PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farlar hakkında

uaygar
02/05/2014, 12:07
Arkadaşlar parklar açıkken sürüş halınde açılıp kapanıyo. Kontağı kağattığımda parklar kapanmıyo acık kalıyo. Sinyal kolundan kapatırsam kapanıyo sıkıntı ne olabilir ?

khanunl
02/05/2014, 13:28
Sinyal kolunun bağlı olduğu röle ekonomik ömrünü doldurmuş olabilir.Baktırmanızda fayda var.Farları açıp kapadığınız kol takımı platinlerinde de sıkıntı olabilirki kolu değiştirmeniz gerekebilir.Kolay gelsin.Garajınıza araba resimlerinize baktım orada dikkatimi çeken iç plastik döşemelere ince kırmızı fitil geçmişsiniz bana siyahı yada antrasit rengi lazım nerden aldığınız belirtebilirseniz bende almak istiyorum!

halils2
02/05/2014, 14:44
Arkadaşlar parklar açıkken sürüş halınde açılıp kapanıyo. Kontağı kağattığımda parklar kapanmıyo acık kalıyo. Sinyal kolundan kapatırsam kapanıyo sıkıntı ne olabilir ?

Mevzuyu anlayamadım. Sürüş esnasında parklar kendiliğinden mi açılıp kapanıyor siz açıp kapama yapınca mı çalışıyor ?

cemdogu
02/05/2014, 15:14
temassızlık olabilir.Herşeyden evvel, beyin arızası olabilir.Bildiğim kadarıyla sisler dahil her aydınlatma ekibi önce ecuya giriyor.Sinyal kolunuz arızalıysa cruise control düğmeli olandan almanızı tavsiye ederim.

Xperia L cihazımdan ile gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim.

halils2
02/05/2014, 15:20
temassızlık olabilir.Herşeyden evvel, beyin arızası olabilir.Bildiğim kadarıyla sisler dahil her aydınlatma ekibi önce ecuya giriyor.Sinyal kolunuz arızalıysa cruise control düğmeli olandan almanızı tavsiye ederim.

E learn dan baktığıma göre farlar ve sislerin ampulleri hariç tüm ampuller bodyden çıkıyor. Far ve sislerin kumanda röleleri bodyden çıkıyor Cem.

cemdogu
02/05/2014, 15:42
E learn dan baktığıma göre farlar ve sislerin ampulleri hariç tüm ampuller bodyden çıkıyor. Far ve sislerin kumanda röleleri bodyden çıkıyor Cem.

demek ki riskli bi noktadayız abi değinmek istediğim buydu.daha önceden nickini hatırlayamadım ama farları kafasına göre yanıp sönen bi forumdaşın body computer arızalanmıştı.Maliyeti yüksek olmuştu.Umarım öyle birşey değildir.

halils2
02/05/2014, 19:41
demek ki riskli bi noktadayız abi değinmek istediğim buydu.daha önceden nickini hatırlayamadım ama farları kafasına göre yanıp sönen bi forumdaşın body computer arızalanmıştı.Maliyeti yüksek olmuştu.Umarım öyle birşey değildir.

İnşallah değildir ama sinyaller konusunda başından buna benzer bir olay geçen biri olarak arıza sanırım body de. Tabi arkadaşın bize anlatış durumuna göre konuşuyorum. Bir de kafama takılan konuyu farlar olarak açmış ama parklar olarak anlatmış. Sıkıntı parklar mı farklar mı?? Konuyu biraz acele açmış anladığım kadarıyla neyse parklardan bahsettiği için ben de ona parklarla ilgili dökümanı ekleyim şimdilik.

uaygar
02/05/2014, 21:52
Mevzuyu anlayamadım. Sürüş esnasında parklar kendiliğinden mi açılıp kapanıyor siz açıp kapama yapınca mı çalışıyor ?

sürüş halinde açılıp kapanıyo.
bu arada takviye kablosuyla takviye yaptık. have pover steering checked yazıyo :( city mi bu. daha bugün oldu ya

uaygar
02/05/2014, 21:54
İnşallah değildir ama sinyaller konusunda başından buna benzer bir olay geçen biri olarak arıza sanırım body de. Tabi arkadaşın bize anlatış durumuna göre konuşuyorum. Bir de kafama takılan konuyu farlar olarak açmış ama parklar olarak anlatmış. Sıkıntı parklar mı farklar mı?? Konuyu biraz acele açmış anladığım kadarıyla neyse parklardan bahsettiği için ben de ona parklarla ilgili dökümanı ekleyim şimdilik.

teşekkürler kardeşim

halils2
03/05/2014, 00:09
sürüş halinde açılıp kapanıyo.
bu arada takviye kablosuyla takviye yaptık. have pover steering checked yazıyo :( city mi bu. daha bugün oldu ya

Bilgisayara bağlayıp bakın ne hata veriyor. Eğer sinyal kolunda sıkıntı yoksa bodyniz arızalı.
Diğeri de city olması lazım. Direksiyon lambası yanıyor mu?

halils2
03/05/2014, 00:10
teşekkürler kardeşim

Rica ederim.

uaygar
03/05/2014, 16:10
bilgisayara bağlayıp bakın ne hata veriyor. Eğer sinyal kolunda sıkıntı yoksa bodyniz arızalı.
Diğeri de city olması lazım. Direksiyon lambası yanıyor mu?

önce yandı. Sonra söndü 1 metre gidince. şimdi sıkıntı yok. Nedir hocam fikir verirseniz sevinirim :)

halils2
03/05/2014, 17:56
önce yandı. Sonra söndü 1 metre gidince. şimdi sıkıntı yok. Nedir hocam fikir verirseniz sevinirim :)

Parklar kontak kapalıyken de çalışabildiği için 2 ihtimal var ya sinyal kolunuz arızalı ya da body computer. Eğer arıza sık olsa sinyal kolunun far kablosunun body giden kablosu bodyden veya koldan sökülerek bir süre denemek lazım. Eğer kablo sökükken parklar yine devreye girerse sıkıntı bodydendir, parklar kablo sökükken kendiliğinden yanmaz kablo bağlandığında yanarsa sinyal kolunuz arızalıdır. Ayrıca sinyal kolunun park ve far direç değerleri ölçülerek de bir sonuca varılabilir. Ayrıca benim sinyallerim bozulduğunda bilgisayardan kısw devre var diye hata yazıyordu. Aklıma gelen son yol da body üzerinden park lambalarının soketi çıkartılıp body ana besleme girişi ile arasındaki direnç de ölçülebilir ama bunun sağlamasını yapmak için sağlam bir puntonun da direncinin ölçülmesi gerekir.