PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cityde mutlu son

korguntuyenc
21/06/2014, 12:16
Arkadaslar gectigimiz hafta ariza veren direksiyonum icin cumartesi gunu birmot zincirlikuyuya gitmistim o gun garanti danismani orda olmadigi icin sonuc alamamis buna ragmen ilgiden oldukca memnun kalmistim
Pazartesi gunu aracimin arizasinin tamaminin garanti kapsaminda %100 karsilanacigi bilgisi verildi ve bugun sabahtan geldigim serviste aracimin tamiri yapildi su anda yikanmasini izliyorum
Acik soylemek gerekirse cok mutluyum ve bu sikintidan muzdarip olan herkesin sorununun bir an once giderilmesini dilerim

cemdogu
21/06/2014, 12:56
Arkadaslar gectigimiz hafta ariza veren direksiyonum icin cumartesi gunu birmot zincirlikuyuya gitmistim o gun garanti danismani orda olmadigi icin sonuc alamamis buna ragmen ilgiden oldukca memnun kalmistim
Pazartesi gunu aracimin arizasinin tamaminin garanti kapsaminda %100 karsilanacigi bilgisi verildi ve bugun sabahtan geldigim serviste aracimin tamiri yapildi su anda yikanmasini izliyorum
Acik soylemek gerekirse cok mutluyum ve bu sikintidan muzdarip olan herkesin sorununun bir an once giderilmesini dilerim
hocam konuyu biz biliyoruz, ama bilmeyenler için aracınızın modelini yılını ve yetkili servise mi yoksa özel servise mi gittiğinizi yazarsanız herkes faydalanır.Sizden ricam model yıl km ve servis bilgilerini yazar mısınız?

City hakkında ansiklopedilik bilgi iyidir :))

C2105 cihazımdan gönderildi

korguntuyenc
21/06/2014, 14:51
Tabiiki
Aracim 2008 model geande punto 1.3 multijet dualogic 68000 kmde arac 60000 km bakimi disinda surekli servis bakimliydi
Servis danismani km bilgisi ve ozellikle esp olup olmadigini sordu bu bilgileri verdikten sonra karsilanmasi yuksek ihtimal demisti sonrada iki gun sonra onayi geldi ama bu bilgilerin onlar icin bir anlami varmi onu bilemiyorym
Yalniz bu arada aracin rot ayari serviste yapildi fakat cikinca farkettimki aracin direksiyonu duZken saga cekiyor yani rot ayari tam yapilamamis biraz buna canim sikildi
Bide bisey daha duydum aracta açı sensoru oldugu icin rot ayarinin serviste yapilmasi daha dogru deniliyor bilemedim ne yapsam

korguntuyenc
21/06/2014, 14:53
Servis icin zincirlikuyu birmota gittim bu arada

fotobelit
21/06/2014, 14:56
Kronik arıza için neden düzenli servise gitmeyi ön görürler anlamam..Sanki araç onların değil..

cdogu
21/06/2014, 15:17
Tabiiki
Aracim 2008 model geande punto 1.3 multijet dualogic 68000 kmde arac 60000 km bakimi disinda surekli servis bakimliydi
Servis danismani km bilgisi ve ozellikle esp olup olmadigini sordu bu bilgileri verdikten sonra karsilanmasi yuksek ihtimal demisti sonrada iki gun sonra onayi geldi ama bu bilgilerin onlar icin bir anlami varmi onu bilemiyorym
Yalniz bu arada aracin rot ayari serviste yapildi fakat cikinca farkettimki aracin direksiyonu duZken saga cekiyor yani rot ayari tam yapilamamis biraz buna canim sikildi
Bide bisey daha duydum aracta açı sensoru oldugu icin rot ayarinin serviste yapilmasi daha dogru deniliyor bilemedim ne yapsam

herhangi bir rot balansçıya gidebilirsiniz. Olsa olsa açı sensörünün kalibresi için yetkili servis gerekebilir ama o parçalar zaten takılmadan önce sıfır merkezli ayarlanıyor. Rot balans maksimum 20 liralık bir şey canınızı sıkmaya değmez.

korguntuyenc
21/06/2014, 15:36
İste aci sensorunun sorun cikarmasini istemiyorum ondan merak ettim rot balanscida sorun cikarmi diye

cdogu
21/06/2014, 15:45
Sorun çıkmaz. Onu da ayarlarlar sıkıntı olmaz.

masumasik89
22/06/2014, 02:00
Zincirli kuyu birmot harika herşeyi ile ...