PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasko fiyatları arttı mı ?

Raplex
23/06/2014, 12:24
Merhaba,

Aracım 2011 model 1.3 mj active. Geçen sene 877 TL ye yaptırdığım kasko bu sene 908 TL , 291 tl trafik sigortası da 300 tl olarak gözüküyor. Hırsızlık olayı geçirdiğim için kasko bozmadan değiştirdiğim cam nedense 58 liralık cam masrafı hasar dosyası olarak yansıtılmış. Acenta ve sigorta şirketiyle görüştüğümde bunun kasko fiyatını etkilemediğini bu fiyat artışının normal olduğunu söylediler. Bu fiyatlar normal mi ? Normalde hasar olmadığında fiyat düşer bu sistemi değiştirip hasar yaşanmadığında zam uygulayan bir tarife mi getirdiler ?

katip onur
23/06/2014, 15:46
Cam kırılmasının kasko fiyatını etkilediğini sanmıyorum. Daha önceki aracımda bende değişim yapmıştım, fiyatı etkilemiyor ve kasko delinmiyordu. Yalnız ne hikmetse sigorta ve kasko ücretleri sürekli değişim gösteriyor. Bazen kampanyalı fiyattan yapıyorlar, ertesi yıla kampanyasız tarifeyi yansıtıyorlar. Başka sigortacılardan da fiyat aldınız mı? Başka firma ve sigortacılardan fiyat almadıysanız bence bir araştırın derim. Aramızda 200 liraya kasko yaptıran arkadaş da var :)
https://forum.grandepuntotr.com/kasko-sigorta-mtv/53349-200-tlye-kasko-yaptirdim-50-tl-yakit-hediye-ettiler.html#post919268

SaLDo
24/06/2014, 01:34
Cam, hasarsızlığı bozmaz diye biliyorum. Ama fiyatın artması ilginç. Kasko ve sigortaya zam geldi. Ama yine de en azından geçen sene ile aynı olması lazımdı.

Benim kasko ve sigorta bugün yenilenmiş. Eve göndermişler sağolsunlar. Anadolu'dan yaptırdım her zaman ki gibi..

Geçe sene 2 bin Tl olan kaskom hasarsızlık indirimi ile 1310 TL ye kadar düşmüş:)
Sigorta ise 380 den 330 TL .

Genel toplamda 700 TL civarında bir indirim söz konusu. Sevindim doğrusu :)

Raplex
24/06/2014, 19:11
Bugün bir başka sigortacı arkadaşımdan öğrendiğime göre araç açılan cam dosyasından dolayı hasarlı gözüküyor ve kasko fiyatı bu yüzden yüksek çıkıyor. Ama ben hiç böyle bir talepte bulunmadım. 1 tane cam değiştirme hakkım olduğunu zaten bana telefonda söylediler bunun da kaskoyu bozmayacağını söylediler ama bozmuş gördüğümüz üzere. Yarın axa sigortayı arayıp bu dosyayı sildirmeye çalışcam. Olmazsa sanırım mahkemelik olacağız şirketle.