PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seyir halinde garip bir durum!!!!

vek66
01/05/2014, 21:21
merhabalar herkese hayırlı akşamlar. bugün tatil olması sebebiyle ailecek günübirlik beypazarı karagöl e gittik dönerken ankara girişte seyir halinde iken hızım 80km civarı idi birden bire araba saniyelik yani bir saniyeden kısa bir süre içerisinde hafif bir hız kesme oldu akabinde yine saniyelik göremedim ama aynı anda hız km saatinin altında bir kırmızı ışık yandı dediğim gibi saniyeden daha kısa sürdüğü için hangi ışık olduğunu göremedim ne olduğunu anlamaya çalışırken o esnada ön sis farlarının ve arka cam rezistan ının kendiliğinden ışıklarının yanıp çalıştığını farkettim sağ çekip durdum stop edip birkaç kez çalıştırdım ama eve gelene kadar birdaha yapmadı aynı durumu. baya bir tedirginde oldum sizce ne olabilirki böle bir şey daha önce başına gelen varmı.

byadrenalin
01/05/2014, 21:54
Body Computer anlık bir hata vermiş olabilir. Sonuçta bindiğimiz araçlar elektronik araçlar. Tamamen bozulmadan bir yorum yapmak güç. Arıza lambasını da görmemişsiniz zaten. Bence panik yapcak bir şey yok şimdilik. Daha uzun süreli ve daha sık yapmaya başlarsa sebeplerini aramaya başlarsınız :)

brcan157
01/05/2014, 22:17
bana 3 kere oldu 6 ay ıcerısınde sanırım yazılım atılması yada guncellenmesı gerekıyormus..cagatay sıkıntı yaratmaz demıs ama uzun yolda hıc de hos karsılanacak bı durum degıl cunku dıreksıyonu dahı cevıremıyorsunuz.bana hep kaskıs halınde oldu cok sukur.

vek66
01/05/2014, 22:41
bana 3 kere oldu 6 ay ıcerısınde sanırım yazılım atılması yada guncellenmesı gerekıyormus..cagatay sıkıntı yaratmaz demıs ama uzun yolda hıc de hos karsılanacak bı durum degıl cunku dıreksıyonu dahı cevıremıyorsunuz.bana hep kaskıs halınde oldu cok sukur.

peki sorunu nasıl hallettiniz? sanıyorum ki el fren lambası yanmıştı. direksiyonun sertleşip sertleşmediğini pek anlayamadım çünkü yol dümdüz idi.

Arrest
01/05/2014, 22:56
Hava & Yakit karisim problemi veya yakit problemi yasiyorsunuz

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

vek66
01/05/2014, 23:03
Hava & Yakit karisim problemi veya yakit problemi yasiyorsunuz

peki neden kaynaklanır bu durum. önemli bişeymi servise gitmem gerekirmi? bu arada bu anlattıklarım olurken araba uyarı seside vemişti şimdi aklıma geldi.

Arrest
02/05/2014, 00:00
peki neden kaynaklanır bu durum. önemli bişeymi servise gitmem gerekirmi? bu arada bu anlattıklarım olurken araba uyarı seside vemişti şimdi aklıma geldi.

Havayi az emiyordur veya mazot anlik az geliyo olabilir veya ikisi orantisiz karisiyor olabilir. Dpf temizligi ani olabilir. Mazot kalitesiz olabilir. Tam cozum sunamayiz burdan.. Kavaklidere yetkili servise gitmenizi oneririm.

vek66
02/05/2014, 00:24
Dpf tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama benim araçta yok diye biliyorum. Açıkçası şaşırdım böyle bir sorunun yakıttan olması. Yarın sabah ilk işim servise gitmek olacak. 1 ay içerisinde bu kaçıncı gidişim olacak

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

brcan157
02/05/2014, 01:30
peki sorunu nasıl hallettiniz? sanıyorum ki el fren lambası yanmıştı. direksiyonun sertleşip sertleşmediğini pek anlayamadım çünkü yol dümdüz idi.

O şekildeyse bilemiycem ikaz lambası olarak hangisi yandığına dikkat etmek lazım sanmak pek çözüm olmuyor serviste başka bi yere müdahale etmesini hiç bi araç kullanıcısı istemez.benim sorunum direkt olarak dıreksıyon sertlesmesı ve devır saatının hız ıbresıyle orantısız bır anda kesılıp saniyelik olarak düzelmesiydi.forumda güzel orneklerı ve cozumlerı var oradan bılgı sahıbı oldum bende, servis gerekli yazılım mudahalesını ucretsız yaptı.geçmiş olsun..

1923qw
02/05/2014, 01:36
Body Computere bağlanıp hata kodu okumanız yararınıza olur sorunu öğrenip müdahale edersiniz en azından ne olduğunu görürsünüz

vek66
02/05/2014, 11:04
sabah servise gittim. bilgisayara bağladılar fakat herhangi bir hata bulunamadı. yakıt kaynaklı bir sorun sanırım ama her zaman ki gibi shell den aldım şaşmaz kavşağını geçerken ilk shell istasyonundan.

cemdogu
02/05/2014, 15:16
sabah servise gittim. bilgisayara bağladılar fakat herhangi bir hata bulunamadı. yakıt kaynaklı bir sorun sanırım ama her zaman ki gibi shell den aldım şaşmaz kavşağını geçerken ilk shell istasyonundan.

eğer boğduysa yakıt kirliyse mümkün tabii.Motorda hafif bir boğulma sesi geldiyse mümkün.depo bittikten sonra farklı bi istasyondan alıp denemek gerek.Belki duman attıysa farketmemişsinizdir.

Xperia L cihazımdan ile gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim.

karaelmaz
02/05/2014, 16:42
Hep diyorum shellden yakit almayin. Shell istasyonundaki pompaci arkadasim shellden yakit alma diye ustune basa vurguladi sebebini soylemedi ne zaman burdan cikarsam o zaman soylerim diyo yaklasik 4 aydir totalden aliyorum yakiti performans olarak cok iyi bi yakit orta derece km yapiyo opetde denedim yakiti iyi ama km sanki az yapti

Grande Punto
1.3 Turbo Multijet 16V
Siyah(Rock) 2008
75+ bilinmiyor bg
195,55R16
chip Tuning
egr iptali
K&N hava filtresi

vek66
02/05/2014, 18:25
aracı boğmadım bir ara 140 km falan yaptım ama oda düz yolda sıkıştırmadım bu yakıt konusunda shell den tedirgin oldum birde po denesemmi ki.

vek66
07/05/2014, 16:17
iki gün önce shell i arayıp sıkıntımı söyledim. bugün geri dönüş yaptılar yakıt aldığım pompada yakıtı inceleyip tahlil yapmışlar değerleri normalmiş.

CMasteR
07/05/2014, 16:20
Hep diyorum shellden yakit almayin. Shell istasyonundaki pompaci arkadasim shellden yakit alma diye ustune basa vurguladi sebebini soylemedi ne zaman burdan cikarsam o zaman soylerim diyo yaklasik 4 aydir totalden aliyorum yakiti performans olarak cok iyi bi yakit orta derece km yapiyo opetde denedim yakiti iyi ama km sanki az yapti

Grande Punto
1.3 Turbo Multijet 16V
Siyah(Rock) 2008
75+ bilinmiyor bg
195,55R16
chip Tuning
egr iptali
K&N hava filtresi

neden acaba