PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyondan gelen "TIK" sesi??

tjetci
16/06/2014, 17:39
Merhaba arkadaşlar.Aracım Linea.Fakat belki Punto kullanan arkadaşlarında yaşadığı bir sorundur diye burayada yazmak istedim.Aracımda özellikle park halindeyken daha net duyulan bir ses var.Motor stop etmişken direksiyonu sağa sola doğru hafif oynattığımda direksiyonun altındaki siyah kutudan "tık tık" sesi geliyor.Sürekli bir ses değil ama.Sağa doğru oynattığımda 1 tık sesi , sola doğru oynattığımda yine 1 tık sesi geliyor.direksiyonun alt kısmındaki siyah kutudan geldiği kesin.Videosunuda ekledim.Böyle bir problemle karşılaşan veya bilgisi olan arkadaşlarımız bilgilendirirlerse sevinirim...
VİDEO:
video 2014 06 16 12 45 13 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=G46u0Mc99J8)

tjetci
16/06/2014, 18:06
Merhaba,
Aracınızın model yılı nedir? Ben de 2008 Grande Punto T-Jet ile aynı sorunu yaşadığım 3 ay önce. Arma Oto yetkili bayine götürdüm aracı. City Mode ile alakalı olarak direksiyon milinde ki bir arızadan dolayı aracımı garanti kapsamında 1 kuruş vermeden komple direksiyon milini değiştirdiler. İtalya ya yazı yazdı Arma Oto ve tek seferde sorunu çözdüler. Yetkili servise götürmenizi tavsiye ederim.
Hocam araç 2008 model.Fakat linea larda city modu yok...Açıkçası bir zararı yoksa hiç kurcalamamayı düşünüyorum.Ama işte ufak bir tıkırtı ciddi sorunların habercisi olabilir düşüncesiyle problemi araştırıyorum...

tjetci
16/06/2014, 22:24
gncl

Arrest
16/06/2014, 22:36
City gecmis olsun..

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

Arrest
16/06/2014, 22:37
Bu arada foruma tjetci diye kaydolup kimliginizi gizlemenizde guzel :) bunun icinde yaziklar olsun diyorum!

Arrest
16/06/2014, 22:38
Kesin sahibindene aracimi yikik tjetlrle karsilastirmayin diyenlrdesinizdir :D

tjetci
16/06/2014, 23:48
Bu arada foruma tjetci diye kaydolup kimliginizi gizlemenizde guzel :) bunun icinde yaziklar olsun diyorum!

Hocam ne diyosun inan anlamadım.Foruma yeni üye oldum.ve dediğim gibi puntom yok lineam var.Komşu linea forumunda bütün bilgilerim mevcut.
Ayrıca linea da city modu yok.Yaklaşık 5 saattir bu problemi araştırıyorum.Sanırım airbag sargısı.Ve yaklaşık 500 tl ye maloluyormuş.Yani anlayacağın derdim büyük.Ayrıca ÖNYARGILI olmayalım lütfen!!!

tjetci
17/06/2014, 19:36
gncl

samedya
18/06/2014, 15:53
Aynı ses bendede vardı airbag sargısı eyvah diye gittim, direksiyonun orta kısmındaki yani korna kısmının bulunduğu parça yukarı aşağı sallanıyor o ses yapıyormuş sizinki de o olabilir. Tahminim havalar ısındığında bir gevşeme falan oldu sıkıştırılabilir bir parçamıdır bilmiyorum. Direksiyondaki logonun bulunduğu kısmı elinizle yukarı aşağı oynatın tık sesi geliyormu bir bakın.

tjetci
18/06/2014, 21:22
Aynı ses bendede vardı airbag sargısı eyvah diye gittim, direksiyonun orta kısmındaki yani korna kısmının bulunduğu parça yukarı aşağı sallanıyor o ses yapıyormuş sizinki de o olabilir. Tahminim havalar ısındığında bir gevşeme falan oldu sıkıştırılabilir bir parçamıdır bilmiyorum. Direksiyondaki logonun bulunduğu kısmı elinizle yukarı aşağı oynatın tık sesi geliyormu bir bakın.
Hocam kontrol ettim.Herhangi bir ses yok...