PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Manuel vites şanzıman yağ değişimi

xxdeo
27/04/2014, 02:55
arkadaşlar merhaba. araba yeni çalıştığında soğukken, rölantide vitesler zor geçiyordu ve geri viteste ısrarlı olarak 5 6 kere garçlama sorunuyla karşılaştım. arabanın kavrama noktasında değişim,performans kaybı yok yani baskı balatalık bir sorun değil. Dün durumu başka bir şehirdeki ustaya anlattığımda arabanın km si (90 bin) dolayısıyla yağın viskozitesini kaybetmiş ya da eksilmiş olabileceğini söyledi. yağ değişiminin sorunu çözüceğine ikna oldum ve bu işlerle uğraşan bir dükkana gittim. ara mahallede olan bu dükkanda adam bana terbiyesizce "üç kuruşluk yağ" için kimsenin şanzıman yağını değiştirmeyeceğini, üstüne para versem dahi kimsenin buna yanaşmayacağını hem bizim ülkede zaten kimsenin de manuel vites yağı değiştirmediğini felan söyledi. Bu saçmalıklardan sonra sizlere sorayım istiyorum: bu yağ değişimini nerelerde ne kadar fiyata yaptırabiliriz

brcan157
27/04/2014, 06:30
70 80 liralık yağa üç kuruş diyen hele bunu birde evine ekmek götürecek olan çalışan arkadaşı kınıyorum..al abi yağını bide filtrelerin değiştimi bilmiyorum değişmediyse al filtrelerini git bi sanaii'ye 10 lira atıver..çok ayıp ya çok yalnış bi davranış.

SaLDo
27/04/2014, 06:58
Sana o şekil ithamda bulunan adam zaten işin çakalıdır. Değiştirmemesi daha hayırlı olmuş. Sanayi tarzı yerlere bakın, illa adam gibi birini bulursunuz. İstanbul'da olsanız bir çok yer önerebilirdim.

Seronet
27/04/2014, 09:35
Benzer sorun bende vardı, yağ değişiminden sonra çok rahatladı. Tavsiye ederim, değişim zamanıda 60bin olması lazım.

Sonsuzluga
27/04/2014, 11:56
Bu ustalar çok para kazanıyor bende 40 liraya aldığım plastik kartel korumayı taktırcam adam 75 lira para istedi takmaya ne desem bilemedim... Ön tamponu boyattigim ustaya rica ettim adam ikiletmedi bile.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

sabrikarakurt38
27/04/2014, 13:41
Kardes adamın yaptıgı terbıyesızlık ya bıde o sokak arası tamırcılerı tam dolandırıcı.. 92 model yumurta kasa civic ım vardı gaz pedalı oldugu yerde ılerı gerı oynuyordu delıgı genıslemıs oylesıne bı sorayım nedır bu dıye alt sokaktakı ustaya gıttım adam japonyadan parca getirtecegım 250 tl +kargo sana aıt dedı yaa... sanayıye kendı ustama gıttım hortumdan bı parca kestı sıkıstırdı ve hıc para almadı..aman olakı bırkac ayrı yere sormadan ış yapmayın yaptırmayın..benım tavsıyem gıt bı sanayıye 10-20 neyse ver adam akıllı bı ustaya degisttir.İstanbulda olsan yer cok var yardımcı olurdum..

xxdeo
27/04/2014, 14:56
Benzer sorun bende vardı, yağ değişiminden sonra çok rahatladı. Tavsiye ederim, değişim zamanıda 60bin olması lazım.

peki değişim gerçekten bu kadar zor bir şey mi? para versen de kimse uğraşmaz onla felan diyince çok şaşırdım gerçekten.en yakın zamanda sanayiye gidiyorum

Seronet
27/04/2014, 15:13
Motor yağ degişimi gibi basit. Eski yağ alt tapadan boşaltılıyor, üstte bir tapa daha var ordan yenisini koyuyor. Dikkat edilmesi gereken yağ koyarken kullandigi pompanin boş olmasi yani senin aldigin yağ eskiden kalma yağ ile karismasin.