PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kelebek Boğazı Kalibrasyonu

Tunaboylu
06/06/2014, 18:07
Arkadaşlar bir süredir aracım benzindeyken yığılma ve silkeleme yapıyordu lpg de ise normaldi. Bugün Fiat yetkili servisine gittim. Arkadaşım orda çalışıyor. Sağolsunlar yardımcı oldular. Anlattım durumu. Bana kelebek boğazını temizlettin mi yakın zamanda dediler evet lpg nin 10 bin bakımında temizlettmiştim dedim. Kalibrasyon yaptırdın mı hayır dedim. O zaman kalibrasyon yapıcaz dediler. Usta yola çıktı 5 dak. sonra yanımdaydı ve sıkıntıdan eser kalmamıştı. Nasıl yaptın ya usta dedim anlattı; yolda giderken 2. yada 3. vites farketmez debriyaja basacaksın devir saati normal yerine indiğinde 3 defa tam gaz yapıp devir saatini sonuna dayayıp bırakacaksın dedi. Kalibrasyon tamam. Bu kadar basit yani :)

Arrest
06/06/2014, 18:48
İlginc.. Araba gidicek 3. Viteste iken debriyaja bascaz sonra tam gaz yapcaz son devire kadar ( ayak debriyajta basili ) devir rolantiye dusucek ve ardından 2 kez daha mi yapicaz :)

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

Tunaboylu
06/06/2014, 19:21
Bravo kardesim cok iyi anlamissin :)

Arrest
06/06/2014, 19:22
Cok sacma geldi denesem bi zarari olur mu

Tunaboylu
06/06/2014, 20:48
Bence cok pratik ve faydali bi islem. Sahsen ben bugun faydasini gordum. Benim yasadigim problemleri yasayanlar varsa bi denesinler derim.

Arrest
06/06/2014, 21:54
Bebm bi skntm yok ama :)

halils2
06/06/2014, 22:11
Bence o adaptasyon değil temizlik yapmış. Boğaz kelebeği hemlpg yi hem de benzini etkiler.