PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardiminizi esirgemeyin :)

GPEMREE
23/04/2014, 14:31
S.a. Hayirli gunler, hayirli isler, kazasiz belasiz surusler arkadaslar.

Bagaj kapaginin ic kismindaki plastikten kaynaklanan sesi nasil onleyebilirz?

O plastigi nasil sokebiliriz?

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

yavuzselim
23/04/2014, 14:41
Bende geçe hafta söktüm ses yapıyordu. İçindeki saça demiri silikonla yapıştırmışlar silikon atmış oda tıngırtı yapıyordu. Silikonladım bomba gibi oldu. Söküme gelince. Bagaj plastiğinin elle tutma yerinde bir adet vida var onu çıkartıyoruz. Sonra sağına yada soluna geçip bir taraftan başlayarak plastiği çekiyoruz. İçinde 6-7 adet tırnak var. Kuvvetlice çekmeniz lazım. Kibar davranınca çıkmıyor :)

GPEMREE
23/04/2014, 14:58
Teşekkürler Yavuz. Aynen dediğin gibi elimde kalır korkusuyla kibar davrandım. Çıkmayınca bıraktım :) Şimdi asılırım ama.
Bendeki ses aslında o plastiğin kenar hatlarının bagaj kapağına değmesiyle çıkan bir ses. Bi yerde okumuştum o plastiğin kenarlarına lastik şeritlerden geçirilip sesin giderildiğini ama tam hatırlamıyorum. İşte o sesi kesmem lazım.

yavuzselim
23/04/2014, 15:04
Teşekkürler Yavuz. Aynen dediğin gibi elimde kalır korkusuyla kibar davrandım. Çıkmayınca bıraktım :) Şimdi asılırım ama.
Bendeki ses aslında o plastiğin kenar hatlarının bagaj kapağına değmesiyle çıkan bir ses. Bi yerde okumuştum o plastiğin kenarlarına lastik şeritlerden geçirilip sesin giderildiğini ama tam hatırlamıyorum. İşte o sesi kesmem lazım.

Kenar hatların olduğu yere pimapen penceler kapılara rüzgar gelmesin diye takılan sünger bantlardan bantlansa yada çift taraflı bantta olabilir. Eminim o köşelerden çarpan sesi kesecektir. Bagaj plastiğinin içini komple doldurcam dersen bahausda uygun fiyata yalıtım mazemesi satılıyor.

GPEMREE
23/04/2014, 15:19
Aslinda acmisken icini yalitim malzemesiyle doldurmak en mantiklisi sanirim. Tesekkurler ilgi alakan icin :)

cdogu
23/04/2014, 15:34
Arabada sistem var mı? Subwoofer vs. gibi bir şey varsa yine Bauhaus'larda satılan yumurta kolisi gibi ses yalıtım malzemeleri var. Ben stüdyomu bunlarla yalıttım. Bagaj kapağını da güzel doldurur ve çarpma sesini keser.

fotobelit
23/04/2014, 15:45
Aslinda acmisken icini yalitim malzemesiyle doldurmak en mantiklisi sanirim. Tesekkurler ilgi alakan icin :)

Biraderin aracındada vardı,dediğin gibi yalıtım malzemesi veya sünger gibi bir madde ile kesmişti..

GPEMREE
23/04/2014, 15:54
Arabada sistem var mı? Subwoofer vs. gibi bir şey varsa yine Bauhaus'larda satılan yumurta kolisi gibi ses yalıtım malzemeleri var. Ben stüdyomu bunlarla yalıttım. Bagaj kapağını da güzel doldurur ve çarpma sesini keser.

Sistem felan yok ama çukurlarda ses yapıyor.