PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1,4 Multiair Lpg Sistemi Genel Başlık

femoli
12/07/2014, 16:40
1,4 Multiair aracına lpg sistemi bağlatan arkadaşlar mevcutmu, hangi marka nerede ne kadar ve uyumluluğu hakkında bilgi verirlerse sevinirim.

MOtor performansını nasıl etkiliyor yakıt ne kadar düşüyor silkeleme arıza çıkarma varmı şimdiden teşekkür ediyorum.

bora.sen
12/07/2014, 17:08
hayirdir aracimi degistirdin ?

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

femoli
12/07/2014, 17:22
Bir tane var alacam binmelik :) önce ararştırayım sonra sıkışmayalım ;)

bora.sen
12/07/2014, 17:42
lpg takicagina dizel bak cok oynamaz arada,multiair arabaya lpg yi bulastirma ya da fire ye devam et :)

femoli
12/07/2014, 18:34
yok kanka bir kaç yere sordumda multiair lpg sorunsuz oluyormuş şehir içi 21 krş kadar iniyormuş binecem kanka kendim takayım lpg sini .

elbruz
12/07/2014, 18:36
yok kanka bir kaç yere sordumda multiair lpg sorunsuz oluyormuş şehir içi 21 krş kadar iniyormuş binecem kanka kendim takayım lpg sini .

Sato yazıyormuş gibi geldi, femoli abinin yazışına benzemiyor sanki...:)

bora.sen
12/07/2014, 18:48

hadi bakalim simdiden hayirli olsun oyleyse :) artik bu araci islatiriz,zaten sozun var pavyona goturuceksin :D

Arrest
12/07/2014, 18:59
Ne alaka benim uyeligim yokmu :)

femoli
12/07/2014, 19:01
Sato yazıyormuş gibi geldi, femoli abinin yazışına benzemiyor sanki...:)
Benim hesabımdan kimse yazamaz memo kafa iyimi;) benim ismim olan her yazı beni bağlar şaşırdın herhalde..

elbruz
12/07/2014, 19:11
Benim hesabımdan kimse yazamaz memo kafa iyimi;) benim ismim olan her yazı beni bağlar şaşırdın herhalde..

Yok abi yazı tarzınız bir an benzedi de ondan dedim işin espirisi...:D

oknadr
12/07/2014, 19:29
mehmet abi kaliteli marka ve obdli beyinle sıkıntı yaşamazsın büyük ihtimal. ama arıza ışığı yakmayacağının garantisini al, çünkü arıza ışığı yakınca s&s devre dışı kalıyor direkt

Castell
12/07/2014, 19:33
Fire olsun Starjet olsun gerekse Multiair olsun bütün benzinli motor türleri için önemli olan marka değil takan ustanın becerisi ve ayarlarının iyi yapılması.....
Piyasada en iyi marka Prins en dandik olarak çin malı kitler gösteriliyor.... Ama ayar ve işçilik daha önemli dandik kitlerle harikalar yaratılan araçlarda var en kalite Prins yada Br kitlerde geçmek bilmeyen silkeleme problemleri yaşayanlarda var....

eexelanss
13/07/2014, 01:52
Fire olsun Starjet olsun gerekse Multiair olsun bütün benzinli motor türleri için önemli olan marka değil takan ustanın becerisi ve ayarlarının iyi yapılması.....
Piyasada en iyi marka Prins en dandik olarak çin malı kitler gösteriliyor.... Ama ayar ve işçilik daha önemli dandik kitlerle harikalar yaratılan araçlarda var en kalite Prins yada Br kitlerde geçmek bilmeyen silkeleme problemleri yaşayanlarda var....

