PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ampil Arıza Lambası

rockSEWER
31/05/2014, 21:28
Merhabalar,

Bugune kadar patlamayan hiç bir lamba olmadı ama hepsindede o ampül arıza lambasını yakmıyordu. 3 Gündür parkları açınca ampül arıza lambası yanıyor. park/kısa/uzun/ stop/ plakalık/ camkak lambası/ geri vites / ön-arka sis / ne varsa bütün lambalar yanıyor. Fakat arıza lambası sonmuyor, ustaya gösterdm " yakında birisi patlayacak o yüzden yanar dedi " ama sacma bi yorum baska birşey var bence daha önce karşılasan varmı acaba :)

byadrenalin
31/05/2014, 22:02
Ampüllerden biri diğerine göre biraz daha sönük yanıyor mu ? Mesela atıyorum sağ sinyal sol sinyala göre daha sönük yanıyor olabilir. Arada voltaj farkı olursa da arıza lambası yakar araba. Başka bir elektrikçiye göster bence :)

halils2
31/05/2014, 22:12
Arıza lambası;
Kısa- uzun farlar, sis farı, geri vites lambası arızalarında yanmaz
Ön sağ sol park lambaları, arka sis lambası, arka parklar, arka plakalık lambaları, sağ sol sinyal lambalarında problem olduğu zaman yanar.
sizde şuanda yanıyorsa takmış olduğunuz ampullerden biri ya da bir kaçın sıkıntı varsa yanıyordur, mesela oksitlenme, ampulün wattı uygun değilse yanar, kablo tam temas etmez yine yanar. Hata kodunu öğrenip direkt olarak hangi ampulde sıkıntı varsa ona yönelebilirsiniz.

emreilgin
31/05/2014, 22:41
geçenler de bende aynı sorunu yaşadım kontagı çevirdigim an da arıza lambası yanıyordu önce sislerimin yerinde bulunan ledlerden sandım söktüm kontrol ettim yine yanıyordu, farları sinyalleri plaka ampüllerini hepsine baktım hiçbirinde sıkıntı yoktu, taa ki geri geri gelirken eniştemin sağ fren lambasının yanmadıgını söyleyene kadar :D zaten son çarem onları kontrol etmekti ertesi gün gittim aldım değiştirdim fren ampulünü ve arıza lambası söndü çok şükür :) isterseniz sizde kontrol edin fren lambalarınızı

rockSEWER
31/05/2014, 23:09
Aslında sol arka fren lambası yandı, usta bundan abi dedi lambayı değiştirdik tüm lambalar yanmasına rağmen hala sönmüyor bakalım ne çıkacak :)

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

halils2
31/05/2014, 23:28
Son değiştirdiğiniz lambayı başka bir taneyle değiştirin. Muhtemelen yanlış ampul taktınız