PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordan gelen ses

breaker16
14/05/2014, 11:18
Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim diyebilirim kendimi çok önce punto almadan önce tanıtmıştım fakat yine tanıtayım. Bursadanım ismim Mirac. 1 ay kadar önce gri renk 2006 Punto M.Jet 90 hp 3k. araç satın aldım. Araçta ufak tefek gözüme batan şeyler var bunları size danışmak istiyorum. Yolda giderken ve rolantide bi uğultu duyuyorum motordan bunu anlayamadım acaba tekerleklerdenmi diye düşündüm ama rolantidede azda olsa geliyo ses. Birde 3. ve 4. viteste sanki demirin içine üfleyice füü sesi gelir ya, öyle bi ses geliyo onuda anlayamadım ne olduğunu. Fikriniz var mıdır acaba? Bu arada ufak tefek görsel değişimlere başladım resimleri en kısa sürede paylaşıcam :) Şimdiden teşekkürler kolay gelsin herkese

Arrest
14/05/2014, 11:23
Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim diyebilirim kendimi çok önce punto almadan önce tanıtmıştım fakat yine tanıtayım. Bursadanım ismim Mirac. 1 ay kadar önce gri renk 2006 Punto M.Jet 90 hp 3k. araç satın aldım. Araçta ufak tefek gözüme batan şeyler var bunları size danışmak istiyorum. Yolda giderken ve rolantide bi uğultu duyuyorum motordan bunu anlayamadım acaba tekerleklerdenmi diye düşündüm ama rolantidede azda olsa geliyo ses. Birde 3. ve 4. viteste sanki demirin içine üfleyice füü sesi gelir ya, öyle bi ses geliyo onuda anlayamadım ne olduğunu. Fikriniz var mıdır acaba? Bu arada ufak tefek görsel değişimlere başladım resimleri en kısa sürede paylaşıcam :) Şimdiden teşekkürler kolay gelsin herkese

Ugultu lastik veya kapi fitillerinden olabilir. Lastikleriniz spor V desen mi? 3 ve 4. Viteste gelirsek. Bilyanizdan geliyor olma ihtimali var. Daha once baski balata degismis bilyaniz degismemis olma ihtimali bana yuksek geldi.

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

breaker16
14/05/2014, 11:32
LAstiklerim spor değil normal.İlk aldığımda ustama götürdüm bilyeler normal dedi şanzuman takozunu değişmiştik birde sağ aksa dolgu yaptık 1 ay önce. Triger değişmiş ama baskı balata değişmişmi onuda bilmiyorum

Arrest
14/05/2014, 13:10
Poryalardan falan yapiyo olabilir on duzene bi baktirin ugultu lastiklerden gelmiyosa bilya icerrn aksamlardan olabilir.. Burdan pek bisey demrk tahmin yurutmekte zor

breaker16
14/05/2014, 19:34
Teşekkür ederim en kısa sürede ustama gidip söylediklerinizi sorucam

Arrest
14/05/2014, 20:14
Ben tesekkur ederim umarim fazla miktarli arizalar cikmaz