PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yıkamadan Sonra Teyp Kilitlenmiş

merghat
25/05/2014, 21:31
Kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar,

2009 Gp'mi yıkamaya bırakmıştım. Aracı alıp eve döndüğümde teybin kilitlenmiş olduğunu fark ettim. Motor yıkama vs. yaptırmadım ne olmuş olabilir bir fikriniz var mı?

muratxx5
25/05/2014, 21:37
Akü gevşemiş veya cikarip geri takilmis olabilir. 4 haneli kodu girerek açabilirsiniz. Yani kisaca elektrik kesilip tekrar verilmiş...

Arrest
26/05/2014, 00:54
Kapilari acip tanzikli suyu basiyolar.. Bu yuzdende olabilir

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

cdogu
26/05/2014, 01:08
Kapilari acip tanzikli suyu basiyolar.. Bu yuzdende olabilir

tanzik değil tazyik. ilbere bağlatma adamı.

hocam teyp kartı yok mu ? kod girmen mi gerekiyor?

LG-D802 cihazımdan gönderildi

Arrest
26/05/2014, 01:14
tanzik değil tazyik. ilbere bağlatma adamı.

hocam teyp kartı yok mu ? kod girmen mi gerekiyor?

Seni toma ile yikarim olm :D neyse uyuyakalacam bb :D

merghat
26/05/2014, 01:23
Teyp kartı olması lazım oradan bayım yanlız kafama takılan nasıl böyle bir şey olduğu. İnsanın aklına türlü türlü şeyler geliyor.

cdogu
26/05/2014, 01:30
Teyp kartı olması lazım oradan bayım yanlız kafama takılan nasıl böyle bir şey olduğu. İnsanın aklına türlü türlü şeyler geliyor.

hocam genelde akü kutup baslari sokuldugunde olur boyle seyler. motora susuz yikama yaptilarsa cikarmis olabilirler. kodu girin. bir daha olursa ararsiniz.simdilik basit bir aku temassizligi olarak gorunuyor.

aku eger ileri yaslardaysa degistirmelisiniz ama onu hatirlatayim. arabada elektronik donanim cok ve ozellikle city gibi bazi fonksiyonlar hayati onem tasiyor o yuzden akuye dikkat etmek lazim.

OzzY
26/05/2014, 03:07
punto aküyü yada teybi söküp takmakla kod istemez. Benim teybi 1 gece evde tutmuşluğum var istemedi...

merghat
03/06/2014, 18:34
Yıkamacıyla konuştun tabii ki kabul etmedi. Teybi inceledim değiştirme filan yapmamışlar. Yabancı bir forumdan okuduğumda kontak açık uzun süre beklenirse kod istenebileceği yazıyor sanırım o yüzden oldu.

Teyp kodunu nasıl bulabiliriz? Orijinal kitapçılar elimde ve yedek anahtarın bulunduğu küçük zarf da var ama teyp kodunu bulamadım.

skirsan
03/06/2014, 18:57
Yukarıda Ozan Karsavuran' ın da söylediği gibi akü yada teybi söküp takmakla kod istemiyor, şahsen hem akü kutup başını hemde teybi söküp takmışlığım var istemedi. Kontak anahtarının uzun süre açık kalmasıyla da kod isteyeceğini sanmıyorum. Aracımda 12 Voltu 220 ye dönüştüren inverter var ve enerjiyi çakmaklıktan alıyor. Telefonumu şarj ederken yada dizüstü pc kullanırken çoğunlukla motor çalışmaksızın kontak açık şekilde bırakıyorum çakmaklığa enerji gelmesi için ve hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.

klavikula
04/06/2014, 13:31
Kafana takma servise git söylerler kodu

merghat
05/06/2014, 16:04
Serrko isimli arkadaş sayesinde sorunu çözdük. Buradan kendisine tekrar teşekkür ediyorum...

serrko
05/06/2014, 16:20
Serrko isimli arkadaş sayesinde sorunu çözdük. Buradan kendisine tekrar teşekkür ediyorum...

Ben tesekkur ederim herzaman

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi