PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torpidodaki airbag çatlagı..

srcnozy
15/06/2014, 16:41
Merhaba,

aracımın torpido üzerindeki airbagde çatlak var.Aracı aldıgımda eski sahibi güneşten dolayı oldugunu söylediler. Servisi aradım sordum sanırım bu olay 2006 larda hastalıkmış istanbuldayım bunu yaptırabilicegim bi yer varmı ?

cemdogu
15/06/2014, 17:22
servise başvurun, ücretsiz servis değişimi talep edin

C2105 cihazımdan gönderildi

Eagle34
15/06/2014, 22:00
ben servisten ücretsiz yaptırdım,önce yapmayız dediler sonra şikayet.var sitesine şikayetimi yazdım bir iki ay sürdü ama ücretsiz yaptırdım yapmalılarda zaten

GPEMREE
15/06/2014, 22:03
ben servisten ücretsiz yaptırdım,önce yapmayız dediler sonra şikayet.var sitesine şikayetimi yazdım bir iki ay sürdü ama ücretsiz yaptırdım yapmalılarda zaten

Saglikli sonuc alabilmek icin sikaytvar.com a yaptiginiz sikayet seklinden bahseder misiniz zahmet olmazsa.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Eagle34
15/06/2014, 22:39
Saglikli sonuc alabilmek icin sikaytvar.com a yaptiginiz sikayet seklinden bahseder misiniz zahmet olmazsa.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

en başta servise gittim fotoğraf çektiler iki hafta sonra arayıp değiştiremeyiz dediler,bende şikayet.var sitesine şu şekilde yazdım 2008 model fiat punto marka aracımın yolcu airbag kısmında şişme ve çatlak oluştu,fiattan kullanıcı hatası güneşte bırakmışsınız dediler,bende dedim aracı evdemi beslicem yada 50 faktör güneş kremimi kullanıcam bi dünya para verip alıyoruz ama malesef çok kalitesiz parçalar kullanmışlar bu aracı aldığıma çok pişmanım yazdım:) hemen tutuştular tabi değişimi yaptılar,bende şikayetimi sildim

italyan__atesi16
17/06/2014, 11:12
servise basvurun teknik uzman baksın torpidoya fotosunu cekip fiata mail yollayıp ucretsiz değişimini talep etsin. ben subat ayında bu sekilde torpidoyu ucretsiz değiştirdim.

serkanceber
26/06/2014, 11:48
bende de aynı sorun var bakalım dün mail attım fiata bugun aradılar servısten randevu verdıler. bakalım gıdecegım ne olacak :)

dkaplan025
10/10/2014, 09:48
servise basvurun teknik uzman baksın torpidoya fotosunu cekip fiata mail yollayıp ucretsiz değişimini talep etsin. ben subat ayında bu sekilde torpidoyu ucretsiz değiştirdim.
Selam değiştiğine dair belge varmı elinizde bendede sorun var ücretsiz
değişim yapamayız

dkaplan025
10/10/2014, 09:50
[QUOTE=dkaplan025;934962]Selam değiştiğine dair belge varmı elinizde bendede sorun var ücretsiz
değişim yapamayız dediler

arabicturkish
10/10/2014, 18:27
Bu konuda servise başvurmak için garantili olması gerekmiyor mu aracın yani ?

dkaplan025
10/10/2014, 18:45
garanti dışı olup yaptıranlar var servis kabul etmiyor ama caresini arıyoruz benim torpido çatlagına aracınız güneşte kalmış diye kabul etmediler :)

atillaserin
28/01/2016, 23:35
merhaba arkadaşlar 2007 model grande punto aracım var. benim aracımda da airbağ kısmında şişme ve çatlak vardı.
müşteri hizmetlerini aradım. servise götürüp inceleme yaptırın dediler. neyse avcılar yetkili servise götürdüm inceleme yapıp merkeze gönderdiler.
sonra 1 hafta sonra avcılar servis aradı .aracın garantisi olmadıgı için modeli düşük oldugu için olumlu olarak karşilamadılar dediler.
bende tekrar müşteri hizmetlerini aradım biraz ısrarlı bir tavırlarla bu parçanın kullanımla alakalı olmadıgını parçadan kaynaklanan bir hatadan dolayı çatladıgını yenisi ile degiştirilmesini talep ediyorum dedim. tamam dediler bu sefer benim dosyayı direk ana merkez bursaya tofaşa gönderdiler.

