PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Brezilya'dan far gelmedi sürücüler yola çıkamıyor......

NesT
09/10/2007, 08:27
Brezilya'dan far gelmedi sürücüler yola çıkamıyor......

Yerli olsun yedek parçası kolay bulunur ucuz olur deriz ama öyle değilmiş. İnşallah birdaha böyle bir olay yaşanmaz ve kendi hataları yüzünden başkalarına ceza ödetmezler. Brezilya birzamanlar enflasyon da dünya rekortmeni bir ülkeydi
burdan (https://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=598600) okuyabilirsiniz

kadoku
09/10/2007, 13:33
Geçende gittiğim servis müdürüyle aramızda bu konuda kısa bir muhabbet geçmişti 10 dan fazla müşterisinin far beklediğini söylemişti de çok şaşırmıştım, bu farların fabrika stoklarında olmadığı için sanayide karaborsaya düştüğü bile söyleniyor, bir tüketici olarak böyle bir durumla karşılaşmak çok kötü bir durum, bu olay bence Tofaş için çok büyük bir imaj kaybıdır.

dejavu
09/10/2007, 16:00
bir hayli ilginç... ne söylenenebilirki.... ben bu olaya yorum yapmıcam.. olay gayet açık...

baris
10/10/2007, 16:57
:thumbdown:
valla midem bulandı

alperylm
10/10/2007, 17:01
bugun de ben servisteyken kaza yapan bir albea geldi farları makoda yapılıyor zannediyordum fakat brezilyadan geliyormus kaza cok buyuk olmamasına ragmen parça için baya bir bekleme konusunda bilgilendirildi hatta servis çalışanı parçanın gelebilmesi için kendini tofaş müşteri hizmetlerine şikayet ettirdi

memat
10/10/2007, 17:50
:D:D bende sağ ön far arıyorum albea için

h k
10/10/2007, 21:57
lineanın farları bile makoda yapılırken albeanın yapılmaması garibime gidiyor. tofaşın palio-albea serisini iyice gözden çıkarttığı belli.

h k
10/10/2007, 23:50
sole farları sole öncesi 3. nesil palio-albea farlarına bire bir uyuyor. yani piyasada ne karartılmış sole farı var nede karartılmamış far.

alperylm
11/10/2007, 01:44
bu işte bir gariplik var gibi arkadaşlar palio ve albea yerli üretim olmasından kaynaklı çok tercih edilmiştir ancak serviste parça kkuyruğu bekleniyor bu yerli araçlarda üstelik tüm türkiye de böyle bir durum toplumda albea ve palio kullanıcıları arasında geceleri bisiklet kullanımının yaygınlaşmasına sebep olacaktır

mandacı
11/10/2007, 15:25
arkadaşlar şuanda fabrikada far sonrunu falan kalmadı 1 ay öncesi tamam farlar eksikti ama unutmayın bu ana kadar fıat-tofaş olarak herhangi bir parca sorunu kimse yaşamamıştır hem bu olay fıat-tofaştan değil brezilyadan kaynaklanmaktadır şuandada yeterinden fazla far olduğunu tahmin ediyorum böyle tek bir sebepten dolayı fabrikayı kötüleyemeyiz saygılar

femoli
11/10/2007, 15:33
Nasıl yani şu anda çözüldümü diyorsunuz bu soruna ,hala onlarca bekleyen var ben bu olayı aylar öncesinden biliyordum hatta far camı kırık olan bir albea ya plastikten geçici far yaptırdık buradaki stopcuya .

Bence hala far yok millet cayır cayır far bekliyor bence çok büyük bir utanç bunu brezilyaya atmamak gerekli fiat tofaş bunun gerekli önlemini almak zorundaydı yada yedeğini eser ayfar farba mako gibi firmalara örneğini yan sanayisini yaptırmak zorundaydı benim kaç müşterim albea farı yüzünden aracı almaktan vazgeçti özellikle taksici müşterilerim.....

mandacı
11/10/2007, 15:42
şuanda çıkan arabalar farlı vede far konusunda herhangi bir sorun olduğunu ben düşünmüyorum tabikide alternatif olarak fabrikalar var onları kullana bilirler ama bazı şeylerde fıat ın dediği oluyor ama yedek parcada sorun varsa bunda opar ında hatası olduğunu düşünüyorum saygılar

femoli
11/10/2007, 15:55
oparda tofaş bünyesinde bir firma bu suç tofaşın olduğu kadar da onun ama bunun madem böyle bir sıkıntısı var bunun önlemini daha önceden alabilirdi şimdi eğerki madur kişiler dava açsalar emin ol yüklü bir fatura çıkararılar tofaş fiat a, Bir malın garantisini veriyorsan devamlılık olmak sorunda taahüt etmek zorundasın yapamıyorsan veya aksaklık oluyorsa bunu üretici firma karşılamak zorunda ...

h k
11/10/2007, 21:59
far sıkıntısı hala devam ediyor , bizim paliocu arkadaşların forumunda güncel far arayanlar bulunuyor.

dogu
01/12/2007, 19:23
sorun çözülmüş degil bende bir aydır far bekliyorum.

Yalın
01/12/2007, 21:42
slm albea far isteyenlar varsa far bulabilirim şu an 6 çift var elimde

Yalın
03/12/2007, 01:05
albea far son 1 cift kaldı 175 ytl isteyen olursa yine far temini yapılır