PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlginç ama akü kaynaklı olabilir mi ?

rockSEWER
02/06/2014, 23:57
Arkadaşlar Merhaba,

Aslında konuyu açmakla biraz acele etmiş olabilirim ama bi sormak istedim.

3 yıldır ortalama yakıt tuketimim 3,8-4,5 aralıgında olurdu. Yolda giderken menzilde devamlı değişirdi 1200 Km menzil leride gördüm.bide depo full olunca yaklaşık 100 km gittikten sonra ibre yavas yavas düşerdi.

Geçen hafta akü komple bitmiş bende 60 amperlik aku aldım aküden sonra şu olay ile karşılatım,

yakıt tuketimim 5,5 hep aynı guzergah düşüremiyorum. Ayrıca depoyu fulledim 150 km yol yaptım 8 çeyrekten 1 tanesi gitti. menzilde daha 850 giderim yazıyor ama eskisi gibi 1000 km leri falan gormuyor, daha stabil oldu, yavas gidersem 2 km yol yaptıysam, menzilden 1 km düşüyor falan.

Saçma gelebilir ama, fiatın orjınal akusunun ne bileyim gücü falan tam yetmeyip, yol bilgisayarını saglıklı gostermiyorduda, şimdiki akü ile yol bilgisayarı daha senkron çalışıyor olabilirmi.

Yakıt tuketimi yukselince çok yakmaya başladı noluyor gibi yorumlara kapıldım ama, 150 km'de 8 çeyrekten 1 tane gitmesi gene deponun 900 km gorecegini gösteriyor gibide bi danışmak istedim :)

cemdogu
03/06/2014, 00:51
Akünüz değişirken muhtemelen sıfırlanmıştır yakıt hesaplamanız, aracın haafızası.Bizim aracımızda da oldu yaklaşık 2 ay kadar da düzelmedi.sanırım, bu yol bilgisayarı sürüşünüze,menzil koşullaeı ve vites geçişinize adapte oluyor.Belli bir süre geçtikten sonra da hesaplamayı daha kesin yapıyor.Mesela şuan gaza ani yüklenseniz, yakıt tüketimi ortalamanız artacak ama 15 dakika sakin kullansanız düşecek.Bu bende de böyle oluyor nissanın arızalı aküsünü İnci aküyle değiştirdiğimden beridir.Aynı mantık olabilir..

Sent from my GT-S5660 using 2

Arrest
03/06/2014, 10:47
Yol bilgisayari ile hic bi zaman yakit tuketimim tutmadi bence pek takmayin :)

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

rockSEWER
03/06/2014, 22:20
Yol bilgisayari ile hic bi zaman yakit tuketimim tutmadi bence pek takmayin :)

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

ben genelde tutturuyordum hocam ya :), ama yukarıdakı arkadasın dedigi gibi bir durum sanırım yavas yavas duzelmeye basladı :D teekkürler

Kazasız Sürüşler

cemdogu
03/06/2014, 23:41
bugün mesela 7.7 ile 8 arası gidiyor bizim qq.Ama 6lara düşecek eminim ben meraklanmıyorum :))

Sent from my GT-S5660 using 2