ve sonuç itibariyle fiat müşterisini magdur etmedi ve gögüs komple yenisi ile degiştirildi.

fiat avcılar servise teşekkürler

ugurturkeli92
29/01/2016, 00:59
merhaba arkadaşlar 2007 model grande punto aracım var. benim aracımda da airbağ kısmında şişme ve çatlak vardı.
müşteri hizmetlerini aradım. servise götürüp inceleme yaptırın dediler. neyse avcılar yetkili servise götürdüm inceleme yapıp merkeze gönderdiler.
sonra 1 hafta sonra avcılar servis aradı .aracın garantisi olmadıgı için modeli düşük oldugu için olumlu olarak karşilamadılar dediler.
bende tekrar müşteri hizmetlerini aradım biraz ısrarlı bir tavırlarla bu parçanın kullanımla alakalı olmadıgını parçadan kaynaklanan bir hatadan dolayı çatladıgını yenisi ile degiştirilmesini talep ediyorum dedim. tamam dediler bu sefer benim dosyayı direk ana merkez bursaya tofaşa gönderdiler.

ve sonuç itibariyle fiat müşterisini magdur etmedi ve gögüs komple yenisi ile degiştirildi.

Belgeniz var mı peki ücretsiz yapıldığına dair bende yakın zamanda aynı durumdan dolayı servis yolu tutacağım

Sent from my iPhone using

GPEMREE
29/01/2016, 06:31
Belgeniz var mı peki ücretsiz yapıldığına dair bende yakın zamanda aynı durumdan dolayı servis yolu tutacağım

+1

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

mehmetheleloy
29/01/2016, 09:28

Fiat Avcılar'ın teşekkürü hak edecek bir eylemde bulunduğunu sanmıyorum, Tofaş'a teşekkür edin.

feyzullah
29/01/2016, 10:14

+1

GPEMREE
12/02/2016, 14:30
Ben de bugun servisin yolunu tuttum sonunda. Fotoğraflar çekildi. Merkeze gönderilecek bakalım. Inşallah olumlu bir sonuç alırım. Burdan bilgilendirme yaparım.

occupyist
12/02/2016, 14:35
Ben de bugun servisin yolunu tuttum sonunda. Fotoğraflar çekildi. Merkeze gönderilecek bakalım. Inşallah olumlu bir sonuç alırım. Burdan bilgilendirme yaparım.

Emre Bey, ben de bu konuyu araştırıyorum. Şu an öyle bir sıkıntı yok ama ilerde olup olmayacağı belli olmaz. Ücretsiz değişim yapılırsa emsal niteliğinde olur ki en azından şu "Fiat"ın "kronik sorunları"nın birinden kullanıcılar kurtulmuş olur.

Zaten; airbag çatlağı kronik, ön cam havalandırma panelinin kenarlarından kalkması kronik, z rotlardan kaynaklanan "lokurtu sesi" kronik, frene basıp yavaşça bırakınca gelen gıcırtı sesi kronik, city sorunu kronik... Başka ne kaldı acaba :D

GPEMREE
12/02/2016, 14:45
Dediklerinize aynen katılıyorum. Umarım bu sorunu siz dahil kimse Yaşamaz. Benim Airbag çatlagi aracı aldığımda 3-4 cm di çok onemsemedim. 2 yıl oldu suan neredeyse etrafı komple çatlak çizik şeklinde. On havalandırma panelini kendim Yapıştırdim sorun tekrarlamadi. On taraftan Arnavut kaldırım tarzı yollarda gelen bir ses var ama önemsemiyorum cunku; bu sesten dolayi bir sürü masraf yapıp hala kurtulamayanlar varoldugu icin cozumden uzak duruyorum. Frenle ilgili gicirti sesi ve city sorunu ise yok çok şükür. :)

GPEMREE
15/04/2016, 21:38
Ve Mutlu son [emoji3] aracımın göğüsünü ücretsiz değiştirdi Fiat. Aracım 2007 model 226.000 km'de. 100.000 km ye kadar Servis. bakımlı sanırım. Yani komple Servis bakımlı değil. Nerdeyse 2 aylık bir süre zarfında halloldu.
Teşekkürler Fiat.

feyzullah
15/04/2016, 22:05
Ve Mutlu son [emoji3] aracımın göğüsünü ücretsiz değiştirdi Fiat. Aracım 2007 model 226.000 km'de. 100.000 km ye kadar Servis. bakımlı sanırım. Yani komple Servis bakımlı değil. Nerdeyse 2 aylık bir süre zarfında halloldu.
Teşekkürler Fiat.

