrini almadan önce aracın arızalarını yaptırsın ve iyi bir ekspertiz yaptırın derim ;)

YaYa
14/07/2014, 13:12
Bana kalırsada yazdığınız sorunlar ve adamın tavrı(hallederiz önemli değil falan) tamamiyle ayak oyunları, yerinizde olsam o araçtan uzak dururdum, bu ve benzer şekilde bir sürü araba bulabilirsiniz bence.

Burakbrg
14/07/2014, 14:05
Aracın fiyatı palio üstüne 10000 tl ile takas a gireceğim hem elimdeki aracı satacağım hem de istediğim gibi bi araba alıcam o yüzden bu araçla bu kadar ilgileniyorum aracın trameri de temiz çıkıyor şimdi Fiat bayinde tanıdığım vardı onu aradım plakayı verdim bakımları falan her şeyi çıkar sistemde ona göre bakacağım yanımda Fiat ta çalışmış Kaportacı bi Abi'mi alıp bakmaya gideceğim onunla beraber ekspertiz yaptırırım eğer dediği gibi çıkarsa almayı düşünüyorum fiyat olarak bana 25 gibi falan geliyor km olarak düşük ve fiyatı da piyasaya göre düşük

Misafir047
14/07/2014, 14:13
Kesinlikle galeriden uzak dur bu arada sen ilk önce tanışma bölümünde kendini bir tanıt ondan sonra diyenlere gıcık oluyorum yeni gelen birisinede daha yumuşak uslup arkadaşça yaklaşılabilir

Burakbrg
15/07/2014, 02:56
Arkadaşlar bu arada sağolun yardımlarınız için benim punto işi suya düştü sorgulattım arabayı serviste pert kayıtlı çıktı Galerici çakallık yapmak istedi ama suya düştü planı en yakın zamanda palio mu satınca gp ailesine katılacağım inşallah. :)

cemdogu
15/07/2014, 04:00
Arkadaşlar bu arada sağolun yardımlarınız için benim punto işi suya düştü sorgulattım arabayı serviste pert kayıtlı çıktı Galerici çakallık yapmak istedi ama suya düştü planı en yakın zamanda palio mu satınca gp ailesine katılacağım inşallah. :)

acele etmeyin.yaz piyasasından istifade eden çakal çok.bekleyip, kışa doğru sizi bekleyen puntoya kavuşursunuz bence :)

o zaman da parti :dj:

fotobelit
15/07/2014, 09:15
Hayırlısı olmuş..Bence takasa girmeyin..Önce aracınızı satın,sonra nakit parayla daha iyi pazarlık yaparsınız..Takasta satıcılar nedense kendi araçlarını daha değerliymiş gibi görüyor..''Takas fiyatım farkıdır''diyip değerinin 2-3 bin üstünü söylüyorlar..Sanki senin takasa gireceğin araç oyuncak..O yüzden sat aracını elindeki nakit ile daha kolay olur..