PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garip bir arıza (gösterge paneli kendi kendine kapanması))

serdar85
09/06/2014, 08:53
Merhaba arkadaşlar, dün garip bir olayla karşılaştım. Seyir halinde iken gösterge paneli kendi kendine gitti ve 2 sn sonra düzeldi arkasından airbag arızası verdi. Kontağı açıp kapadım airbag arızası uyarısı gitti. Aynı olayı bu sabah yine tekrarladı ama kendine gelmesi uzun sürdü en az 5 km gitmişimdir, sonrası düzeldi saat sıfırlandı. Saati menüden düzelttim şimdilik sıkíntı yok gibi, sebebi ne olabilir bu arızanın ?

fotobelit
09/06/2014, 11:15
Aklıma ilk gelen Akü..

serdar85
09/06/2014, 19:53
Aklıma ilk gelen Akü..
İlk sigorta aklıma gelmişti baktım sağlam, akü yenilendi 5 ay önce.

erenemre
09/06/2014, 20:19
ilginç bir arıza eğer akü yeniyse göstergeye giden kabloda yada sigortasında kısa devre olabilir saatin sıfırlanması ilginç çünkü

byadrenalin
09/06/2014, 20:27
Şarj dinamosu yeterli derecede şarj etmiyorsa eğer akünün 5 ay önce yenilenmiş olması da bir şey ifade etmez. Belki bozulmak üzeredir. Bu yüzden de akünün ömrü azalmıştır kısa sürede.

serdar85
15/06/2014, 12:13
Bu arıza için yetkili servise gittim sigortala ölçüldü, makineye bağlanıldı sorun gözükmüyordu, akü kutup başı sökülüp takıldı göstergeler çalışmaya başladı body ile ilgili olduğunu düşündük sonuçta elektronik aksam şuan sorun yok gibi. Böyle bir arıza ile karşılaşan arkadaş olursa kutup başını söküp takmayı denesin...