Hayırlı olsun geçmiş olsun darısı bu sorundan muzdarip olanların başına diyelim :) paylaşabileceğiniz belge varsa bu sorunu yaşayanlar forumdan alır faydalanır.

GPEMREE
16/04/2016, 05:28
Amin teşekkür ederim. Valla kimseye vermedikleri gibi bana da vermediler herhangi bir belge. Yalnız Servis danışmanı bayağı bir şaşırmış ücretsiz değişime [emoji4]

occupyist
18/04/2016, 14:51
Teşekkürler Fiat.

Emre Bey, hayırlı olsun :) Değişim işlemini ve tespit işlemini hangi yetkili serviste yaptırdınız? Özellikle havaların ısınmaya başladığı bugünlerde ben de bu tür bir durum yaşamak istemiyorum. O nedenle airbag kenarlarında oluşan hafif kabarıklığın çatlağa dönüşmeden değişimini yaptırmayı düşünüyorum açıkçası.

GPEMREE
18/04/2016, 14:55
Teşekkür ederim Yasin Bey [emoji4] tespiti de değişimi de Kartal kırmak serviste yapıldı. İnşallah siz ve bu sorunu yaşayan herkes ücretsiz değişimini yaptırır.

occupyist
18/04/2016, 14:58
Teşekkür ederim Yasin Bey [emoji4] tespiti de değişimi de Kartal kırmak serviste yapıldı. İnşallah siz ve bu sorunu yaşayan herkes ücretsiz değişimini yaptırır.

Temenniniz için yürekten teşekkürler Emre Bey. Kırmak ile ben de bir konuşup sizin aracınızı emsal gösterip şansımı deneyeyim o takdirde. Ancak bir hususu sormak isterim. Ön göğüs tamamen değiştiği için torpidonun kapı kısmında yer alan "Punto" logosu yeni göğüste yer alıyor mu? Yoksa takılan yeni göğse montajı yapılabiliyor mu? Bir de değişimden sonra ön göğüsten tıkırtı vb. gibi sesleri seyir halinde işittiğiniz oldu mu? Malum montajı yeniden yapılacağı için biraz hassas bir bölüm.

GPEMREE
18/04/2016, 16:06
Valla ses felan yok da bu logo olayı siz söyleyince aklıma geldi. Evet logo yok. Acaba tekrar montaj yapılıyor mu onu da bilmiyorum. O heyecanla herhalde farketmedim [emoji3]

occupyist
18/04/2016, 16:17
Valla ses felan yok da bu logo olayı siz söyleyince aklıma geldi. Evet logo yok. Acaba tekrar montaj yapılıyor mu onu da bilmiyorum. O heyecanla herhalde farketmedim [emoji3]

Logo olmayınca adeta "çıplak" gibi olur da :) Tabi göz alışkanlığından kaynaklı. Muhtemelen montajı olur bir şekilde delme ile. Yapıştırıcı tutar mı bilmiyorum.

GPEMREE
18/04/2016, 16:36
Servisi arayıp sorsammı acaba atmamışlarsa ayırsınlar…

fluminense
18/04/2016, 16:51
Ben de 2015 ağustos ayında servisten ücretsiz değiştirmiştim..İlk önce yarısını karşılarız dediler,daha sonra pazarlıkla %60 -70 derken malum siteye şikayet,fiat genel merkeze atılan mail ve bimer sürecinden sonra ücretsiz değiştirdiler.

GPEMREE
18/04/2016, 16:53
Ben de 2015 ağustos ayında servisten ücretsiz değiştirmiştim..İlk önce yarısını karşılarız dediler,daha sonra pazarlıkla %60 -70 derken malum siteye şikayet,fiat genel merkeze atılan mail ve bimer sürecinden sonra ücretsiz değiştirdiler.

