PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım gaz yemiyor

cetinkayaa
05/06/2014, 17:27
arkadaslar merhaba;

2006 gp 1.3 90 hp aracım var. sorunum şu şekilde. araç 2600 devirden sonra şahlanıyor. o devre kadar çok hantal. diğer durum ise örneğin birinci vitesten ikinci vitese geçiş yaptığımda gaza yüklenmeme rağmen araç yığılıp kalıyor.

bugün bosch servisinde map sensörü ve hava akışmetresinin temizliği yapıldı. banamısın demedi. cihaza bağlayıp enjektörleri kontrol edelim dediler vaktim olmadığı için yaptıramadım.

daha önce böyle bir sorunla karşılaşan ya da çözüm bulmuş arkadaş varsa yardımlarını rica ediyorum.

darktiger
09/06/2014, 16:33
geçmiş olsun kardeşim. o map sensörü temizliğine ne kadar ödedin öğrenebilirmiyim

gececiyiz35
09/06/2014, 17:06
Enjektörlerin durumu tamamen buna etki eden alt ve ust sınırları var zannedersem 50-63 arası olmalı. Şuanda ticari amaçlı kullandıgım doblomda aynı sorun var. Fakat enjektör değerleri 50 olmadıgı iççin henuz ellettirmiyorlardı. Ankarada serrvise aracınızı sokarsanız bosch a gönderiyor oda yapıyor ayarı fakat pahalı. Bunun yanı sıra biraz konustuk ordaki ustayla ve benı baska biyere yönlendirdi. Ordaki fiyat daha iyiydi. Sonra sanayi çevresiyle usta tanıdık çıktı vs vs. Aracın yakıtınn dusecegını ve gücün artacagını soyledi oradaki usta. Bunuda yana bırakalım aynı doblodan 2 adet aldık ve dynoya çıkarttık bendeki araç 8hp 50 tork kaybetmişti. Bunu geri yerine enjektör ayarıyla getirirz dediler. Ben fazla para vermemek için bi duyumuma göre enjektör temizleyici ekledim depoma 1 dopa yaktım 2. depodayım çekişi değişti gelişme var şu anlık. Eğer tatmin durumuna gelmezse enjetör ayarı yaptracagım. Yanlız zaten bizim multijetler 2200de turbo açıyor 1600-1800 gibi alt devirlerde gazlasanız bile gitmiyor ne yazıkki :'(