PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon Tuşları Çalışmıyor

ceb_58
11/06/2014, 22:51
Arkadaşlar, direksiyon tuşlarının bazıları çalışmıyor. Çalışanlar ise mesela + ses açma tuşuna bastığımda mute yapıyor. Ayrıca teybin ses açma düğmesi de bozuk bazen ses açarken kısıyor bazen de yükseltiyor. Hızlı çevirince işlevi yerine getiriyor. Servise gitsem ne kadar fatura çıkarırlar acaba?

halils2
11/06/2014, 23:36
servis onları temizlemeye uğraşmaz. Müsait bir zamanda teybi sök komple parçala ses açma tuşu içindeki potansa kontak spreyi sık düzelir, aynı şeyi direksiyon tuşlarına da yapman lazım.

cdogu
11/06/2014, 23:40
Direksiyon tuşları üzerindeki dirençler bozulmuş ta olabilir değil mi Halil abi? Hatırladığım kadarıyla her tuşun direnç değeri farklı ve o değerlere göre emir alıyor.

Kontak sprey Philips Yağsız olmalı. Teypteki potansa sıkıp,çevirerek ürünü iyice yaymak lazım. Direksiyon tuşlarını da sökebilirseniz sıkıp,yine spreyle sulanmış pamukla iyice temizlenmesi gerek. Eğer düzelmezse sorunun köküne inmek lazım.

sprey şu. Mavi olan yağsız,kırmızı olan yağlı. Mavi olan lazım.

https://www.serelektronikkonya.com/FileUpload/bs175268/UrunResim/9960565.jpg

halils2
11/06/2014, 23:44
Direksiyon tuşları üzerindeki dirençler bozulmuş ta olabilir değil mi Halil abi? Hatırladığım kadarıyla her tuşun direnç değeri farklı ve o değerlere göre emir alıyor.

Kontak sprey Philips Yağsız olmalı. Teypteki potansa sıkıp,çevirerek ürünü iyice yaymak lazım. Direksiyon tuşlarını da sökebilirseniz sıkıp,yine spreyle sulanmış pamukla iyice temizlenmesi gerek. Eğer düzelmezse sorunun köküne inmek lazım.

sprey şu. Mavi olan yağsız,kırmızı olan yağlı. Mavi olan lazım.

https://www.serelektronikkonya.com/FileUpload/bs175268/UrunResim/9960565.jpg

synen kardeşim düşük de olsa dirençlerin bozulma ihtimali de var. Sökülüp kontrol edilmesi gerek. Kontak spreyini sıktıktan sonra bir süre beklenirse hem yayılmış hem süzülmüş olur temizlendikten sonra montajı yapılabilir. Direksiyon tuşarını hiç sökmedim zaten benimkiler olmasa da olur nerdeyse hiç kullanmıyorum :)

ceb_58
12/06/2014, 01:05
Beceremem ki, sökerim sonra hepsini bozarım herhalde, sizlere zahmet detaylı ne yapacağımı anlatırsanız yapmaya çalışırım.

cdogu
12/06/2014, 01:18
bu spreyi alıp(mutlaka mavi olanı) tuşların aralarından sıkıp biraz bekler,sonra tuşlarla oynayıp tekrar sıkarsanız sanırım işe yarar. sökmeden de ulaşır muhtemelen aralara.

simsek931
12/06/2014, 10:58
bende de aynı sorun mevcut. elektrikçiler yapamaz mı acaba ya da teyp takan yerler..

ceb_58
17/07/2014, 16:24
Bu spreyi nerden temin edebilirim, genelde nerelerde satılıyor? İnternet üzerinden almak gerekirse hangi siteden almalıyım?
Ayrıca tuşları sökmeden araç içinde kullanınca diğer plastik yerlere zararı olur mu?

Arrest
17/07/2014, 16:34
Kolonya yeterli :)

ceb_58
17/07/2014, 16:36
Kolonya yeterli :)

kolonya ile tuşları söküp sildim ama olmadı.

https://www.hepsiburada.com/liste/perfect-yag-giderici-sprey/productDetails.aspx?productId=hraprgreenyag&categoryId=13003351

Bu siteden sipariş verdim philips marka mı bilmiyorum.

cdogu
17/07/2014, 16:39
kolonya ile tuşları söküp sildim ama olmadı.

https://www.hepsiburada.com/liste/perfect-yag-giderici-sprey/productDetails.aspx?productId=hraprgreenyag&categoryId=13003351

Bu siteden sipariş verdim philips marka mı bilmiyorum.
Doğru sprey :)

Arrest
17/07/2014, 17:03
Ben kolonya ile canini okudum

wmaster
17/07/2014, 17:17
Ben kolonya ile canini okudum
Bende de aynı sorun var tuşları sökmeden aralarına dökeyim diyorum bu akşam.. Devrelere bir zararı olmaz değil mi? Birde içinde biriken sıvıyı silmek gerekmiyor mu acaba.

Arrest
17/07/2014, 17:18
Bende de aynı sorun var tuşları sökmeden aralarına dökeyim diyorum bu akşam.. Devrelere bir zararı olmaz değil mi? Birde içinde biriken sıvıyı silmek gerekmiyor mu acaba.
Oyle olmaz ya etkili olmaz. Tornavida ile kanirtarak tirnaklari cikar. Kirilirsa yapistirirsin korkma. Altindaki karti kolonya ile sil tamamdir..

wmaster
17/07/2014, 17:21
Deneyeyim bakalım. Teşekkürler başkan.

Arrest
17/07/2014, 17:23
Rica ederim. Korkmayin sökün kirilirsa kirilir :) ben ilk kez soktum kirmadim esnetin direksiyonu problem olmaz

cemdogu
17/07/2014, 18:39
Yalnız kolonya daha kısa sürede oksit tutmasını sağalar geçici çözüm.kolonyayla baskı uygulamak gerek ama kontakt sprey teması yeter.

Arrest
17/07/2014, 18:44
Yalnız kolonya daha kısa sürede oksit tutmasını sağalar geçici çözüm.kolonyayla baskı uygulamak gerek ama kontakt sprey teması yeter.
Ula aganin lafi uzerine laf olur mu

cdogu
17/07/2014, 19:18
Ula aganin lafi uzerine laf olur mu
Lan olum bi baskan oldun paso zan zun :D

Kolonya daha kisa surede korozyona sebep olur. O sprey ile tamamen temizleyebilirsin. Bende var bi ara getireyim sana pasam. Gerci hos sanayinin icindesin bulursun elbet

Arrest
18/07/2014, 01:12
Lan olum bi baskan oldun paso zan zun :D

Kolonya daha kisa surede korozyona sebep olur. O sprey ile tamamen temizleyebilirsin. Bende var bi ara getireyim sana pasam. Gerci hos sanayinin icindesin bulursun elbet
Kanka en az 3 yil gider bence kolonya ile :D uc yila kim ole kim kala... 6 ay once temizledim hala canavar gibi..