Sizin yeni takılan göğüste logo var mı peki?

hayalci79
18/04/2016, 23:53
Ben de geçen hafta servise gittim, henüz çatlak oluşmamıştı ama çizgi epey büyümüştü. Uzatılmış garanti olduğu için hemen değişim onayı geldi ve bir günde hallettiler. İlk birkaç gün yoğun bir koku vardı, o geçti. Herhangi bir takırtı, ses falan yok. Ancak o çok sevdiğim turuncu led yanmaz oldu nedense..

ecuadorm
19/04/2016, 12:32
Ben de geçen hafta servise gittim, henüz çatlak oluşmamıştı ama çizgi epey büyümüştü. Uzatılmış garanti olduğu için hemen değişim onayı geldi ve bir günde hallettiler. İlk birkaç gün yoğun bir koku vardı, o geçti. Herhangi bir takırtı, ses falan yok. Ancak o çok sevdiğim turuncu led yanmaz oldu nedense..
Yaptirdiginiz yere gidin duzeltsinler hemen. Madem araciniz garantili. Sorun cikarmazlar.

bykacar
19/04/2016, 13:16
emre kardeşimm nasılsın bizim göker mi değişti rami ?

GPEMREE
19/04/2016, 13:32
Sağolasın iyim sen nasılsın? Yok Göker değil. Ben karşıya taşındım. Kartal Kırmak Servis değişti.

bykacar
19/04/2016, 13:34
bende iyiym kardeşim benim 2011 evonunda çatladı ya .s böyle birşey yok

GPEMREE
19/04/2016, 13:37
Vay arkadaş işe bak. Ama sen en azından aracın hem evo hem yeni model olmasından dolayı kolaylıkla halledersin herhalde inşallah

bykacar
19/04/2016, 13:40
36 bin lira ver olaya bak :S işin yoksa uğraş dur bi yanım kaplat nubuk diyo bi yanım uğraş

GPEMREE
19/04/2016, 14:04
Sen bi başvurunu yap da olumsuz sonuç gelirse kaplatmayı düşün.

bykacar
19/04/2016, 14:11
aynen öyle bakalım şuan çatlak gözükmüyor temizlerken esneyince gördüm canımı sıktı

Nightarrow
19/04/2016, 14:20
Benim sağ airbagte şişme var. servis bu konuda ücretisz değişim yaparmı acaba talep etsem

GPEMREE
19/04/2016, 14:22
Tamam işte şişiğin etrafında bir Zaman sonra çizik oluşacak. Bence Zaman kaybetmeden bir yetkili servise gidin.

occupyist
20/04/2016, 13:00
Tamam işte şişiğin etrafında bir Zaman sonra çizik oluşacak. Bence Zaman kaybetmeden bir yetkili servise gidin.

Önce Fiat A.Ş. çağrı merkezini arayıp konumunuza yakın veya memnun kaldığınız bir yetkili servise yönlendirilmeyi talep ederseniz ki ben az önce öyle yaptım; merkez yani TOFAŞ A.Ş. yönlendirmesi ile yetkili servise gidip konunun üzerinde daha çok durulmasını sağlayabilirsiniz.

AYHANN
24/01/2018, 13:53
Bende airbag catlagi mevcut araci yeni aldim ben fiat basvursam ucretsiz degisimden yararlanabilirmiyim ?

CanHakan
24/01/2018, 13:55
Bende airbag catlagi mevcut araci yeni aldim ben fiat basvursam ucretsiz degisimden yararlanabilirmiyim ?

Artık değiştirmiyorlar ler

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

edll
24/01/2018, 14:04

10 yılı geçmemiş araçlar için başvuru yapılıp belli ölçüde biz karşılarız, gerisinide siz ödeyeceksiniz deniyor. imkanınız varsa yaptırıp, size kalan kısmı ödediğiniz faturayla kaymakamlışa şikayette bulunuyorsunuz. eninde sonunda ödediğiniz miktarı geri alıyorsunuz. bununla alakalı mahkeme evrakları forumda mevcut. almama gibi bir durum söz konusu değil.
dersenizki ben bunlarla uğraşmak istemiyorum, sadece ordaki kötü görüntü kaybolsun, konyada bu işi yapan iyi bir usta var. ben orda yaptırdım 1 yılı geçti. 350 lira idi ozamanlar. bu konuda yardımcıda olurum size. siz ne yapmak istediğinize karar verin öncelikle. geçmiş olsun.

