PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vitesi Kontrol Ettirin (Acil Yardım)

Tarzuss
31/05/2014, 16:29
Dün gece yolda giderken birden ekranda vitesi kontrol ettirin yazısı belirdi. Aracı hemen yol kenarına çekip stop ettirdim. Biraz bekleyip çalıştırmak icin tekrar marşa bastım fakat yine aynı uyarıyı verdi ve vites 5te takılı kaldı hiç bir şekilde bir değişiklik olmadı. Fiat servisini aradım aracı bilgisayara bağlamamız gerekir dendi. Aracı çekiciyle kendi servisime bıraktım oda beyinciye bırakmış. Şu an kontrolde ve ne olduğunu onlarda bilmiyor. Nedir bunun sebebi yine bana masraf çıkarır mı? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

HTC One X cihazımdan gönderildi

Arrest
31/05/2014, 16:37
Geçmiş olsun bu sorunu en iyi outlife bilir :)

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

Chevaliers
31/05/2014, 16:39
Başlasın gene akbabalar fiat otomatik vitesi sorunlu demeye.

cdogu
31/05/2014, 16:44
Başlasın gene akbabalar fiat otomatik vitesi sorunlu demeye.

Bunu söylememiz bizi Akbaba mı yapıyor? Fiat'ın otomatik şanzımanı bazı durumlarda sorun çıkarıyor bu örneklerle kanıtlanmış ve yaşanmış bir şey. Sorunlu olmasa,bu kadar konu neden açılsın? Kullanıcıların bir kısmında sorun olmaması o şanzımanın tamamen problemsiz olduğunu göstermez. Dualogic şanzıman çok hassas bir sistem ve çeşitli sebeplerden ötürü sorun çıkartabilir. Bu forumda Ergin abi bunun ayaklı örneği ve sırf kendisinin bir sürü konusu var şanzıman ile ilgili. Lütfen üsluba dikkat edelim bu şekilde bir yere varılmaz.

Tarzuss
31/05/2014, 17:11
Tartışmak yerine çözüm yolu icin yardımcı olsak birbirimize :hmm:

cdogu
31/05/2014, 17:35
Tartışmak yerine çözüm yolu icin yardımcı olsak birbirimize :hmm:

çözüm yolu şu,daha önce bunun gibi vites sapıtmalarının sebebi vitesi kontrol eden beynin ayarının veya kendisinin bozulması. Yani vitesin beyninin kalibre edilmesi lazım. Manuelden otomatiğe çevrilmiş şanzımanlarda bunun gibi durumlar olabiliyor. Umarım sorun büyük değildir.

Tarzuss
31/05/2014, 18:29
Şu an elektronikcide aracım. Beyinle alakalı olduğunu söylediler onlarda. 500-600lira tahmini masrafı acaba normal mi bu kadar masraf çıkması? 50bine gelmemiş bi arabada böyle bir şeyin olması çok kötü gerçekten.

must82
31/05/2014, 20:02
Bunu söylememiz bizi Akbaba mı yapıyor? Fiat'ın otomatik şanzımanı bazı durumlarda sorun çıkarıyor bu örneklerle kanıtlanmış ve yaşanmış bir şey. Sorunlu olmasa,bu kadar konu neden açılsın? Kullanıcıların bir kısmında sorun olmaması o şanzımanın tamamen problemsiz olduğunu göstermez. Dualogic şanzıman çok hassas bir sistem ve çeşitli sebeplerden ötürü sorun çıkartabilir. Bu forumda Ergin abi bunun ayaklı örneği ve sırf kendisinin bir sürü konusu var şanzıman ile ilgili. Lütfen üsluba dikkat edelim bu şekilde bir yere varılmaz.

:clapping::clapping::clapping::clapping::clapping: :clapping::clapping::clapping::clapping::clapping: :clapping:

zhenny22
31/05/2014, 22:11
Vites robotu arızası kardeşim :( yetkili servise götür aracın garantisi devam ediyor ise ücretsiz vites robotu değişimi yapılıyor

Tarzuss
01/06/2014, 04:43
Maalesef bitti aracın garantisi :( Bu kadar çabuk bozulur mu bu ya

zaferda
15/07/2015, 15:57
Bende de benzer bir sorun oldu. Nasıl çözdünüz yardımcı olabilir misiniz?

kartal3520
19/07/2015, 22:53
Geçmiş olsun benim viteste manuel.Geçen hafta komple değişti 670 TL verdim.Benim viteste birden aniden sağa sola oynamaya başladı.Anlayacağınız alabildiğine bir boşluk oluştu.Kutunun içinde bir şeyler ya kırıldı ya aşındı.Bu fiatın gerek manuel gerekse otomatik vites kutuları sorunlu gibi.Benim araçta 49000 km de.