PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba çok çabuk kayıyor

fthaksu
10/05/2014, 14:39
Arkadaşlar son zamanlarda böyle bir sıkıntı oldu. İlginç bir şekilde normalde kolay kolay kaymayan araba sonuçta abs felan var son zamanlarda frene normalden az daha sert bastıgımda cart diye kayıyor, normalde kaymaz kaysada abs devreye girerdi şimdi farklı bir şekilde hafif sert basınca sağ taraftan özellikle bir ses geliyor kavrama sesi gibi ve sağ taraftaki tekerlerin kaydığını hissediyorum özellikle. Arabayı biraz kullandıktan sonra eski haline dönüyor gibi ama sonra tekrarlıyor. Sorun ne olabilir sizce?

yavuzselim
10/05/2014, 14:55
Aracı yıkadığımda balatalar ve disklere su geldiğinde yapıyor bendede. Kısa süre sonra(1km) geçiyor. Bu yüzden her aracı yıkadıktan sonra dikkat ediyorum.

brcan157
10/05/2014, 15:35
cok cabuk kavrıyor sanırım pek bılgım yok ama kaba bı dille soylemek gerekırse ayarı kacmıs..

Arrest
10/05/2014, 16:19
Lastiklerin sertlesmis olabilir biraz isininca geciyodur. Tarihi nedir uretim olarak?

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

rockforever
10/05/2014, 16:19
lastikler eskidiyse yapabilir yeni ise öndüzene götürün

fthaksu
10/05/2014, 16:25
Yok lastikler yeni arkadaşlar lastiklerde sıkıntı yok, geçen haftalarda yıkadım arabayı ama geçmiş olması lazım heralde. Yine sanayi yolu gözüktü gibi

Arrest
10/05/2014, 16:48
Fren merkezlerinde falan sorun olabilir kardes burdan sana cozum uretemeyiz bi kontrol ettir

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

fthaksu
31/05/2014, 16:36
Arksdaslar bu sorun iyice canimi sikmaya basladi sanayiye goturdugumde duzelmisti bisey goremedik dediler dun yagmur yaginca bugun yine oldu hemde dokunur dokunmaz kayiyodu araba sanayiye goturuyordum tam yine duzeldi gercekten cok can sīkıcı bi durum

fthaksu
31/05/2014, 16:45
https://forum.grandepuntotr.com/genel/26835-fiat-grande-punto-yagmurlu-havalarda-fren-kizaklama-sikintisi.html ayni sorunu yasayanlar olmus galina

ykaya1983
31/05/2014, 19:38
Eğer fren hassaslığını diyorsanız kıymetini bilin.Ben frenin hassas olması için 500 tl harcadım gene düzelmedi.

fthaksu
01/06/2014, 01:53
Eğer fren hassaslığını diyorsanız kıymetini bilin.Ben frenin hassas olması için 500 tl harcadım gene düzelmedi.

hassaslık ile alakası yok bunun frene dokunur dokunmaz tekerler kaymaya başlar mı? resmen kazaya açık davetiye bu 10 km hızla giderken frene dokunuyorum kaymaya başlıyo araba hiç normal bişey değil bu açıkcası ve bazen oluyo bazen düzeliyo anladıgım kadarıyla ıslanınca oluyo balatalar e o zaman bu arabayı kışın sürmeyelim mi napalım böyle saçma şey mi olur yani

fthaksu
01/06/2014, 15:16
Bu sabah yine oldu 30 dk sonra geçti. Gerçekten ilginç.

ykaya1983
01/06/2014, 18:34
hassaslık ile alakası yok bunun frene dokunur dokunmaz tekerler kaymaya başlar mı? resmen kazaya açık davetiye bu 10 km hızla giderken frene dokunuyorum kaymaya başlıyo araba hiç normal bişey değil bu açıkcası ve bazen oluyo bazen düzeliyo anladıgım kadarıyla ıslanınca oluyo balatalar e o zaman bu arabayı kışın sürmeyelim mi napalım böyle saçma şey mi olur yani

Endişe etmeyin bence.Eğer basar basmaz kilitleniyorsa arka kampanadaki cırcırları ayarlayarak balataların mesafesini biraz açarlar.Eğer kampana veya balatada sorun varsa belli olur.

skirsan
01/06/2014, 21:25
Benzer sıkıntı bendede vardı aynı sağ tekerlekte. Lastiklerin hava basınçlarını kontrol ettiler lastikler arasında bayağı hava farkı varmış, hepsini eşitleyip normal değere getirdiler. Düz yolda bir iki sert fren testi yaptılar kayma yapmadan abs devreye giriyordu, sonra fren test cihazına soktular sapma da çıkmadı. Bir daha da yapmadı kayma olayını. İsterseniz havaları kontrol edin, bir iki sert deneme yapın.. Bana yapılan işlem buydu belki size de faydası olabilir.

pakten
01/06/2014, 22:44
aynı sorun bendede var el frenini hafif hafif çekip bırakınca düzeliyor, bana disklerde sorun var dendi ama bence kampanada var çünkü el frenini kullanınca düzeliyor.

fthaksu
02/06/2014, 01:04
yarın gideceğim bir frenciye artık ama ıslanınca oldugunu farkettim ben öyle denk geldi hep yani