Ersandoruk
25/01/2018, 23:07
Aynı sorun bende de var. Aracım 5700kmde. Airbag kısmında 4.5 cm çatlak var. Servise başvurdum resim çekip fiata bildirdiler. Fiat yüzde 80 destek veriyor. Yüzde 20 sini benim vermem gerektiği belirtilmiş. Serviste bunun için 1000tl istiyor. Fiat italya fiat tr ve tofaşa durumu sayısız kez bildirdim adamlar nuh diyor peygamber demiyor. Beklemedeyim şuan. Ne yapmam gerekir sizce dostlar ne yol izlemeli insan.

fotobelit
26/01/2018, 09:50
Fotolarını çekin yaptırdıktan sonra tüketici mahkemesine başvurun paranızın iadesi için..fatura ve kusuru yazmalarını isteyin..Yani airbag kısmında çatlaktan dolayı komple konsol değişti gibi..

volkan1065
26/01/2018, 10:07
Artık 1 seneye yakındır FİAT ın bu yugulaması var bu şekilde bu konulara cvp yazıyoruz. Yaptırıp Tüketici hakem heyeti ile parasını geri alabilen biri oldumu. ?

Bunu merak ediyorum artık.

edll
26/01/2018, 10:30
2014 yılında city arızası ile ilgili karar var. resmi belgeden alınmadır :

T.C. AYDIN 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ
(TÜKETİCİ MAHKEMESİ SIFATIYLA) Esas-Karar No: 2012/53 Esas - 2014/46
/

TÜRK MİLLETİ ADINA GEREKÇELİ KARAR
T.C. AYDIN 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ (TÜKETİCİ MAHKEMESİ SIFATIYLA)

ESAS NO: 2012/53 KARAR NO: 2014/46 HAKİM: ERGÜN TEPE 33347 KATİP: GÜLCAN ŞAHİN 57169 DAVACI : OSMAN GÖK - Jandarma Lojmanları İncirliova Aydın VEKİLİ: Av. MAKBULE NÜKHET SABUNCU OKUR - Veysipaşa Mah. Hükümet Bul.No:57 AYDIN DAVALI : TOFAŞ TÜRK OTOMOBİL FABRİKASI A.Ş -Büyükdere Cad. No:145 Tofaş Han Kat 1-5 Zincirlikuyu İSTANBUL VEKİLİ: Av. BURAK KADIOĞLU - Küçükbahçe Sok. No:14 Linda Apt. D:2 Osmanbey Şişli/ İSTANBUL DAVA: Alacak DAVA TARİHİ: 21/02/2012 KARAR TARİHİ: 07/01/2014 KARARIN YAZILMA TARİHİ : 09/01/2014 Mahkememizde görülmekte bulunan Alacak davasının yapılan açık yargılamasının sonunda, GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ: Davacı vekili dosyaya sunduğu dilekçesinde; müvekkilinin 60 VA 035 plakalı 2004 ModelFiat Punto marka aracı 03/03/2004 tarihinde satın aldığını, satın alınmasından yaklaşık 6 ay sonra seyir halinde iken aracın direksiyonunun kilitlendiğini,servise gidildiğinde önemli bir sorun olmadığının söylendiğini, bu tarihten sonra değişik zamanlarda aynı sorunla karşılaştığını, değişik yetkili servislere başvurduğunu, geçici tedbirlerle müvekkilinin oyalandığını, araçtaki ayıbın gizlendiğini, araçtaki arıza nedeniyle müvekkilinin başka bir araç kullanmak zorunda kaldığını belirtmiş, 500 TL. maddi, 500 TL manevi tazminatın ayrıca araç için ödenen 26.900 TL.nin dava tarihinden itibaren işleyecek faizi ile birlikte davalıdan tahsiline, aracın davalıya tesliminekarar verilmesini istemiştir. Davalı vekili dosyaya sunduğu cevap dilekçesinde;aracın satış tarihinden, dava tarihine kadar 8 yıl geçtiğini, sözleşmeden dönmenin hakkaniyete aykırılık oluşturacağını, yetkili servislerin araçtaki sorunu gizleme durumunun söz konusu olmadığını, aracın iadesi
/

