PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enteresan bi arıza lütfen yardım

rainmaker
18/06/2014, 00:22
Arkadaşlar merhaba
Aracımı kumandadan kitlerken sol ön kapıyla sağ arka kapı kitlemiyor
ancak anahtarla kitlersem kitleniyor cıldırıcam lütfen yardım

yunusaybak
18/06/2014, 00:24
kumanda pilin zayıflayınca çoğu arbabada bu sıkıntı oluyor diye biliyorum 1 2 arkadaşımın başına gelmişdi

khanunl
18/06/2014, 01:17
Kilitlemeyen kapı kilit elektrik soketlerine baktırın !

cdogu
18/06/2014, 01:33
Kilitlenmeyen kapılardaki mekanizma kapının kilidini kaldırmıyor. Pil bitse hepsi kilitlenmezdi.Yine bir ihtimal gerçi. Bir deneyin ucuz ne de olsa kumanda pili. Aküyü ve merkezi kilit sistemine giden sigorta,kablo,soket ne varsa kontrol ettirmek lazım. Buralarda sorun yoksa,mekanizmaya bakmak lazım ki o da döşemelerin sökülmesi vs. Uğraş.

LG-D802 cihazımdan gönderildi

yunusaybak
18/06/2014, 01:44
arkadaş anahtarla kitledimde bütün kapılar kitleniyor diyor bnce kilitlerde sıkıntı yok sökülmesinde gerek yok ilk kumanda pili bence belkide elektriksellll

gurcan45
18/06/2014, 01:49
içerdeki tuştan kitleyip açmayı denediniz mi ? Eğer içeridende sorunsuz açıp kapatıyorsa kumanda pili olma ihtimali yüksek

celenlee
18/06/2014, 15:24
Benim de sağ arka kapı arada sıkıntı yapıyor.
Manuel kilitliyorum ben de!!
Çocuk kilidinin üstüende bir delik daha var ordan.
Bana da bir çözüm lütfenn..

seralex
18/06/2014, 15:48
Benim de sağ arka kapı arada sıkıntı yapıyor.
Manuel kilitliyorum ben de!!
Çocuk kilidinin üstüende bir delik daha var ordan.
Bana da bir çözüm lütfenn..

Aynı sorun bende de vardı hatta aynı kapı, bende sizin gibi o bahsettiğiniz delikten anahtarı sokup kilitliyordum :) 1 ay öyle kullandım gidip yaptırmaya fırsatım olmamıştı. Arızalı kapı açıldığında ekranda kapı açık uyarısı falanda vermiyordu. Birçok kişi kapının motoru bozulmuş dedi.

En sonunda gittim bi elektirikçiye, elektrikçi otur koltuğa kontağı aç kapı açık uyarısı verecekmi bak dedi sonrada kapı altındaki soketleri oynamaya başladı, kapı açık uyarısı gelip gitmeye başladı sonrada temizledi taktı düzeldi para falanda almamıştı :)

Bence sizde önce kapılardaki soketleri bi kontrol edin.

celenlee
18/06/2014, 16:21
Aynı sorun bende de vardı hatta aynı kapı, bende sizin gibi o bahsettiğiniz delikten anahtarı sokup kilitliyordum :) 1 ay öyle kullandım gidip yaptırmaya fırsatım olmamıştı. Arızalı kapı açıldığında ekranda kapı açık uyarısı falanda vermiyordu. Birçok kişi kapının motoru bozulmuş dedi.

En sonunda gittim bi elektirikçiye, elektrikçi otur koltuğa kontağı aç kapı açık uyarısı verecekmi bak dedi sonrada kapı altındaki soketleri oynamaya başladı, kapı açık uyarısı gelip gitmeye başladı sonrada temizledi taktı düzeldi para falanda almamıştı :)

Bence sizde önce kapılardaki soketleri bi kontrol edin.

Çok teşekkürler ben bir kontrol edeyim onları,çünkü ara ara düzeliyor :)

celenlee
18/06/2014, 16:43
Çok teşekkürler ben bir kontrol edeyim onları,çünkü ara ara düzeliyor :)

Benim kilit motoruyla alakalı bir durum sanırım, kaplamayı söküp bakmak gerekcek.

seralex
18/06/2014, 16:48
Benim kilit motoruyla alakalı bir durum sanırım, kaplamayı söküp bakmak gerekcek.

Öylede olabilir ama basit bi temassızlık veya oksitlenmede olabilir, araç başına gittiğinizde kontağı bi tık açıp sonra kapıyı açıp orada görünen kabloları ve soketi bi oynayın temizleyin bi yandan da ekrana bakın kapı açık uyarısı çıkacakmı diye.

İnşallah benimki gibi basit birşeydir.

halils2
18/06/2014, 18:58
Pille alakası yok durumun kapı soketiyle alakalı. Ya da body ile. Kumanda ya da kapıdan kilitle komutu geldiğinde body tüm kapılara aynı anda kiltlemek için sinyal gönderir. Eğer kapı motoru sağlamsa ve tessızlık yoksa kapılar kilitlenir.

rainmaker
19/06/2014, 01:36
soketlerden olmus olsa sol ön ve sag arka kapı aynı anda olması enteresan bakalım artık hafta sonu bi gidip gösetremek lazım

halils2
19/06/2014, 07:14
Enteresan bir şey yok geçen gün de benim araç sadece şoför kapısını açtı kilitledim geri açtım hepsi açıldı. Kilit mekanizması yağsız kaldıysa yine yapar motorlara zayıf akım geldiyse yine yapar.