PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Camdan gelen tuhaf ses.

Emurat
26/05/2014, 09:59
Arkadaşlar sürücü tarafında bulunan camı aralayıp açık gezerken camdan tık tık ses geliyor. Sanki cama içeriden bişey değiyor. Camı tam açıyorum geziyorum ses yok kapıyorum ses yok ama yarı açık gezerken ses yapıyor neden olabilir sizce? Bu ses tam kulağımın yanında iyice uyuz oldum bu sesten artık. Ustaya götürdüm kapı döşemesini açtı baktı cam ve krikosu sağlam mekanizmada bir sorun yok dedi. Silikon sprey aldım sıktım bi fayda etmedi. Sıcaklarda başladı camı aralamaktan nefret eder oldum camı tam açmak istemiyorum kapalıda kavruluyorum kaç gündür araçta. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

EMRE ALTINOK
27/05/2014, 00:49
tuhaf bir sorun.. kapının iç döşemesini söküp öyle hareket edin.belkide kapı dışından yada çevresinden geliyordur.içten geldiğine eminmisin?

halils2
27/05/2014, 06:40
Arkadaşlar sürücü tarafında bulunan camı aralayıp açık gezerken camdan tık tık ses geliyor. Sanki cama içeriden bişey değiyor. Camı tam açıyorum geziyorum ses yok kapıyorum ses yok ama yarı açık gezerken ses yapıyor neden olabilir sizce? Bu ses tam kulağımın yanında iyice uyuz oldum bu sesten artık. Ustaya götürdüm kapı döşemesini açtı baktı cam ve krikosu sağlam mekanizmada bir sorun yok dedi. Silikon sprey aldım sıktım bi fayda etmedi. Sıcaklarda başladı camı aralamaktan nefret eder oldum camı tam açmak istemiyorum kapalıda kavruluyorum kaç gündür araçta. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Yaz geldi artık klima kullanın bence. Bahsettiğiniz nasıl bir sew bilmiyorum ama bazen bende de oluyor camı biraz yukarı kaldırınca kesiyor. Fitillerin ordan geliyor ses tık tık da değil de ona benzer camın bir yere sürtme sesi gibi. Bende gıcık oluyorum :)

Seronet
27/05/2014, 13:18
Aşırı olmayan ama buna benzer sesleri bazen bende duyuyorum :) Bir çok Linea da duydum bu sesi. Ortak kullanılan malzemeler var neticede muhtemelen kronik bir sorun. Emre'ye katılıyorum, döşeme sökülü halde kullanıp sesin tam yeri tespit edilebilir.

skirsan
27/05/2014, 17:22
Aynı problem bende de var. Cam kapının içinde bir yere çarpıyormuş gibi ses geliyor. :g0000000:

Emurat
29/05/2014, 08:59
Aynı problem bende de var. Cam kapının içinde bir yere çarpıyormuş gibi ses geliyor. :g0000000:

Bendede tam aynısı kardeş. Camı açtıktan sonra elinle biraz aşağı bastır yada açtıktan sonra biraz yukarı kaldır camı diyorlar deniyorum ses azalıyor ama tam geçmiyor. Yine tık tık yapıyor. İllalah dedim valla bu sesten.

skirsan
29/05/2014, 10:35
Bu hafta sonu döşemeyi komple söküp tek tek içerideki parçalara bakıp gevşek olan parçaları sıkıcam yada sürtme çarpma yapan parçalara yapışkan sünger yapıştırıcam. Gelişmeleri buradan yazarım.. O kadar da önemli değil aslında ama sinir bozucu, keyif kaçırıyor.

tafo0911
29/05/2014, 11:20
Camın değdiği kenardaki raylara silikon sprey sıkın ses büyük bir ihtimalle geçecektir. Ayrıca kapı fitillerine de bu işlemi yapabilirsiniz.

Emurat
29/05/2014, 13:43
Bu hafta sonu döşemeyi komple söküp tek tek içerideki parçalara bakıp gevşek olan parçaları sıkıcam yada sürtme çarpma yapan parçalara yapışkan sünger yapıştırıcam. Gelişmeleri buradan yazarım.. O kadar da önemli değil aslında ama sinir bozucu, keyif kaçırıyor.

Hocam dört gözle bekliyorum sonucu geçerse buraya yazda ne yaptığını hem okuyan millete faydamız olsun hemde bende kurtulayım bu illetten.

Emurat
29/05/2014, 13:44
Camın değdiği kenardaki raylara silikon sprey sıkın ses büyük bir ihtimalle geçecektir. Ayrıca kapı fitillerine de bu işlemi yapabilirsiniz.

Sıkmadık yer kalmadı camda ama o lanet ses bir türlü geçmedi gitti. Artık içini açıp bakmak kaldı son çare.