PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göstergelerin Sıfırlanması

cgaslan
29/05/2014, 21:23
Selamlar.. Bugün güneşin altında 2-3 saat kalan puntoma öğle civarı bindim, 400-500 m gittim. Eve girdim. İçerisi havalansın diye ön camları açtım.

2 dk sonra geri geldiğimde, yarım kontakta yanan göstergelerden sönmeyen oldu. Ünlem direksiyon vb yanıktı. Yol bilgisayarında airbag ile ilgili bir ibare (sanırım airbag failure) vardı. Araç hareketlenmesine rağmen, 2. vitese geçmeme rahmen, yanan göstergeler sönmedi, hararet ve yakıt ışıkları yanar haldeydi, devir ve hız ibreleri yerinden oynamıyordu. O halde bir kaç yüz m gidince durdum.

Bilgisayardan yolcu airbag'ı kapattım, bir iki dk durdum. Yeniden çalıştırdığımda hiçbirşey olmamış gibi çalıştı. Gün boyu da bir daha aynı şey yaşanmadı. Ne olmuş olabilir?

khanunl
29/05/2014, 21:49
Böyle şeyler punto'da olur,sonra düzelir.Korkacak birşey yok.

halils2
29/05/2014, 21:53
Başına güneş geçmiş :)

biancoangelo
29/05/2014, 22:02
Hiç böyle bişe yaşamadım.

cgaslan
29/05/2014, 22:25
Yaşamayın da zaten, hoş olmuyor

must82
30/05/2014, 00:20
evet haklısınız. özellikle araba güneşte kaldığında benimde direksiyondan kumandan calısmıyor. örnek vereyim direksiyondan sağdaki tuslardan radyo kanalları degistirmek için yukarı ok tusuna basınca hep aynı kanal gelior. ( bu arada airbag makarası yeni degişti ondan olamaz) . ayrıca araç eğer güneşte çok kalıyorsa dikkat edin, arka kapı kolları hani acılırken kronik olarak iyice yukarıda açılıyor ya güneşte kalırsa bu durum daha da belirginleşiyor. araç güneşi sevmiyor..