PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande punto ilk çalıştırma

erkan1907
11/05/2014, 18:24
selamın aleykum arkadaslar 2006 model grande 1,3 puntom da ilk çalıştırmada yani motor soğukken 800-1000 devir arasında sürekli kalkıp iniyor normalmidir değilmidir sizlerin görüşü nedir neden olabilir.

bvb3414
11/05/2014, 23:05
Titreme var değil mi? Bende de var o. Bir de geç çalışma oluyor bende.

Arrest
11/05/2014, 23:09
selamın aleykum arkadaslar 2006 model grande 1,3 puntom da ilk çalıştırmada yani motor soğukken 800-1000 devir arasında sürekli kalkıp iniyor normalmidir değilmidir sizlerin görüşü nedir neden olabilir.

A.slm kardes normalrir. Vurunyu yokda asiri titreme falan problem yok

Titreme var değil mi? Bende de var o. Bir de geç çalışma oluyor bende.

Aku buji kontrolunden gecmenizi oneririm. Araciniz lpg li ise regulatorde problem olabilir.Yoksa mars dinamosunu yersiniz.

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

bvb3414
11/05/2014, 23:56
Merhaba arkadaşım aracım 90'lık dizel. Bujileri yeni değiştirdim. Akü konusunda 1 sene önce aldım akümü. Aldıktan bir hafta sonra sanırım tavan lambamı açık bıraktığımdan dolayı bitmişti. İnci Akü'nün yetkili servisinde 1 gün boyunca şarj ettirmiştim. Şimdi akünün üstündeki ışık yeşil, dolu gibi görünüyor ama ben de aküden şüphelenmiyorum değil.

Arrest
12/05/2014, 00:28
Merhaba arkadaşım aracım 90'lık dizel. Bujileri yeni değiştirdim. Akü konusunda 1 sene önce aldım akümü. Aldıktan bir hafta sonra sanırım tavan lambamı açık bıraktığımdan dolayı bitmişti. İnci Akü'nün yetkili servisinde 1 gün boyunca şarj ettirmiştim. Şimdi akünün üstündeki ışık yeşil, dolu gibi görünüyor ama ben de aküden şüphelenmiyorum değil.

İsiga bakma ben eski aracimda 7 yil varta kullandim. Aku bitmis marsa basiom almiyo isik yesildi :) aku sarj etmek artik pek ise yaramiyor

bvb3414
12/05/2014, 15:24
Ben bi aküyü ölçtüreyim hocam. Teşekkür ederim.

Ozzy3327
12/05/2014, 16:19

dizel araçta buji olmaz,siz enjektörleri mi değiştirdiniz.bende benzer sorun yaşadım zamanında,enjektör ayarı ve temizliği yaptırdıktan sonra rölanti dalgalanması yok denecek kadar azalmıştı

Arrest
12/05/2014, 16:21
dizel araçta buji olmaz,siz enjektörleri mi değiştirdiniz.bende benzer sorun yaşadım zamanında,enjektör ayarı ve temizliği yaptırdıktan sonra rölanti dalgalanması yok denecek kadar azalmıştı

Gec calisma kizdirmalardan olabilir ama ustadim

Ozzy3327
12/05/2014, 16:30
ısıtma bujisinden bahsediyorsa eğer çok soğuk havalarda geç çalışmaya neden olabilir ama,rölanti dalgalanmasının ilgili yoktur onla

erkan1907
12/05/2014, 19:13
Arkadaşlar aracim dizel sadece sogukken devir dalgalaniyor.isitma bujileri yeni değişti.

bvb3414
13/05/2014, 16:32
Isıtma bujilerini değiştirmiştim ben. Bi aküye baktıracağım ama enjektör ayarı ve temizliğinin maliyeti nedir acaba

K yalcin
01/06/2014, 03:12
S.A. Aranıza yeni katıldım.
Bende de bu problem var. Vites boştayken debriyaja basıp çekersem daha fazla sallanıyor devir. Baskı balatam bitmek üzere debriyaja basma durumundaki sallantının bununla alakalı olduğunu sanıyorum. Enjektör ayarı maliyeti için cevap verebilecek olan var mı?

pison2828
01/06/2014, 03:37
kızdrma bujişiyle alakası olmaz sz enjektrlere baktırınız

halils2
01/06/2014, 03:38
S.A. Aranıza yeni katıldım.
Bende de bu problem var. Vites boştayken debriyaja basıp çekersem daha fazla sallanıyor devir. Baskı balatam bitmek üzere debriyaja basma durumundaki sallantının bununla alakalı olduğunu sanıyorum. Enjektör ayarı maliyeti için cevap verebilecek olan var mı?

Lütfen tanışma bölümüne konu açarak kendinizi tanıtınız.