PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : uğultu sesi

twinss
27/05/2014, 20:36
Merhaba arkadaşlar. 2008 1/4 benzinli 72000 kilometrede puntom var. Araçta son bir iki aydır gazdan ayağımı çektikten sonra uğultu sesi gelmeye başladı. Araba rolantideyken ses yok ama boştayken veta vitesteyken ayağımı gazdan çektikten sonra uğutu başlıyor. Birkaç yere götürdüm birisi normal dedi ama bana normal gelmedi. Başka yere götürdüm klima kompresör kasnağı dedi o değişti sonuç sıfır aynı yer bu sefer şarj dinomosu veya kompresör dedi ikisinide baktı kompresör yatağı aşınmış uğultu ordan geliyo ama sıkıntı olmaz dediler bu arada devirdaim pompası ve kayışı, kasnak kayışı değişti sonuç hep hüsran.Arabaya bakan usta çok rahatsız ederse kompresörü değiştirelim dedi fiyatı 1000 lira kafayı yemek üzereyim. Buna benzer sıkıntı yaşayan var mı?

cemdogu
27/05/2014, 20:47
önce kendinizi tanışma bölümüne tanıtsanız?

Xperia L ile Pro'dan gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim...

tayfux
27/05/2014, 22:01
yürür haldeyken oluyorsa rulmanlara baktırılabilir gaza basınca motor sesi yüzünden duymuyor da olabilirsiniz..

twinss
27/05/2014, 22:53
yürür haldeyken oluyorsa rulmanlara baktırılabilir gaza basınca motor sesi yüzünden duymuyor da olabilirsiniz..

Merhaba yürür haldeyken dediğin gibi duymuyor olabilrim motor sesi o sesi bastırıyor sanırım. Haziran'da uzun yol bakımı yaptırcam onuda söliyim ama işin tuhaf yönü o kadar ustanın bir sesi bulamaması ve ben şimdi rulmanları sölesem eminim hemen arızanın o oldyğunu sölicekler ve değiştirmek isticekler :) yetkili serviste malum çok pahalı ve onların da sorunu teşhis edeceklerinden şüpheliyim.

blewer
27/05/2014, 23:35
Benzer durum bir önceki aracimizda basimiza gelmisti turbodan demisti usta ama sorun egzos contasindan çıkmıştı

GT-I8190 cihazımdan gönderildi

twinss
28/05/2014, 00:03
usta klima kompresörü dedi bana o zaman şöyle düşündüm sürekli çalışan bir şey olmadığı için yolda bana sıkıntı yaratmaz dedim ama ya o değilse başka bir sorun varsa o zaman uzun yolda başıma büyük sıkıntılar açabilir ne yapsam bilmiyorum ustayla da papaz olmak üzereyim verdiğim paranın sonucunu görememek çok canımı sıkıyor.