PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : robot kol arızası

besir
01/06/2014, 03:15
merhaba arkadaşlar öncelikle kendimi tanıtayım beşir kundakçı kocaelinde oturuyorum 30 yaşındayım ve grande punto tribtonik aracım var bir kaç gün önce sürüş esnasında durmaya yakın firene basınca vites kendini N ye atıyordu bir ay öncesine kadarda check transmission see handcook hatası veriyordu ben önemsemedim neyse servise götürdüm robot kol yağını değiştiler aynı zamanda kollardaki yağ sıkıntısı yüzünden tüp dedikleri içinde valf bulunan bir parçada bozulmuş onu da değiştiler nakit 600 tl artı kamera hediyesi şimdi düzgün çalışıyor servisin bana söylediği her 40 50 bin bakımlarında mutlaka robot kol yağını kontrol ettir oldu eğer bu hata mesajını alan varsa mutlaka bu yağı değiştirtsin ve servisten başka bir yere de gitmesin bana ders oldu ve 600 tl ile yırttık araç 2007 model 100.000 de bununla beraber olmuşken tam olsun diye triger devirdayim v kayışı yağ polen hava filtreleri değişti tam bir bakım yaptık yani siz siz olun aracınıza bakın :thumbup1:

celenlee
01/06/2014, 15:36
Valla iyi yere gitmişsiniz :)

Hangi servise götürdüğünüz paylaşabilir misiniz? Bİrçok servis sensör ve valf değişimi yerine komple robot değişimi yapmaya zorluyor.

besir
01/06/2014, 21:49
Kocaeli izmit sanayinde fiat servisi işlerini iyi biliyorlar tavsiye ederim