PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park lambalarını kont. ediniz. uyarısı

enigmaa37
27/04/2014, 12:03
Arkadaslar vitesi boşa alıp frene bastığımda Park lambalarını kont. ediniz uyarısı ekranda cıkıyor ve panelde sarı bir lamba işareti beliriyor .Lambaları kontrol ettiğimde hiç bir problem görmedim.Sizce neden böyle oluyor?

halils2
27/04/2014, 12:47
Arıza frene bastığınızda olduğuna göre stop lambalarınızdan biri yanmıyordur.

ozkancavus5916
27/04/2014, 16:53
Ayni sorun bendede var butun lambalar yaniyo bulamadim

izmirlee
27/04/2014, 20:00
Fren müsürü olabilir

K00U cihazımdan gönderildi

Bayram3434
27/04/2014, 21:06
Aynı mesaj bendede vardı
Stopları söktüm 1 adet ampül arızalıydı değiştirdim
Şimdide sol'a sinyal verdiğimde (bazen yapıyor) sağ stopta alt'taki lamba flash ediyor ve göstergede sarı ikaz yanıyor ve gene göstergede sinyal işaredi daha hızlı çakıyor
Sinyali kapatıp tekrar sinyal verincede normal çalıştığı oluyor

enigmaa37
27/04/2014, 21:11
yarın servise goturmeyı düşünüyorum ,çözemedim olayı

cdogu
27/04/2014, 21:52
Ampuller saglamsa benim aklima sigorta kutusu veya farlarin icinde korozyon su alma gibi seyler geliyor

LG-D802 cihazımdan gönderildi

halils2
27/04/2014, 22:49
Aynı mesaj bendede vardı
Stopları söktüm 1 adet ampül arızalıydı değiştirdim
Şimdide sol'a sinyal verdiğimde (bazen yapıyor) sağ stopta alt'taki lamba flash ediyor ve göstergede sarı ikaz yanıyor ve gene göstergede sinyal işaredi daha hızlı çakıyor
Sinyali kapatıp tekrar sinyal verincede normal çalıştığı oluyor

Eğer kablolarda temas yoksa muhtemel arızanız body computerden. Bodyden sinyal ve park lambaları için her birine ayrı birer çıkış gidiyor. Eğer baktıracak olursanız önce tesisası incelettirin. Sağ stoba C soketinden 15 nolu kablo, Aynı stobun parkına 7 nolu kablo gidiyor. Sol grubun soket numaraları ise 9,19ve 20 nolu kablolardır. Soketi çıkarttıktan sonra soketteki bu pinleri ölçtürün eğer aralarında kısa devre yoksa body üzerindeki pinleri ölçtürün eğer 15 veya 7 nolu pinden herhangi birinde ohmaj veya voltak okursanız sıkıntı body içindedir. tabi bu dediklerimi parklar kapalıyken yaptırmalısınız.