PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KrEDi KArtı ÜyELiK AİdaTLArı "SON GÜNLER"

microab
24/01/2007, 17:57
Arkadaşlar bankaların bizlerden 1 yılı dolduran kart başına aldığı
"KART ÜCRETİ--ÜYELİK ÜCRETİ" denen HARAÇ,eğer itiraz edilirse geri ödeniyor.

Bende 7 ayrı bankanın kartı var ve kart başına 25-35 lira kesildiğini düşünecek olursak 200 liraya yakın bir ücret yapıyor.Bizler hiçbirimiz bankalardan daha zengin değiliz ve hakkımızı aramalıyız diye düşünüyorum.Axess ve Hsbc için itirazda bulundum ve talebimin sıraya alındığını,önümüzdeki ekstre döneminde geri ödenebileceğini söylediler.

Sesinizi yükselterek bankayı mahkemeye vereceğinizi dile getirdiğinizde tüm kapılar ardına kadar açılıyor haber vereyim istedim.( İş Bankasında durum bu olmuş arkadaşın itirazı sırasında)

Bu iş için elimizi çabuk tutmalıymışız çünkü Ocak ayı sonuna kadar itirazlar değerlendiriliyormuş,Ocak sonrası itiraz edilemiyormuş (Bunu da arkadaşa banka müdiresi iletmiş)

Bu konuda deneyimi olanlar bildiklerini paylaşırsa sanırım faydalı olacaktır...

OzzY
24/01/2007, 18:08
bu konu hesap içinde geçerlimi :D gerçi 1 tane hesabım var :D

uzman
24/01/2007, 18:13
ağustos ayında benim hesabıma yansıtmışlardı (İş Bankası) şubeme gittim itiraz ettim,halloldu.bu arada itiraz ettiğim görevli biraz arkadaşım olurdu onun faydası oldumu bilemiyorum.

baycep
24/01/2007, 18:19
nasıl dilekçe yazıyoruz hazır dilekçe varmı arkadaşım

uzman
24/01/2007, 18:42
ben itirazımı sözlü olarak yapmıştım,sonuç aldığım için (görevlinin arkadaşım olması etken olmuş olabilir) yazılı dilekçeye gerek kalmadı.ayrıca bankanın aleyhindeki konular için hazır dilekçe olduğunu zannetmiyorum.

microab
24/01/2007, 18:44
Telefon BAnkacılığı yolu ile daha kısa zamanda sonuç alınabiliyormuş,bana Akbank dan söylenen o oldu.Telefon ile görüştüm ve şikayetiniz sıraya alınmıştır en kısa zamanda telefon ile bilgilendirileceksiniz dediler...

Mısafır
24/01/2007, 20:49
Hsbc ıcın bende telefon acmıstım ıptal edıldı ....

baycep
24/01/2007, 21:17
Az önce garantibankası müşteri hizmetlerini aradım kredi kartı verilirken sözleşme imzaladığımızı orda yıllık aidatın yazdığını bu kesintinin yasal olduğunu söyledi. itiraz hakkımız yokmuş...

baycep
24/01/2007, 21:29
yapıkredi bankası ilede görüştüm kız yaz dilekçeyi ama boşuna kürek sallıyorsun der gibi konuştu nasıl iştir anlamadım doğrusu

microab
24/01/2007, 22:38
Az önce garantibankası müşteri hizmetlerini aradım kredi kartı verilirken sözleşme imzaladığımızı orda yıllık aidatın yazdığını bu kesintinin yasal olduğunu söyledi. itiraz hakkımız yokmuş...
Sanırım bankalar tutturabildiğine bu uygulamayı yapıyorlar,kime geçirirsem kar mantığı ile hareket ettikleri için...

HSBC nin bana söylediği aynen şuydu;
Eğer ödemek istemiyorsanız iptal ettirebilirsiniz :eek: bayılıyorum ya ödemek için, ben bankadan zenginim ya anasını satiim...

Ryu
24/01/2007, 22:43
iptal ettirmezsek her sene ödeyecekmiyiz bunu.

microab
24/01/2007, 22:59
Geçmiş dönemlere ait olanlar için itiraz hakkın olabiliyormuş (en son yıl kesilene )
FAkat ilerki yıllar için herhangi bir itiraz yapılamıyormuş,ancak seneye kesinti yapıldığı zaman tekrar itiraz edilecek...

BGRAYS
25/01/2007, 00:41
bole sacma sey mı olur bu nasıl bı zıhnıyet yrn ılk ıs telefonla ararım her turlu cırkeflıgı yaparım :D:D sankı bızım olmayanı ıstıyoruz !!!

Linos
25/01/2007, 08:30
Bazı bankalar itirazı kabul edip aidatı kesmeyi iptal ederken bazıları böyle bir hakkımız olmadığını söylüyor... Bende Bonus ve HSBC var... Garanti Bankası iptal etmiyor mesela! YKB'nın da iptal etmediğini biliyorum... Diğerlerini de siz yazarsanız en azından "boşa kürek sallamayalım"... ;)

ORACLE
25/01/2007, 08:33
Abi kartı iptal edin o zaman deyin.
Hemen geri ödüyorlar aldıkları parayı.
Ben yıllardır hiç bir karta aidat ücreti vermiyorum.