PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pes ettim. Taktiriyorum.

weysel
21/05/2014, 20:51
Arkadaşlar pes ettim taktiriyorum LPG. Donanimhaberden maltepede rizanin garaji diye bi firmaya denk geldim. Actigi basligi incelediğim kadarıyla güven verdi.Yorumlar olumlu. Sizlerden bilen giden var mi?

byadrenalin
21/05/2014, 23:02
Aracınız ne ? Taktırcağınız Lpg markası ne ? Fiyatları ne adamın ?

weysel
21/05/2014, 23:07
2009 Linea 1.4 fire active. Atiker 1050 tlye konuştuk en son?İtalyan yazilim yuklerim yerli pek tavsiye etmiyorum dediydi ama anlamam ben

ahdcgg
21/05/2014, 23:08
araç starjet dynamic mi ?

weysel
21/05/2014, 23:10
Yok fire active 77 hp

cemdogu
22/05/2014, 00:57
Fiyat güzel marka güzel...Teknik servis ağı çok geniş bi firma.Söylediğini Firmayı bilmiyorum ama Atiker kullanan çok punto fire var siz de sıkıntı yaşamazsınız diye umuyorum.Bu işte zaten önemli olan işçilik...Yazılım, gaz ayarı emek istiyor.Basmakalıp ayarlar yapıp gönderen yerlere denk gelmeyin derim.Yaptığınız Km kaç bilmiyorum ama, Lpg sizi iyi kara döker :) Satmayı düşünmüyorsanız,biniciyseniz geç bile kalmışsınız :))

Xperia L ile Pro'dan gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim...

byadrenalin
22/05/2014, 19:02
Atiker yerine BRC veya Lovato tercih edin derim. Atiker iyi bir marka değil.

ermanadakale
22/05/2014, 19:26
ben sattığım paliomda 6 yıllık atiker kit sadece filitre değişimi ile kullandım lpg de işçilik ve enjektör zamanlamaları usta kişiler tarafından yapıldımı uzun süre sorunsuz kullanılır.

weysel
22/05/2014, 20:13
Yarın atiker taktiriyorum hayirlisi ile. Bugünde benzin 5i gcmis vay bee

ermanadakale
22/05/2014, 21:51
hayırlısı olsun hocam taktır kurtul ya multijet yada lpg li fire ekonomi için

weysel
22/05/2014, 23:59
Taktirdiktan sonra olumlu yorumlarimi yazmak ümidiyle... Cevap yazanlara teşekkürler.

SaLDo
23/05/2014, 01:52
Atiker yerine BRC veya Lovato tercih edin derim. Atiker iyi bir marka değil.

Niye la Polat sponspor diye mi :D Ben her ne kadar LPG yi sevmesemde Bence Atiker iyidir. Bi numarasını duymadım :p

Honor COOPER
23/05/2014, 08:38
Fire motora kendi ürettiğin LPG kitini bağlasan bile sorun olmaz uyumu çok iyi lpg ile.

messi78
23/05/2014, 09:28
LPG motoru öldürür.

cdogu
23/05/2014, 09:46
LPG motoru öldürür.

neye dayanarak söylüyorsunuz bunu?

Fire LPG ile mükemmel uyumlu. iyi usta iyi marka iyi gaz ile sorunsuz yürür

LG-D802 cihazımdan gönderildi

celenlee
23/05/2014, 10:14
neye dayanarak söylüyorsunuz bunu?

Fire LPG ile mükemmel uyumlu. iyi usta iyi marka iyi gaz ile sorunsuz yürür

LPG değil ama Opet Aygaz LPG motoru gerçekten öldürüyor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

2-3 kere tecrübe etmeme rağmen yine bir şans tanıdım Aygaza sonuç yine aynı! Gitmiyor arkadaş Aygaz alınca!

halils2
23/05/2014, 10:29
LPG motoru öldürür.

97 model toros alındıktan hemen sonra tüp takıldı ve 470 bin kmde 2008 senesinde motor yapıldı. Kullananlar çok yakın tanıdığımız ve benimde bindiğim bir araçtır. Bence km için az değil. Demek lpg motoru öldürmese toros milyonu görecek diyorsunuz.

halils2
23/05/2014, 10:39
LPG değil ama Opet Aygaz LPG motoru gerçekten öldürüyor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

2-3 kere tecrübe etmeme rağmen yine bir şans tanıdım Aygaza sonuç yine aynı! Gitmiyor arkadaş Aygaz alınca!

