PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto bagaj lambası

harmoniezx
26/05/2014, 16:13
Arkadaşlar bagaj lambasını değiştirdiğim halde ışığı yanmıyor sigorta olabilirmi sigortası nerededir kaçlık dır

skirsan
26/05/2014, 16:43
Selamlar, sigortadan olduğunu sanmıyorum, genellikle kapı swich inin pislik sebebiyle takılı kalmasından yapıyor bu arızayı. Swich de bagaj kilidinin içinde, bi wd40 ile kilidin deliklerinden içeriye doğru bol bir şekilde sıkıp kapıyı aç kapa yaparsanız düzelir. Ben o şekilde halletmiştim. Sigortası; far ayar düğmesinin altında ki kapağı açın orada.. Bende 1.3 multijet var benim aracımın orada :) Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltecektir. İyi günler..

fethican
26/05/2014, 17:03
Selamlar, sigortadan olduğunu sanmıyorum, genellikle kapı swich inin pislik sebebiyle takılı kalmasından yapıyor bu arızayı. Swich de bagaj kilidinin içinde, bi wd40 ile kilidin deliklerinden içeriye doğru bol bir şekilde sıkıp kapıyı aç kapa yaparsanız düzelir. Ben o şekilde halletmiştim. Sigortası; far ayar düğmesinin altında ki kapağı açın orada.. Bende 1.3 multijet var benim aracımın orada :) Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltecektir. İyi günler..

bende bu şekilde hallettim.

ozkancavus5916
26/05/2014, 18:41
Klidin icinde bagaj swici var o kirilmistir benimde oyle olmustu 2tlye swici degistirdim duzeldi

Sonsuzluga
26/05/2014, 20:10
Benimde yanmamaya başladı ustaya gittim bagaj kilitinin olduğu yerden su almış soket oksitlenme yapmış (-) yi vermiyordu sebep oymuş kilidi söktük ama söketin girdiği kısmı sökemedik :) kaldı öyle

💮Kırşehir.4⃣0⃣💮

ozkancavus5916
26/05/2014, 23:42
Cimbizla cikiyo swic

harmoniezx
27/05/2014, 09:50
bu akşam deneyeceğim teşekkürler arkadaşlar..

Seronet
27/05/2014, 13:10
Bende yağ kullanıp sorunu çözenlerdenim :) (Linea)

skirsan
27/05/2014, 13:17
Servis komple kilidi değiştirme yoluna gidiyor hemen. Geçen sene 145TL kilit+işçilik istiyordu.
Yazık günah :( 5TL lik WD40 la da çözülebiliyor :)

ozkancavus5916
27/05/2014, 14:21
Bazen wd ta ise yaramiyor .swich kirik olunca ne kadarda yaglasanda cani isteyince yaniyo

Sonsuzluga
27/05/2014, 14:21
Servis komple kilidi değiştirme yoluna gidiyor hemen. Geçen sene 145TL kilit+işçilik istiyordu.
Yazık günah :( 5TL lik WD40 la da çözülebiliyor :)

Wd40 tam nereye sıkmam lazım

💮Kırşehir.4⃣0⃣💮

cemdogu
27/05/2014, 14:48

💮Kırşehir.4⃣0⃣💮

gördüğünüz delikten 10 saniye aralıksız sıkın.Açıyı değiştirin sürekli.Sonra bagaj kapağını ardarda aç kapa yapın.Çıkanları temizleyip birdaha yapın.5/10 dakika sürer en fazla :)

Eğer sorun hallolmazsa bagaj switchini değiştirmek gerekir.

Xperia L ile Pro'dan gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim...

skirsan
28/05/2014, 11:25

💮Kırşehir.4⃣0⃣💮

Forumda bir arkadaş resimli konu açmıştı ama o konuyu bulamadım. google dan buldum resimleri umarım işinize yarar.

Sonsuzluga
29/05/2014, 01:39
Forumda bir arkadaş resimli konu açmıştı ama o konuyu bulamadım. google dan buldum resimleri umarım işinize yarar.

Çok teşekkürler 😊

💮Kırşehir.4⃣0⃣💮

heretic
10/09/2014, 13:41
WD40 ile sorunu çözemeyenlerdenim eğer sorunu çözemezseniz bagaj kilidini değiştirmek gerekiyor. en uygun bulabildiğim fiyat 100 lira o da şu aşağıdaki sitede.. Sorun çok küçük bir sebepten ama maalesef düzelmedi mi düzelmiyor bir nevi tasarım hatası küçücük elektriksel bir hatadan dolayı komple kilidi değiştirmek gerekiyor ne yazık ki ..

https://unluoto.com.tr/urunler/1577/bagaj-ic-kilidi-grande-punto-evo

Sonsuzluga
10/09/2014, 14:25
WD40 ile sorunu çözemeyenlerdenim eğer sorunu çözemezseniz bagaj kilidini değiştirmek gerekiyor. en uygun bulabildiğim fiyat 100 lira o da şu aşağıdaki sitede.. Sorun çok küçük bir sebepten ama maalesef düzelmedi mi düzelmiyor bir nevi tasarım hatası küçücük elektriksel bir hatadan dolayı komple kilidi değiştirmek gerekiyor ne yazık ki ..

https://unluoto.com.tr/urunler/1577/bagaj-ic-kilidi-grande-punto-evo
Hocam sıkıntının olduğu kısım iç soket biz kilidi söküp parçaladık oksit olmuş bende bu siteden 100 tl ye alacaktım ama wd40 denemedim ondan sonra alırım. 1-2 haftadirda misal bagajı açtığımda hatchback door open yazardı kapı açık işareti yanardı şimdi oda yok şimdi bu sorun da bu oksitlenme ile ilgili olabilir mi ve önceden bagaj açık kalınca araç uyarı verirdi kapıları kilitlemeye basınca ama araç bagajın açık olduğunu göstermiyor

heretic
10/09/2014, 15:16
valla hocam sizin sorun oksitlenme olabilir zaten wd40 ile sorununu çözenler var. ama benim sorunum sorun mekanik kilit aksamında değil, kilidin üzerindeki elektronik devre yani o problem wd40 ile o oksit temizlenince belki çözülüyordur ama benimki gayet temiz olmasına rağmen bozulmuş ben hatta wd40 yerine kilidin bulunduğu yere yağsız kontrak sprey (elektronik devre temizleme amaçlı sprey) sıktım ama buna rağmen düzelmedi, ışık yanmıyor sigorta sağlam , elektrik geliyor ama bagaj açıkken yanmıyor. göstermediğim elektrikçi kalmadı hepsi de kilit komple değişecek dedi. eğer çıkmacılara gidebilirseniz oradan da söküp takılabilir. valla şimdilik benim çözümüm ancak 100 lira