şartlarının oluşmadığını, davanın zaman aşımına uğradığını, maddi ve manevi tazminat talep şartlarının oluşmadığını belirtmiş, davanın reddine karar verilmesini istemiştir. Aydın 2.Asliye Hukuk Mahkemesinin 2011/242 D.İş Sayılı dosyasının yapılan incelemesinde; 60 VA 035 plakalı aracın seyir halinde iken direksiyonununkendiliğinden kilitlenip kilitlenmediği, direksiyon hakimiyetinde aksaklıkolup olmadığı hususlarının Osman Gök vekilince tesbitinin istendiği, oto tamircisi Muammer Özkan, Oto elektrikcisi Alper Karaca ve Makina Mühendisi M.Emin Karahayıt tarafından düzenlenen 04/11/2011 tarihli raporda, araç bilirkişilerde iken seyir halinde bulunduğu 03/11/2011 tarihinde direksiyon arıza lambasının yandığı, direksiyonun sertleştiği hususlarının tesbit edildiği görülmüştür. Mahkememizce dava konusu aracın direksiyon ünitesinde fabrika imalat hatası, ayıbı olup olmadığının, var ise bu ayıbın esaslı, malın güvenli kullanımını etkileyennitelikte olup olmadığının, arızanın malın tesliminden kısa süre sonra tesbitinin mümkün olup olmadığının, aracın değişiminin gerekip gerekmeyeceği hususunda talimat yoluyla bilirkişi incelemesi yaptırılmıştır.Ege Üniversitesi MYO Otomotiv Teknolojisi Program Koordinatörü, Öğretim Elemanı bilirkişi Dr.Bülent Demir dosyaya sunduğu 04/03/2013 tarihli raporunda; "... İnceleme sırasında aracın direksiyon sisteminde bir olumsuzluk tesbit edilmemesine rağmen aracın geçmişi ve dosyadaki belgeler, tarafların talepleri incelendiğinde araca ait direksiyon sisteminde bir arızanın olduğu, iş emirlerinden, Hakem Heyeti kararlarından ve tesbit dosyası bilirkişi raporundan sabit olduğunu aracın uzatılmış garanti süreci içersinde direksiyon sisteminden yetkili serviste tamir işlemi yapıldığı, arızanın giderilmediği, davacının oyalandığı, bu arızanın direksiyon sisteminde üretimden kaynaklı bir arıza olduğu, gizli ayıp olduğu, tüketicinin anlamasının mümkün olmayacağını, aracın direksiyon sisteminde servo (güç) desteğinin devre dışı kalması veya yanlış zamanda sinyal göndererek aracın direksiyonunun kendiliğinden dönmesi, aracın kullanımında, özellikle manevralar ve sollamalar sırasında tehlike arz edecek, araç kullanımında huzursuzluk yaratacak ve malın güvenli kullanımını etkileyecek nitelikte olduğunu, aracın direksiyon sistemindeki ayıbın giderilmesi için direksiyon sisteminde değişik tamirler yapılması yerine direksiyon sistemini tümü ile değiştirilmesi durumunda arızanın giderilmesinin muhtemel olabileceğini, ancak aracın direksiyon sisteminde kısmi tamir ve parça değişimi yapılarak tamir yoluna gidildiği ve sorunun giderilmediğini" belirtmiştir. Tesbit dosyasındaki bilirkişi kurulu raporu ile mahkememizce alınan bilirkişi raporu dikkate alındığında, davacıya ait 60 VA 035 plakalı aracın direksiyonunun seyir halinde ikenzaman zamanarızalandığı, kilitlendiği bu arızanın ne zaman ortaya çıkacağının belli olmadığı arızanın niteliği itibariyle hayati tehlike oluşturacağı, aracın bu şekilde kullanılmasının davacıdan beklenilemeyeceği, aracın direksiyon sistemindeki bu ayıbın tüketici tarafından önceden belirlenmesinin mümkün olmadığı, gizli ayıp niteliğinde olduğu, aracın direksiyon sisteminin arıza yaptığı değişik tarihlerde davacının yetkili servislere başvurduğu ancak sorunun kökten çözülmediği, basit tamiratlar ile sorunun giderildiği izleniminin oluşturulduğu bu nedenle aracın değiştirilmesinin uygun olacağı düşünülmüştür. Davacı vekili aracın arızalı olduğu dönemlerde müvekkilinin başka araç kullandığını ve olaylar nedeniyle müvekkilinin manevi yönden zarar gördüğünü belirtmiş isede, maddi ve manevi tazminat şartlarının oluştuğu ve zararın bulunduğu hususu kanıtlanamadığından maddi ve manevi tazminat istemlerinin reddi yoluna gidilmiştir.
/