Dandik kitlerle harikalar yaratanlar var demişsiniz ama Prinsin keihin enjektörleri 1,2 Ω elektriksel direnciyle dünyanın en hızlı açılan LPG enjektörü ve 2,5 ms'de dahi lineer akış sağlıyor.. Piyasada bunu başarabilen başka bir enjektör yok..
Yani bu şu demek, dandik bir markada harikalar yaratsanda prinsin doğru bir montajı her halukarda üstün demek. Bir enjektörün bu derecede hızlı çalışması orjinaline en yakın olması demek buda diğer markalara göre uzun vadede aracın daha sağlıklı olması ve minimum güç kaybı demek.. Dolayısı ile arıza ışığı yakma olasılığıda diğer markalara göre çok daha düşük bir ihtimal.. Zaten arıza ışığı yakan araçların tümü ateşleme sistemi hatası verir buda enjektörlerin aracın ecusuna tam anlamıyla yanıt veremeyişinden kaynaklanır. Bu şekilde kullanmaya devam ettikçe de uzun vadede araca zarar verir. Aracın benzin haritasını bozduğu gibi hava yakıt karışımınıda bozar.. Dolayısıyla iyi bir kit taktırmak iyi bir usta kadar önemlidir..

Mehmet kardeşim yanı başında kayra otogaz var ne sorup soruşturuyon :D gitcen oraya 2700-3000 lira arası para verip prinsi yapıştırıp birdaha arkana bile bakmıyacan :Ç:Ç
Sakın multiair bir motora atiker matiker gibi markalaar taktırma..
Multiair bravoya prins taktırıp 1-2 yıldır en ufak problem yaşamadan kullanan tanıdığım arkadaşlar var.. Benim araçtada prins var, geçen haftada 2012 model c180 komprasöre taktırdım :)

eexelanss
13/07/2014, 01:53

Starjet motora kesinlikle lpg taktırmanızı önermem bu motor çok zor uyum sağlıyor..

yakuzagokhan
14/07/2014, 11:50
ben multiair aracıma lpg taktırdım yakıt şehir içi 21kuruş ss sıkıntısız çalısıyor silkeleme falan yok performanstada ciddi bi düşüş olmadı açıkcası memnunum daha detaylı bilgi isterseniz özeldende yazabilirsiniz..

Castell
14/07/2014, 11:59
ben multiair aracıma lpg taktırdım yakıt şehir içi 21kuruş ss sıkıntısız çalısıyor silkeleme falan yok performanstada ciddi bi düşüş olmadı açıkcası memnunum daha detaylı bilgi isterseniz özeldende yazabilirsiniz..
Hangi marka takılı acaba?........

yakuzagokhan
15/07/2014, 17:04
Hangi marka takılı acaba?........
landirenzo evo kit

fawori
04/08/2014, 01:23
bende uzun süredir lpg bağlatmayı düşünüyordum brc mavidenizlerden bilgi aldım 1800 dediler hiç sorun çıkartmıyor perfonmansta hiçbir düşme olmaz dediler garanti verdiler şunu söyletyim geçen amasraya gittim bayramda uzun yolda multiar benzin benimki 5.1 - 5.5 değerlerini gördük klima açık hız sabitlemeli şehir içi yakıyor ama bilmiyorum 660 km. yola 150 tl. benzin yaktık: bilmiyorum performanstan şüpem yok ne kadara düşer bende bilmiyorum ama şu an şehiriçi 36 kruş yakıyorum

fawori
04/08/2014, 01:25
birde bana maliyeti 2200 e felan gelecek acaba değiştirsem bravonun dizeline mi geçsek dedik
bir tane beyaz 2011 74.000 km.de f1 şanzımanlı otomatik bravo var aklım gidip duruyor ona

halils2
04/08/2014, 02:29
bende uzun süredir lpg bağlatmayı düşünüyordum brc mavidenizlerden bilgi aldım 1800 dediler hiç sorun çıkartmıyor perfonmansta hiçbir düşme olmaz dediler garanti verdiler şunu söyletyim geçen amasraya gittim bayramda uzun yolda multiar benzin benimki 5.1 - 5.5 değerlerini gördük klima açık hız sabitlemeli şehir içi yakıyor ama bilmiyorum 660 km. yola 150 tl. benzin yaktık: bilmiyorum performanstan şüpem yok ne kadara düşer bende bilmiyorum ama şu an şehiriçi 36 kruş yakıyorum

660 km uzun yola 150 tl benzin yakıyorsan tüpe gerek yok. Ben dizelle aynı yola aynı parayı ödedim :S

femoli
04/08/2014, 18:51
Aynen 150 tl ye 660 km gayet güzel.

