PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acill Yardım Lütfennn

Berkantonlu
09/05/2014, 19:19
Selamlar Arkadaşalar..Bugün Yaşadığım Bir sıkıntıyı Paylaşmak İstedim.Aracım 2011 Evo 1.3 Mjet Dynamic...bugun aracımda şöyle bir problem başladı...kalkışta alttan gelen bir mekanik ses oldu kavrama yapınca ve birden debriyaja basınca...bunun dışında araca 2-3-4 te gaz verdiğimde sorun yok fakat ayağımı gazdan çektiğimde arabada aşırı bir kafa sallama oluyor gaz verdiğimde kesiyor.. arac boştaykende yapmıyor bunu dedğim gibi arac viteste ve gaz vermedğimde bir sallama yapıyor..alttan gelen birtakım mekanik seslerde bunlara dahil.sizce sorun ne olabilr :(

Berkantonlu
09/05/2014, 19:21
ayrıca gaza yüklendiğimde motor çok nazlı gaz yiyor resmen verme gaz diyor çok hırpalıyor kendini..aracta ne biliyim şöyle güzel bi gaz yeme uzama oluyor

cdogu
09/05/2014, 20:57
Baskı balatayı kontrol ettirdiniz mi?

LG-D802 cihazımdan gönderildi

Arrest
09/05/2014, 21:50
Araciniz kac binde

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

Berkantonlu
09/05/2014, 22:04
arac 70 bine yaklaştı...henüz alalı zaten 2 ay oldu ..kalkışlarda alt tarftan mekanik bir ses geliyor dedğim gibi vurma sesi..2-3-te falan gaz verip gazı kestiğimde araba vitesteylen sallamaya başlıyor..gaza yüklenincede motor sanki kupkuru çalışıyomuş gbi bir his yartıyor..bakalım yarın gidicez bir servise artık..baskı balatayı henüz kontrol ettirmedim.vites gecişleri gayet iyi yani bir zorlama yok..

Arrest
09/05/2014, 22:14
Kardes debriyajin cok isiniyor kardes baskin bitmis olma ihtimali cok yuksek. Kalkista vuruntuyu ya isinmadan yapar yada bitmek uzereyse.. Firenin baski balatasi 350 400 e degisiyor

ahdcgg
09/05/2014, 22:26
kardeş bi şanzıman takozunu kontrol ettir

Berkantonlu
09/05/2014, 22:38
umarım sadece baskı balatayla hallolur bu iş ..parça max.200 tl civarıydı işçiliğede 100 lira atıyorum bundan önceki puntolarımda hep bir ustaya gitmişimdir..yarın bi götürüp baktırıcam bakalım umarım baskı balatayla biter..teşekkürler dostlar

Arrest
09/05/2014, 23:48
umarım sadece baskı balatayla hallolur bu iş ..parça max.200 tl civarıydı işçiliğede 100 lira atıyorum bundan önceki puntolarımda hep bir ustaya gitmişimdir..yarın bi götürüp baktırıcam bakalım umarım baskı balatayla biter..teşekkürler dostlar

fazla birşey cıkacagını sanmıyorum rahat ol. Kavrama ile ilgili bir problem sadece.. 100 liraya artık pek baskı balata değiştirmek mümkün değil yağını falanda değiştir keçesini falan... Kırk yılda yapılan bir bakım kaçmamak lazım ufak şeylerden :)

Berkantonlu
10/05/2014, 00:01
çok sağol kardeşim bakalım yarın hallocak inşallah hayırlı geceler

Eagle34
10/05/2014, 00:36
triger zincirinide bi baktır

Berkantonlu
10/05/2014, 16:32
Şuan sağ aks değişiyor sallama bu yüzden oluyor denildi bosch car servisinde. Bilyalar dağılmış adam eline alıp gösterdi hatta küçük küçük :) arac şuan lift te bakalım sorun düzelicekmi. Masraflı bir iş yanlız komple aks işçilik 600 tl civarı maalesef ��

Arrest
10/05/2014, 16:47
Şuan sağ aks değişiyor sallama bu yüzden oluyor denildi bosch car servisinde. Bilyalar dağılmış adam eline alıp gösterdi hatta küçük küçük :) arac şuan lift te bakalım sorun düzelicekmi. Masraflı bir iş yanlız komple aks işçilik 600 tl civarı maalesef 😔

Sen motor vuruntusu gibi bahsettin ama yalpaliyo demedin :)

Berkantonlu
10/05/2014, 18:03
Sato kardeşim motor vuruntusu gibi ön taraftan küt diye mekanik bir ses ve aracta sallantı yalpalama var diye bahsetmiştim yine de teşekkür ederim yardımlar için. Az önce liftten indirdik aracı bosch car servis ümraniye vergi dairesi karşısında. Sağ aks değişti sonra bilya değişti. Şuan bütün şikatyelerim yok oldu çok şükür..motor şanzuman kulaklarını da kontrrol etrik onlarda sıkıntısız baskı balata iyi durumda oda sıkıntısız. Çok şüşür halloldu iş masraf işcilik dahil 550 tl

Arrest
10/05/2014, 18:30
Sato kardeşim motor vuruntusu gibi ön taraftan küt diye mekanik bir ses ve aracta sallantı yalpalama var diye bahsetmiştim yine de teşekkür ederim yardımlar için. Az önce liftten indirdik aracı bosch car servis ümraniye vergi dairesi karşısında. Sağ aks değişti sonra bilya değişti. Şuan bütün şikatyelerim yok oldu çok şükür..motor şanzuman kulaklarını da kontrrol etrik onlarda sıkıntısız baskı balata iyi durumda oda sıkıntısız. Çok şüşür halloldu iş masraf işcilik dahil 550 tl

Kardesim hallolduysa hayirli olsun. Baski balata dedik aks cikti. Burdan her ne kadar teknik yardim vermeye calissakta tahmin bazinda kaliyor bazen. Gule gule kullan

Berkantonlu
10/05/2014, 22:08
çok sağol kardeşim hayırlı akşamlar