PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto city arızası

MemiN
27/06/2014, 13:01
Merhabalar benim 2006 model g puntom var ve erzurumdan aldim 2006 Yılında yada 2007 yılında servise götürdüm o zamanlar ctiy arızasının olduğunu ücretsiz serviste değiştiğini söylediler bende aracını aervise bıraktım aracımı aldıktan sonra ctiy motorunundegistigini ve haklarının yapıldığını bana söylediler bende aracımı alarak gittim taki düne kadar birden direksiyondan tıkırtılar gittikçe artan sesler gelmeye başladı aracımı durdurarak sağına soluna baktım birde direksiyonun altına eğilip baktımda bana değişti denen direksiyon merkezi yani ctiy bin değişmediğini fark ettim
. Bunu da direksiyon kutusu altında bulunan parçanın seri ve üzerinde yazan imal yılından anladım ve hemen Fiat servisini aradım şikayette bulundum bir saat sonra aracı aldigım servis aradı konuyu araştıracaklarını söylediler bu konuda tecrübesi olan arkadaşların yardımını bekliyorum Selahaddin_saglam@hotmail.com teşekkürler

Castell
27/06/2014, 13:14
City motorunun imal yılı önemli değil belki size eski city motoru takmış olabilirler, başka bir araçtan söküp takmış olabilirler, depoda beklemiş bir city motoru takmış olabilirler, pert bir araçtan çıkmış city motoru takmış olabilirler vs. vs. çok faza ihtimal var...
Belkide city motorunuz hiç değiştirilmedi?...... İyi niyet garantisi kapsamında yetkili servisten değişim talep edin olmadı fiat genel müdürlükle irtibat kurup şikayette bulunun, konuyla ilgili forumda hakem heyeti kararları mevcut onları gösterin.......

MemiN
17/07/2014, 10:56
arkadaşlar sorunu servise götürdüm kesinlikle ücretsiz yapamayacaklarını söylediler. Bende sakarya ilinde bulunan ve bu işi dışarda tamir eden pehlivan direksiyona yaptırdım. bir tane taktıklar sorun oldu sonra ikincisini taktıklar eski haline geldi. Servis sadece parça söküp parça takıyor, ve bir not servistekiler zerre kadar tamirden anlamıyor. ellerindeki aletler olmasa inanın dışardaki çıraklardan daha kötüler, Ben işimi 600 tl. Sakarya dört yoldaki pehlivan oto da işimi halletti. kasılma ve sertleşme yok.