PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Titreme...

rimi5731
10/07/2014, 02:22
merhabalar arkadaşlar. 1 yıldan fazladır 1.3 multijet puntom var 2005 model. daha yeni aklıma geldı bir forumun olabilecegi :) arkadaşlar son 3 yada 5 aydır arabamda titreme basladı ama sürekli degil. bazen arac devrini alana kadar. arac devrini alınca kesiliyor titreme. neden yapabilir sizce? daha once karsılasan var mı boyle bir sorunla? şimdiden teşekkürler :) artık burdayım anlaşılan :)

brklgr
10/07/2014, 02:43
merhabalar arkadaşlar. 1 yıldan fazladır 1.3 multijet puntom var 2005 model. daha yeni aklıma geldı bir forumun olabilecegi :) arkadaşlar son 3 yada 5 aydır arabamda titreme basladı ama sürekli degil. bazen arac devrini alana kadar. arac devrini alınca kesiliyor titreme. neden yapabilir sizce? daha once karsılasan var mı boyle bir sorunla? şimdiden teşekkürler :) artık burdayım anlaşılan :)

Hoşgeldiniz :)lastiklerinize bi balans ayarı yaptırın belki ondan olabilir.

rimi5731
10/07/2014, 02:55
hb :) hocam lastıkler eskıyken yapyrdu zaten :D 2 ay once sıfır lastık aldım 4 tane :D balans yaptrp taktım yıne yapyr :) kı dedgm gibi sureklı degl bazen yapyr motor devrını alana kadar. sonra kesiliyor. hatta normal rolantidede titretyr oyle oldgnda.

brklgr
10/07/2014, 03:02
hb :) hocam lastıkler eskıyken yapyrdu zaten :D 2 ay once sıfır lastık aldım 4 tane :D balans yaptrp taktım yıne yapyr :) kı dedgm gibi sureklı degl bazen yapyr motor devrını alana kadar. sonra kesiliyor. hatta normal rolantidede titretyr oyle oldgnda.

2006 model 3 kapı puntom vardı ondada titreme sorunu vardı.rot balansçıya gittim aks lalesi dediler.sizin probleminizde öyle bişey olabilir.yanlış yönlendirmiş olmuyayım sadece başımdan geçti diye söylüyorum :)müsait bi zamanınızda rot balansçıya uğrayın ne varsa söylerler ;)

rimi5731
10/07/2014, 03:08
tesekkurler hocam ugrarım bakalım :) umarım o kadarcık bsydır :D ama rolantide titreme yapmaması lazım o zaman ;) hanı sureklı tıtreme olmuyor. motor devrini aldıktan sonra 160 170 dese bile titremiyor :)

brklgr
10/07/2014, 03:14
tesekkurler hocam ugrarım bakalım :) umarım o kadarcık bsydır :D ama rolantide titreme yapmaması lazım o zaman ;) hanı sureklı tıtreme olmuyor. motor devrini aldıktan sonra 160 170 dese bile titremiyor :)

Aman dikkat hız felakettir Allah korusun ;)aks lalesinde titreme artıyordu diye hatırlıyorum inşallah değildir zaten.benim sol ön için demişlerdi 500 tl gibi bi masraf çıkmış 1.5 yıl önce ..

rimi5731
10/07/2014, 03:17
:) ınsallah degildir o zaman hocam :D işin aslı benım düşüncem ısıtma bujileri vs gibi ama usta yok dedi bende ısrarcı olmadım :D ama neden yaptıgınıda soyleyemedı :) gerci memlekette sanayiler ilginc :) ciddi anlamda gidesim gelmiyor :)

brklgr
10/07/2014, 03:23
Hiç sorma kardeşim..2 gün önce 1.4 fun aldım.expertizde sol ön amortisör değişmesi lazım dediler tamirciye gittim amortisörde bişey yok dedi.arabanın ön tekerlek çamurluk arası 4 parmak arka tekerlek 3 parmak zor giriyo.nedenini söyleyemedi.gerçi bende biraz kılım galiba :)başka ustayada gittim o da normal dedi ama arabaya yandan bakınca ön hafif arada duruyo uyuz oluyorum napıcağımı şaşırdım :)

brklgr
10/07/2014, 03:25
Ön hafif HAVADA duruyo yazıcaktım pardon :)

rimi5731
10/07/2014, 03:30
:) o kadarda kurcalamamak lazım helekı sanayıde hıc gırme o işlere :) yıllardır neler cektgmı anlatamam :) bu forumu buldugum ıyı oldu ya aklımda deli sorular vardı :)

yusufagcatr
10/07/2014, 09:09
Benim önceki konularıma bakarsan aynı durumdan bende şikayetçiydim.Bende sağ ayna hatta direksiyon bile titriyordu.Servise ilk gösterdiğimde normal dese de olmaz dedim aldım aracı başkabir gün küçükyalı birmot'a götürdüm.Sorun meğer motor takozundaymış.Komple değiştirdiler titreme de kesildi.

