PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG Marş Sorunu

crusaders
15/06/2014, 16:22
merhabalar, 2007 fire active puntomda atiker lpg kiti var ancak arabayı lpgyle kullanırken ilk arabayı çalıştırmamda ikinci veya üçüncü marşta araba çalışıyor ve daha sonra gidişinde herhangi bir problem yok. arabayı iki güç gün sadece benzinde kullandığımda ise böyle bir marş sorunuyla karşılaşmıyorum. bujileri,kablolarını ve aküyü yeni değiştirdim. serviste enjeksiyon temizleme yaptırdım ama sonuç değişmedi böyle bir sorun yaşayan ya da tahmini olan var mı?

khanunl
15/06/2014, 19:12
Lpg ile ilk çalıştırma yaparsanız yakında başınıza motorla ilgili ciddi sıkıntıların gelmesine hazır olmalısınız!

celenlee
15/06/2014, 19:52
LPG ayarınızı düzelttirin.
LPG ayarınız yüzünden LFT değeri dediğimiz bi değer sapıtıyor, sonra aynı LFT değerine göre araç benzinde çalışırken ona göre yakıt karışımı yolluyor, ve ilk çalışma için yetersiz bir karışım oluyor.

Aracı bir miktar benzinde kullandığınızda LFT değeri biraz düzeldiği için, aracı çalıştırmak kolaylaşıyor.
Ancak ESKİ LPG ayarları olduğu sürece, LPG'de kullandığınız sürelerde LFT değeri yeniden bozulacak ve araç ilk çalışmada(yani benzinde çalıştığında) 2-3 marşta anca çalışacak.

Tek yolu LFT'yi bozmayacak şekilde LPG ayarının kalibre edilmesi.

celenlee
15/06/2014, 19:54
Aynı sorunla karşılaşan çoğu kişi, benzin bayatladığı için vs diye bir şey koyuyor ortaya :) Yok öyle bişi..

Hepsinin sıkıntısı LFT dediğimiz değer in LPG yüzünden yavaş yavaş bozulması..

celenlee
15/06/2014, 19:57
Son olarak bu bozukluk sadece ilk çalıştırmayı değil, benzinde aracınız çekişini de düşürür.
Sonra bazılarından şunu duyarsınız.

"Benim araç LPG'de daha iyi gidiyor"
Gider tabi :) Benzin değerleri bozulmuş çünkü, benzinde kötü gitmeye başlamış, olay bu.

Değerleri eski haline getir, LPG ayarını doğru yaptır hiçbir sorun kalmaz...

crusaders
16/06/2014, 12:48
hocam lpg ayarı yaptırdım ama bu dediğiniz LFT olayını bilmiyordum. hatta atikerdeki usta yazılımın güncellendiğini söyledi ve güncelledim dedi. olmazsa öğleden sonra bu LFT işini bir daha sorayım onlara. çok sağolun bu arada verdiğiniz bilgi için. benim anlamadığım kalibrasyon yapınca bu LFT otomatik düzelmiyor mu hocam?

crusaders
16/06/2014, 13:05
hocam bu LFT ayarını yine lpgciye mi yaptırıcaz yoksa bilgisayara bağlatıp başka bir ustaya mı yaptırıcaz

celenlee
16/06/2014, 14:17
hocam bu LFT ayarını yine lpgciye mi yaptırıcaz yoksa bilgisayara bağlatıp başka bir ustaya mı yaptırıcaz

Ben kendim bağlandığımda nerden düzeltileceğini bulamadım.
Ama LPG ayarı düzgün hale geldiyse, aynen bozulduğu süreç gibi, kendiliğinde değişip normal ayarlarına dönecek.

Kadir00906
16/06/2014, 14:23
Lpg ile ilk çalıştırma yaparsanız yakında başınıza motorla ilgili ciddi sıkıntıların gelmesine hazır olmalısınız!

Bildiğim kadarıyla bu araçlara sıralı sistem takıyorlar,bunlarda ilk çalıştırmalarda benzin ile çalışıyor ve sonra lpg ye geçiş yapıyor.İLK lpg de çalıştırma eski tip lpg lerde diye biliyorum.