Yağlı gaz olduğu içşn sanırım bizim araçlara yaramıyor. Ama bu motoru öldürdüğü anlamına gelmez ki abi. Ha lpg motorun ömründen yiyor diyorlar ama bu neye göre söyleniyor net bişey yok. Ör: cruze a lpg takıldığında 60 70 bin km sonra subaplardanın malzemsinden dolayı eriyor yerine çelik subap takılıyor ve bir daha sorun olmuyor diyorlar. Yani uygun parçalar kullanıldıktan sonra lpg de sorun olmaz diye düşünüyorum.

celenlee
23/05/2014, 10:53
Yağlı gaz olduğu içşn sanırım bizim araçlara yaramıyor. Ama bu motoru öldürdüğü anlamına gelmez ki abi. Ha lpg motorun ömründen yiyor diyorlar ama bu neye göre söyleniyor net bişey yok. Ör: cruze a lpg takıldığında 60 70 bin km sonra subaplardanın malzemsinden dolayı eriyor yerine çelik subap takılıyor ve bir daha sorun olmuyor diyorlar. Yani uygun parçalar kullanıldıktan sonra lpg de sorun olmaz diye düşünüyorum.

Öldürüyor derken motorun ömrünü kastetmedim ;)

Opet ve Starpetin LPG'si Beni öldürüyor....

**Mak. Mühendisi arkadaşlarda bir zararı olmadığını açıkça belirtiyor. Dediğiniz gibi sadece bazı araçların siboplarında sorun oluyor, değişmesi gerekiyor ilerleyen vakitlerde. Ancak bizimkinde sorun yok.

messi78
23/05/2014, 11:47
10 sene Lovato, Atiker ve BRC sistemlerini kullanmış biri olarak söylüyorum. Tam uyumlu lpg diye birşey yoktur. Aracınız belli bir süre sonra çekişten düşme motor yağı eksiltme gaz pompasını yeme kışın çalışmama gibi birçok sorunla karşılaşacaktır. Tecrübeyle sabittir.

cdogu
23/05/2014, 12:38
10 sene Lovato, Atiker ve BRC sistemlerini kullanmış biri olarak söylüyorum. Tam uyumlu lpg diye birşey yoktur. Aracınız belli bir süre sonra çekişten düşme motor yağı eksiltme gaz pompasını yeme kışın çalışmama gibi birçok sorunla karşılaşacaktır. Tecrübeyle sabittir.

Tecrübenizin sebebi LPG değil,kötü usta kötü ayar olmalı. Arabasını sıfır aldığında LPG taktırıp yıllarca sorunsuz kullanan insan var. Peşin hükümlü olmamak lazım

cemdogu
23/05/2014, 12:55
En basitinden kızılayda hala iyi ses veren 500.000km taksiler görürsünüz hepsi tüplü...

Xperia L ile Pro'dan gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim...

weysel
23/05/2014, 13:19
bende bugün aracı bırakırken sordum ustaya hangi firmanın yakıtı diye. Opet aygazın filtreleri çabuk yıprattığından bahsetti o da. Fakat opet mogaz iyi dedi daha uzun km yapılıyor dedi. Birde Po iyi dedi sonra shell ama shell ile km daha az yapılıyor dedi.
Tabi bunlar kesin ve net bilgiler değildir.Kişiden kişiye firmadan firmaya değişiklik gösterir. Hatta bir müşterisinin aracına 20 liralık gaz yerine hava basıldığından ve firma ile mahkemelik olduğundan bahsetti.
Kısacası Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın. İyi olmayanlara da hidayet versin.
Bakalım yarın aracı alıcam yorumları mı paylaşırım.

kozlulum67
23/05/2014, 13:49
Bende en fazla km yi shell den ve bp den yapiyorum

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

grandeizmit
23/05/2014, 14:55
Yorumların bir çoğunda da denildiği gibi usta önemli geri kalanı hikaye. Markanın çok önemi yok benimde LPG taktırdıktan sonra bir çok sıkıntım oldu; şuan sorunsuz biniyorum. Sadece ECO modunda düşük devirde vites değiştirdiği için silkeleme yapıyor. Normal modda sürünce hiç bir sıkıntı yok. Bu arada LPG kitimi belki de kimse duymamıştır. CANGAS diye bir kit simit tank ile birlikte 1000 liranın altında fiyata taktırdım.

weysel
24/05/2014, 18:51
Arkadaşlar LPG mi taktirdm şükür. Yalniz ustama birşey sormayi unuttum. Simdi gazdayken anlik tüketimde gazı mı ggosteriyo?

celenlee
25/05/2014, 15:20
Arkadaşlar LPG mi taktirdm şükür. Yalniz ustama birşey sormayi unuttum. Simdi gazdayken anlik tüketimde gazı mı ggosteriyo?

Dogru gostermeyebilir.
Benimki ilk ayara kadar tam dgru gosteriyordu. Ekranda 8.8-9.0 gosterirken ben 8.7 hesapliyordum.

10bin bakiminda kalibrasyon yaptilar.
Simdi 7.2-7.9 gosteriyor ama yakit tuketimim hala 8.7 :)
Vay be ayardan sonra yakit dustu diye sevinirken, ipk hesaplamamda yine 8.7 yaktigini gordum

Yani enjektor kalibrasyonu ve gaz ayarina bagli olarak map sensorunun okudugu deger degisiyor.