PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tampondaki boyadan sonra renk farkı

asipoyraz
25/06/2014, 19:24
Arkadaslar aracim yakut kirmizisi oldugu icin tampon boyandiktan sonra bi kac ton camurlukla arasinda fark oldu.cok dikkatli bakinca belli oluyor.servisi aradim bu renkteki araclarda hafif de olsa ton farki olur dediler.cunku yeni boya ile eski boya tam bir olmaz dediler.sizce o bolgeye pasta cila arttirsam yeni boyanan yer biraz acilir ve eski renkle arasindaki fark kaybolur mu?

Sonsuzluga
25/06/2014, 23:15
Zor hocam bende ön tamponu boyattım 2 ay önce ilk zaman çok belli oluyordu ama şimdi güneş toz vs pek belli olmuyor yada gözüm alıştı aracım titanyum gri

cemdogu
26/06/2014, 00:34
pasta cila parlaklığıyla dikkat çekeceği için gözünüzden kaybolabilir ama asla tutmaz rengi...Tutmuyor malesef.

fawori
26/06/2014, 00:43
Eski puntomda aynı renkti yani aslında yakut kırmızı değil bolero kırmızı diye geçer bende boyatmıştım ama yetkili serviste bana fabrikadaki aynı seri boyayı kullancaz demişlerdi işçilikte on numaraydı hiç fark olmadı ama tanbii aracın boyası korumalı olması bütününde renk tonlarında değişiklik olmaması lazımdı. Bu arada komple boyadan bahsediyoruz değil mi? Tamponda yani.

skirsan
27/06/2014, 10:24
Bende ön sağ çamurluk ve ön tamponu boyatmıştım ama renk farkı olmadı. Bence üzerine düşün. Dışarıda bir sürü kaza kaza yapıp boyanan araç var servisin söylediği gibi olsaydı bütün araçlar yamalı gibi gezerdi :)

Tuning07
27/06/2014, 12:32
araca kaliteli pasta cila çektirin, yaz geldi zaten, yeni boya kısa zamanda eski boyaya yakınlaşır ama birebir malesef olmuyor.

cemdogu
27/06/2014, 13:57
Ben size bir ara bizim emektar in fotoğrafını atayım da, görün ne halde...dua edersiniz hallerinize...

celenlee
27/06/2014, 14:57
Tampon dışında diğer bölgelere iyi bir pasta cila yapmalısınız ki aracın rengi eskisine en yakın hale dönsün.

Ben sol ön çamurluğu boyattığımda çok sırıtmış, servisteki tanıdığımız görünce araca komple pasta cila attırmıştı. Böylelikle biz hiç bir fark göremedik .

F500
27/06/2014, 20:43
renk tonunun tutması için altındaki astarın rengi bile çok önemli mesela tamponların zemini palstik olduğundan siyahtır kaportanın ise sac olduğu için zemini gridir iki farklı tona astar yapmadan 3 kat boya atsanızda ton farkı oluyor,maalesef koyu renkler güneşin altında daha çabuk soluyor ve yeni boya atınca ton farkı kaçınılmaz oluyor,tavsiyelerim;
1 boyattığınız tampona en fazla %15 aşındırıcılı sadece pasta yapmak(1 tona yakın matlaşır)
2 tampona en yakın çamurluğa pasta+cila(1 tona yakın renk canlanır)
3 en güzeli tüm arabaya pasta cila boya koruma sadece tampona pasta

ibooovn
29/06/2014, 04:09
2 kış 1 yaz görünce düzelir