rimi5731
10/07/2014, 09:14
bu mantıklı işte :D saolasın usta baktralm bakalım tatıl donusu :D

skirsan
10/07/2014, 13:36

Hocam selamlar. Benzer bir problem bende de vardı. Düşük devirde gaza yüklenince titreme yapıyor, gaza basmayı bırakınca titremede geçiyordu ve devrini alana kadar yani devir yükselene kadar silkelemeye devam ediyordu. Ve bu arızayı yaparken sağ-sol komple aks, rotlar, z-rotlar, şanzıman takozu, motor takozu, debriyaj takımı, fren disk ve balatalar, 4 lastik değişti ve standart yağ-su-filtre değişimi yapıldı ama yine de kesmedi (İZMİR-BİRMOT). Meğer problem enjektörlerde imiş. Enjektörler revizyondan geçti araç neredeyse sıfır gibi oldu, ne titreme ne silkeleme.. İşini iyi yapan bir enjektör-pompa ustasına gösterin. Ben bosch car servise gittim, zaten fiyat yetkili servisleri de bosch servise gönderiyor diye biliyorum, forumda da bir kaç arkadaş bahsetmişti bundan :) biraz uzun oldu ama umarım işine yarar :D

rimi5731
11/07/2014, 03:39
Hocam selamlar. Benzer bir problem bende de vardı. Düşük devirde gaza yüklenince titreme yapıyor, gaza basmayı bırakınca titremede geçiyordu ve devrini alana kadar yani devir yükselene kadar silkelemeye devam ediyordu. Ve bu arızayı yaparken sağ-sol komple aks, rotlar, z-rotlar, şanzıman takozu, motor takozu, debriyaj takımı, fren disk ve balatalar, 4 lastik değişti ve standart yağ-su-filtre değişimi yapıldı ama yine de kesmedi (İZMİR-BİRMOT). Meğer problem enjektörlerde imiş. Enjektörler revizyondan geçti araç neredeyse sıfır gibi oldu, ne titreme ne silkeleme.. İşini iyi yapan bir enjektör-pompa ustasına gösterin. Ben bosch car servise gittim, zaten fiyat yetkili servisleri de bosch servise gönderiyor diye biliyorum, forumda da bir kaç arkadaş bahsetmişti bundan :) biraz uzun oldu ama umarım işine yarar :D

teşekkurler hocam kesınlıkle ıse yaradı :D tam bahsettgnz gıbı bır olay :) arac normal durur iken yada kalkıslarda titretiyor. vites gecıslerınde devrını alana kadar devam edyr. devrını alınca sorun kalmıyor. artık memleketten ıstanbula dondgmde baktrrm dycemde :D istanbulda tandgm da yok :) artık bulcaz birilerini elbet vardır :D

rimi5731
11/07/2014, 03:41
bu arada üstadım enjektör temizleyici atsam depoya işe yararmıkı bı kac defa?

skirsan
11/07/2014, 12:31
bu arada üstadım enjektör temizleyici atsam depoya işe yararmıkı bı kac defa?

Yok hocam enjektör temizleyici atsan da fayda etmiyor. Ben 3 kutu würt attım hiçbir işe yaramadı. Zaten o temizleyicilerin mantığı enjektörler tıkanmadan belirli aralıklarla kullanmakmış, tıkandıktan sonra hiçbir işe yaramıyor kendim gördüm.

rimi5731
11/07/2014, 16:54
tamam hocam sokup temıslenecek yanı :D tesekkurler :) umarım kesılır. :)

rimi5731
24/07/2014, 05:46
Yok hocam enjektör temizleyici atsan da fayda etmiyor. Ben 3 kutu würt attım hiçbir işe yaramadı. Zaten o temizleyicilerin mantığı enjektörler tıkanmadan belirli aralıklarla kullanmakmış, tıkandıktan sonra hiçbir işe yaramıyor kendim gördüm.

hocam dun boscha gitti harbıden bosa gıtmısım :)
adam sordu boylemı vs dıye konustuk. şimdi bundan oldgnu anlamam ıcın sokmem gerek dedi. ee dedim bence motor sesi ii teklemeye baslayana kadar bin dedi. motor tıtremeye basladıgında calsrken teklerse o zaman sokelım dedı. sorun olmaz degl mı dedım yok dedı :D ıı dedım dondum bende :)