PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ ayna nasıl sökülür ?

satlas
08/07/2014, 13:28
aracımın derecesi eksilerde görünüyor.termometre temizliği yapabilmek için ayna sokmek isitoyorum fakat aynanın altında vida tarzı bir şey göremedim.ufak yassı bir plastik var sadece oda tornavida ile müdahale edilecek gibi değil.nasıl müdahale edebilirim ayna nasıl çıkar ?

GooSe
08/07/2014, 17:40
Benimde zamanında bozulmuştu eksi gösteriyordu. Komple ayna değişmişti

Motorola cihazından ile gönderildi.

dark
08/07/2014, 17:45
önce dış kapak sökülüyor zannedersem ama kapı iç döşemeside sökülmesi gerekiyor kabloda bir sorun olabilir

electradio
08/07/2014, 19:45
Önce kapak çıkartılırsatırnakları kırılabilir diye hatırlıyorum.

satlas
08/07/2014, 23:52
yokmu beyler şoke detaylı bir anlatım önce kapakmı çıkar çıkarsa nasıl çıkar.

fotobelit
09/07/2014, 11:59
Daha önce ayna sökülürken baktım..Aynanın arkasındaki değilde,hemen altındaki siyah parça sökülür(Tırnaklıdır dikkali sökülmeli)Sonra aynayı sabitleyen vidalar var..Onların söktünmü ayna elinde..

rimi5731
10/07/2014, 04:21
hocam bende 2005 var once icerden sokyrsun plastigi tek vida tutuyr sonrası gecmeli.sonra elektronik aynanın kablosunu cıkaryrsun. daha sonra kapı sacının içinde aynanın iç plastgı gornyr zaten. bizdekı yuvarlak ve sıkmak şcşnde yşne aynı renkte yuvarlak dişli bir somun gibi dym sana bsy var. onu cevrdp soktgnde ayna cıkyr.

rimi5731
10/07/2014, 04:22
arada virgul falan kullansaymısım bırde yazım hatalarına dikkat etseymısım :d iyimiş :D

celenlee
10/07/2014, 09:54
Ayna alt kağpağı üst ve alt kısmında tırnakları ve ortada iki tane geçme tırnak var.
Bir tarafından yavaş yavaş esnetip söklüyordu ben ortadaki iki taneden bir tanesinin tırnağını kırdım.

Soket tam olarak orada.

Ayna üst kapağını sökecekseniz eğer, önce ayna camını çıkartmak mantıklı, çünkü ayna camını çıkartınca, üst kapağın tırnaklarını görebilirsiniz. Ama üst kapakla bir işiniz yok.

Diyelim ki soketi temizlediniz ve hala -li değerler veriyor. Geriye iki şey kalır:
1- Sensör bozulmuştur:
Çözümü burda:
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/38076-aynadaki-sicaklik-sensoru-icin-cozum.html

2-Body'e giden kablolarda temassızlık.
Burda da kabloyu takip edip başka konnektör var mı diye bakmak lazım.

satlas
10/07/2014, 16:34
Ayna alt kağpağı üst ve alt kısmında tırnakları ve ortada iki tane geçme tırnak var.
Bir tarafından yavaş yavaş esnetip söklüyordu ben ortadaki iki taneden bir tanesinin tırnağını kırdım.

Soket tam olarak orada.

Ayna üst kapağını sökecekseniz eğer, önce ayna camını çıkartmak mantıklı, çünkü ayna camını çıkartınca, üst kapağın tırnaklarını görebilirsiniz. Ama üst kapakla bir işiniz yok.

Diyelim ki soketi temizlediniz ve hala -li değerler veriyor. Geriye iki şey kalır:
1- Sensör bozulmuştur:
Çözümü burda:
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/38076-aynadaki-sicaklik-sensoru-icin-cozum.html

2-Body'e giden kablolarda temassızlık.
Burda da kabloyu takip edip başka konnektör var mı diye bakmak lazım.

teşekkürler arkadaşım sorunumu sizin yoldan çözdüm

celenlee
10/07/2014, 19:33
teşekkürler arkadaşım sorunumu sizin yoldan çözdüm

SOket temizligi mi?
Sensor degisimi mi?

satlas
10/07/2014, 23:27
soket temizliği genel ayna iç temizliği