Davacı vekili dava konusu aracın 26.900 TL ye alındığını belirtmiş isede, aracın faturasını mahkemeye ibraz edememiştir.Bu nedenle 2004 yılındaki dava konusu aracınkaskodeğeri olan 26.005 TL.bedel mahkememizcede dava konusu aracın satış bedeli olarakkabul edilmiş, bu miktar üzerinden davanın kısmen kabulü yoluna gidilerek aşağıdaki şekilde hüküm kurulmuştur. HÜKÜM: 1-Davanın KISMEN KABULÜ ile, 26.005 TL.nin dava tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte davalıdan tahsili ile davacıya ödenmesine, fazlaya ilişkin alacak istemi ile maddi tazminat ve manevi tazminat istemlerinin reddine, 2-60 VA 035 Plakalı Fiat Punto (Şase no:ZFA 18800004777609) marka aracın davacı tarafından davalıya teslimine, 3-492 sayılı harçlar yasası gereğince hesaplanan 25,20 TL başvuru harcı ile 1776,40 TL.peşin harcındavalıdan tahsiline, 4-Avukatlık asgari ücret tarifesine göre hesaplanan 3120,60 TL vekalet ücretinin davalıdan tahsili ile davacıya ödenmesine, 5-Avukatlık asgari ücret tarifesine göre hesaplanan 750 TL vekalet ücretinin davacıdan tahsili ile davalıya ödenmesine, 6-Avukatlık asgari ücret tarifesinin 12/2.Maddeside dikkate alınarakred edilen manevi tazminat miktarı üzerinden hesaplanan 500 TL vekalet ücretinin davacıdan tahsili ile davalıya ödenmesine, 7-Davacı tarafından yapılan 1.224,80 TL yargılama gideri ile tesbit dosyasında yapılan 530,80 TL yargılama giderinden oluşan toplam 1.755,60 TL.yargılama giderinindavanın kabul ve red oranı dikkate alınarak hesaplanan 1.636,35 TL'nin davalıdan tahsili ile davacıya ödenmesine, kalan kısmın davacı üzerinde bırakılmasına, 8-Davacı tarafından yatırılan ve kullanılmayan gider avansının kararın kesinleşmesi ve talep halinde davacıyaiadesine, Dair, davacı vekili ile davalı vekilinin yüzüne karşı gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 15 gün içersinde Yargıtay yolu açık olmak üzere verilen karar açıkça okunup usulen anlatıldı.. 07/01/2014 Katip 57169 Hakim 33347

edll
26/01/2018, 10:34
buda targıtay kararı:

https://i.hizliresim.com/nO2ZNN.jpg (https://hizliresim.com/nO2ZNN)

https://i.hizliresim.com/vjRrNA.jpg (https://hizliresim.com/vjRrNA)

nefretinarkoz
06/09/2019, 16:02
Dostlar merhaba, konuyu bir hortlatayım diyorum. Aracımız 2011 evo 1.4 geçtiğimiz 2 hafta önce bir anda torpidoda çatlak oluştu. 2 haftadır Fiat ile uğraşıyorum. 2 kere servise gittik 3 defa müşteri hizmetleri ile görüştük şikayetvar.com da şikayet oluşturduk vs vs. süreç daha şimdiden yordu ama peşini bırakmayacağım.. Servis bakımı yaptırmadık 2.el aldık aracı açıkcası da 100 tl lik bir işlemi 500 750 tl ye yapan bir servise kimse gitmez diye düşünüyorum. sırfservis bakımlarını yaptırmamışız diye bizi ciddiye almıyorlar. biraz daha bekleyip hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum da sizlere sorum bilgi alışverişi yapma isteğim şudur, bu konuda yani torpido çatlağı konusunda dava sürecine giren ve bunu çözebilen var mı aramızda ? Teşekkürler umarım geri dönüş yapan birileri olur..

nefretinarkoz
12/09/2019, 14:59
konu günceldir arkadaşlar yakın zaman Hakem Heyetine başvuran olumlu sonuç alabilen var mı aramızda yardımcı olalım birbirimize..

anlayan21
12/09/2019, 22:37
Beklemedeyiz biz de paylaşım olursa seviniriz

FireActiveBP
17/09/2019, 14:38
benim araçta aynı varsa bunun kısayolu yaptıralım bizde