PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor sarsıntılı çalışıyor

fluminense
25/05/2014, 16:34
Arkadaşlar aracım 1.4 benzinli evo,60.000 km de..Araç son zamanlarda lpgde olsun benzinde olsun rolantide çok sallantılı çalışmaya başladı...
O kadar sallantılı çalışıyor ki aracın içinden bile sallantı-titreşim hissediliyor...
Neden böyle yapar,az çok anlayan bir arkadaş subap ayarı istiyor dedi.Başka biri buji ve buji kabloları değişsin dedi..

Daha önce bu tür sorunla karşılaşan var mı? Ne şekilde çözüm üretirim?

Son olarak araç 2010 model..4 yaşında ve 60.000 km de..triger setini ne zaman değiştirmeliyim?

byadrenalin
25/05/2014, 19:04
Bobinden de yapabilir. Makineye bağlatıp bir arıza var mı baktırmak lazım. Daha sonra işe buji ve buji kablolarını değişerek başlayabilirsiniz. Motor kulaklarını da bu arada bir kontrol ettirin. Bobin de arızalı olabilir. Bu da sarsıntı yaptırır. Sorun sadece lpg de olsa kesinlikle lpg enjektörü derdim ama benzinde de yaptığına göre başka bir mekanik aksam sorunu. Bu tezleri çürüttükten sonra en son akla gelen dediğiniz gibi sübap ayarı oluyor ama benim bildiğim Puntoların benzinlilerinde böyle bir ayar yok. Benim ustam öyle demişti bana...

celenlee
25/05/2014, 21:45
Şanzıman kulağından olabilir ;)
1.4 fire'ın problematik bir parçasıdır. Değiştirirken orjinalin yarı fiyatı olan rapor ile değiştirilmesi önerilir. Çünkü belli bir km sonra o da yıpranacak :)

Arrest
26/05/2014, 00:52
%90 motor kulagi veya sanzuman kulagi

Trigerde 5. Yilda degistirin , devirdaimle birlikte..

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

celenlee
26/05/2014, 09:28
......
edit nedne kapalı bu forumda arkadaş!!

otomatik basıyoz okumadan, edit yapcaz diye alıntı yapmışız yine!

fluminense
27/05/2014, 19:05
Arkadaşlar aracı belirttiğim sarsıntılı çalışma şikayetinden ötürü bosch car servise bırakmıştım..Bugün teslim aldım,subap ayarı yapmışlar,bujileri değişmiş,boğazı temizlemişler rolanti motoruna bakmışlar vs... lpg nin sıcaklık müşirini brc servisi arkadaş değiştiriverdi..

Korktuğum gibi bobinde veya buji kablolarında bir sıkıntı yokmuş..
Şu an araba o kadar sessiz çalışıyor ki,çalıştığı bile belli olmuyor..performansı da artmış..
Çok memnun kaldım,fazla uğraşmadan sorunu halletmiş oldum.
Bu arada tüm bu işlemler için 190 tl verdim.