fawori
05/08/2014, 00:21
Vallahi bende şaşırdım ama uzun yolda bir ara anlık tüketim 5.5 - 5.1 olunca kardeşim telefona resmini çekti dizel mi kullanıyorum ben dedim:) gerçekten uzun yolda iyi sonuç veriyormuş multiair ama en verimli devri 2800 devirde onu da keşfettik tüketim 150 tl. oldu gerçekten de zaten o kadar benzin attık ortama 90-100 ve en fazla 140 km. hıza çıktık aşırı basmadım malum yolar bayramda hem sakat hemde denetimler fulldü . Ancak şehir içinde yakıyor ne yaptıysam 7.1 in altına inmiyor km.de 35 - 36 kuruş felan yakıyor şehir içi yani lpg 2200 tl. masrafa geliyor bilmiyorum taksam mı yoksa dizel bravolansam mı?

kemalakkan
12/08/2014, 00:00
Selamlar arkadaşlar multiair motor lpg de cidden iyi gibi duruyor ayrıca 6.vitesinde bunda faydası cok olmalı ben sunu sormak istiyorum hem fiyat olarak hemde kalite olarak en iyi lpg kiti hangisi olur bu araçlara ve ayrıca lpg dolum bölümü benzin deposunun oraya yapılabiliyormu bu araçlarda son olarakta benzin göstergesi lpg de sorun cıkarıyormu

MeTaLLoRD13
21/08/2014, 12:36
Arkadaşlar selamlar,
Bende de 1.4 multiair punto evo mevcut. BRC marka LPG var. Henüz sorunun tam kaynağını çözemesem de motor arıza lambası farklı zamanlarda yanıp sönüyor. Yandığı zaman performansı ciddi anlamda düşürüyor. Henüz servise gitmeye fırsatım olmadığından kendi çabalarımla ECU yü cihaza bağladığımıda hava akış sensörü gibi bir arıza ibaresi görünüyor. Aracı aldığım arkadaşım yaklaşık 1.5 ay önce gaz kelebeğini değiştirdiğini söylemişti. Var mıdır böyle bir problem ile karşılaşan fikir sahibi olan?
Not: Aracı benzine alsam dahi lamba sönmüyor. Muhtemelen değerleri anlık okumamasından kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum.

bora.sen
21/08/2014, 12:42
elbete servis bu sorunu cozecektir,bence oksijen sensorunden kaynaklaniyor,benzinle 200km falan kullaninca soner,lpg de bir sure sonra tekrar ariza isigini yakar;ben boyle bisi yasamistim ama ariza lambasi yaniyorken performans kaybi yasamiyordum hissedilir seviyede.

MeTaLLoRD13
23/08/2014, 14:11
Tesekkur ederim. Islerimim yogunlugundan bir turlu servise gidecek vakit bulamadim. Umarim haftaya randevu almayi dusunuyorum. Umarim ciddi bir problem cikmaz.

femoli
24/08/2014, 22:36
Su multiair sorunsuz lpg yapsalar iyi olacak tedirgin oldum iyice

Sent from my iPhone 6GS

fawori
09/09/2014, 22:44
mehmet abi lpg taktıralı 3-4 gün oldu brc hiçbir sıkıntı yok bu arada 150 tl. de yakıt hediyesi var bp den ben mavidenizler ostim de taktırdım iç anadolu bölge bayi ve servisi işçilikde önemli şu an sıkıntı yok performans kaybı yok üst sınırlarda var oda ayar eksikliği dedi biladerim makina mühendisiydi kendisi mak muh odasında bir ara oany verdiğinden iyi anlar bu işten o söylesi yarım ssatlik ayarda oda düzelir dedi multiar uyumsuz diye bir şey yok

MeTaLLoRD13
13/09/2014, 12:04
Gecenlerde mavi denizlere yolum dustu bi arkadas lpg taktirmis sorunumu anlattim cihazlarina baglayip incelediler muhtemelen manifolttan hava kacagi olmali dediler. Aksam birakip ertesi gun aldim aracimi. Motor ariza lambam sonmus performans normale donmustu. Ilgilerinden dolayi tesekkur ediyorum. Multiair uzun yolda cidden cok performansli ve ekonomik. Umarim ayni sikintilari tekrar yasamam.