PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigorta kutusu yardım

darktiger
09/06/2014, 11:23
Arkadaşlar sigorta kutusu panelinde arka park lambalarının sigortasını bir türlü bulamadım. arkadaki üçlü farların ortada olan lar yanmıyor sağ ve sol ikitarafta. sigortayı kontrol edeyim dedim ama kitapçıktada yazmadığından bulamadım. acaba hangi siortaya bağlı bileniniz varmı?

darktiger
11/06/2014, 11:57
hiçmi bilen yok.... 3 tane yetikili servisi aradım sanki yemin etmiş gibi hiçbiri telefonda bilgi vermiyor. illaha oraya gidilip para verilecek....

khanunl
11/06/2014, 12:43
Arka stoplardaki alt ampuller yanıyorsa,ampulleriniz sağlam olduğunu varsayarsak normal şartlarda yanması lazım.Ampulleri değiştirip test yaptınızmı ?

halils2
11/06/2014, 12:52
Parkların tamamının sigortası yok. Body üzerinden direkt çıkışla çalışıyor ve her birinin çıkışları da ayrı. Amulet i değiştirip deneyin.

darktiger
11/06/2014, 17:23
alt parklar yanıyor ortalardaki sağlı sollu yanmıyor ampulleri söktüm sağlam içleri ama bir alttakileri söküp ortaya takıp deniyecem akşam. geçen günkü aşırı yağışta eskişehir yolunda çok suya maruz kaldı araç acaba tesisata su sızdı biryerden?

halils2
11/06/2014, 18:27
alt parklar yanıyor ortalardaki sağlı sollu yanmıyor ampulleri söktüm sağlam içleri ama bir alttakileri söküp ortaya takıp deniyecem akşam. geçen günkü aşırı yağışta eskişehir yolunda çok suya maruz kaldı araç acaba tesisata su sızdı biryerden?

En alttakiler çiftdipli hem park hem fren lambası, ortadakiler tek duylu sadece parklar için. Yani birbirine uymaz. Peki ampul işaretli arıza lambası yanıyor mu? 2 ampulün aynı anda kesmesi tuhaf olmuş.

darktiger
12/06/2014, 11:23
evet uymuyor ortadakiler. ampullerin içi sağlam zaten telleri yanmamış. tesisatta birşey var kesin. gösterge panelinde ikaz var. c.tesi bi oto elektrikçisi yolu gözüktü anlaşılan bizi aştı bu iş.

khanunl
12/06/2014, 11:52
evet uymuyor ortadakiler. ampullerin içi sağlam zaten telleri yanmamış. tesisatta birşey var kesin. gösterge panelinde ikaz var. c.tesi bi oto elektrikçisi yolu gözüktü anlaşılan bizi aştı bu iş.

Siz o ampul flamanlarının sağlam görünmesine kanmayın.1 adet ampul alıp deneyin.,en fazla 1 adet yedek park ampulünüz olur.

darktiger
17/06/2014, 13:03
evet dediğiniz gibi ampuller patlak çıktı. sebebi de elektrikçinin dediğine göre orjinal 45 amperlik akünün iyice zayıflamasıymış. onu değiştirdik 60 amper inci akü taktık. hepsi beraber 170 tl ye halloldu.