PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dijital klima sorunu.. Acill

serkanceber
25/06/2014, 15:56
selam arkadaslar 2007 starjet aracımda djital klima var. bugun çalıştırdım bişeyler oldu sanki 16c de kullanıyorum orta fan hızında ama bırden hız kesıldı geldı yıne kesıldı geldi. sankı durdu gıbı sonra tekrar calıstı. sonra fanı fulledım ama çok yavaş ufluyor hızlanmıyor bırden hızlanıp tekrar yavaslıyor.. sorun ne olabılır ? yada bu bir sorunmu ?

Arrest
25/06/2014, 17:04
Torpidonun altinda olan fan soketlerinde problem. Soketleri degistirmek yerine direk baglayin.

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

serkanceber
25/06/2014, 17:11
Torpidonun altinda olan fan soketlerinde problem. Soketleri degistirmek yerine direk baglayin.

sagol kardeşim. sağ taraftamı bu soketler torpido kapagının arkasındamı kalıyor ? birde ben yapabılırmıyım yoksa elektrikçimi şart ?

fotobelit
25/06/2014, 17:15
Bendede buna benzer bir sıkıntı olmuştu ama bende hiç üflemiyordu..Fan motorunu söktük temizledik(hava ile) gressledik çalıştı..Belki Fan motoru olabilir..(Torpido altında)..Eliniz yatkın değilse hiç bulaşmayın..20-30 lira civarında elektirikçi yapar..

serkanceber
25/06/2014, 17:16
Bendede buna benzer bir sıkıntı olmuştu ama bende hiç üflemiyordu..Fan motorunu söktük temizledik(hava ile) gressledik çalıştı..Belki Fan motoru olabilir..(Torpido altında)

sağolasın olmadı birde sökmeyi deneriz..

Arrest
25/06/2014, 19:23
sagol kardeşim. sağ taraftamı bu soketler torpido kapagının arkasındamı kalıyor ? birde ben yapabılırmıyım yoksa elektrikçimi şart ?
valla zor yaparsin elektirikciye git arabayi yakma :) torpidonun altina egil kablolarla oyna belki calisir

byadrenalin
25/06/2014, 22:13
Torpitonun hemen arkasındaki klima rezistörü de bozulmaya başlamış olabilir. Değiştirmen gerekebilir. Kronik arıza :)

Arrest
25/06/2014, 23:26
Gerek yok degisime duz fisle bagla gec

Arrest
25/06/2014, 23:27
Ankarada olursaniz kemalotota ugrayin kdv dahil bi milyara hallederislz :D

Not : rakam sakaydi :D

serkanceber
25/06/2014, 23:41
Torpitonun hemen arkasındaki klima rezistörü de bozulmaya başlamış olabilir. Değiştirmen gerekebilir. Kronik arıza :)

kronik arızaysa ozaman bu fiat neyi düzgün yapmış ?

serkanceber
25/06/2014, 23:42
Ankarada olursaniz kemalotota ugrayin kdv dahil bi milyara hallederislz :D

Not : rakam sakaydi :D

:D